» .اسلایدر » از محدودیت رسانه‌ها در نقد مذاکرات هسته‌ای در دوره قبلی تا رشد در دولت روحانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۵:۵۳

 کد خبر: 10734

دبیر خبرگزاری ایسنای خراسان رضوی مطرح کرد:

از محدودیت رسانه‌ها در نقد مذاکرات هسته‌ای در دوره قبلی تا رشد در دولت روحانی

گروه فرهنگ و هنر ـ مهدی نعیمیان راد با اشاره به رشد رسانه‌ها در دولت فعلی، گفت: در دولت آقای روحانی وضعیت رسانه‌ها نسبت به قبل رشد داشته است. زمانی‌ که آقای سعید جلیلی، دبیر عالی شورای امنیت ملی بود، به رسانه‌ها اجازه نقد مذاکرات هسته‌ای را نداده بود. در دوره آقای روحانی، چنین محدودیت‌هایی از بین رفته است.

از محدودیت رسانه‌ها در نقد مذاکرات هسته‌ای در دوره قبلی تا رشد در دولت روحانی

به گزارش آتی نیوز، نشست الزامات خبرنگاری در جامعه امروز، با حضور زهره الوندی، مدیر ضمائم مؤسسه شهرآرا و مهدی نعیمیان راد، دبیر خبرگزاری ایسنای خراسان رضوی، شنبه ۱۹ مرداد ماه در دفتر بنیاد امید ایرانیان در مشهد برگزار شد.

مهدی نعیمیان راد، دبیر خبرگزاری ایسنا در این نشست با اشاره به رشد رسانه‌ها در دولت فعلی، گفت: در دولت آقای روحانی وضعیت رسانه‌ها نسبت به قبل رشد داشته است. زمانی‌که آقای سعید جلیلی، دبیر عالی شورای امنیت ملی بود، به رسانه‌ها اجازه نقد مذاکرات هسته‌ای را نداده بود. در دوره آقای روحانی، چنین محدودیت‌هایی از بین رفته است.

وی در ادامه بیان کرد: موضوع اصلی اینجاست که همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و در آن، فقط باید به منافع ملی پایبند باشیم. اگر جناح مقابل من اقدام درستی انجام دهد، دور از شرافت است که آن‌را زیر سوال ببرم و از این نظر با یک رسانه خائن هیچ تفاوتی ندارم.

نعیمیان در خصوص عملکرد ایسنا، بیان کرد: حرف خانم الوندی راجع به ایسنا که در گذشته عملکرد بسیار قوی‌تری داشت را قبول دارم، ولی باید بگویم، آیین نامه حقوقی ایسنا حدودا چهار سال است که تغییری نکرده و این از عدم سواد رسانه‌ای در جامعه ما ناشی می‌شود. همین امر نیز در، از دست دادن نیروهای قوی در ایسنا تأثیرگذار بوده است.

زهره الوندی، مدیر ضمائم مؤسسه شهرآرا در خصوص چالش‌های حوزه خبرنگاری در شرایط فعلی، گفت: گاهی خبرنگار، حقیقت را فدای جسارت می‌کند تا خود را مطرح کند.

وی به نبود استقلال مالی در رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: در صورت نبود استقلال مالی، رسانه چاره‌ای ندارد جز آنکه از جایی که تامین مالی می‌شود، دستور بگیرد؛ این امر موجب می‌شود تا رسانه بر اساس اهداف خود پیش نرود.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار