» .اخبار » اجرای برنامه دل‌های بی‌قرار در جبل‌النور کوهسنگی/ همه ما مجروح‌های جنگ نرم هستیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۵:۱۳

 کد خبر: 10683

اجرای برنامه دل‌های بی‌قرار در جبل‌النور کوهسنگی/ همه ما مجروح‌های جنگ نرم هستیم

گروه سیاست ـ برنامه‌ «دل‌های بی‌قرار» با روایتگری عباس کریمی، جانباز و روایتگر هشت سال دفاع مقدس در حالی در جبل‌النور کوهسنگی برگزار شد که قرار بود، خلیل موحد در برنامه‌ای در همین مکان به روایتگری بپردازد.

اجرای برنامه دل‌های بی‌قرار در جبل‌النور کوهسنگی/ همه ما مجروح‌های جنگ نرم هستیم

به گزارش آتی نیوز، برنامه‌ «دل‌های بی‌قرار» جمعه ۱۸ مرداماه، با حضور عباس کریمی، جانباز و روایتگر هشت سال دفاع مقدس در مزار شهدا پارک کوهسنگی برگزار شد.

این برنامه قرار بود با روایتگری خلیل موحد، مدیر حسینیه قرآن و عترت مشهد و عضو سابق شورای شهر مشهد برگزار شود خلیل موحد در این برنامه سخنرانی نداشت و تنها عباس کریمی، جانباز و روایتگر هشت سال دفاع مقدس این برنامه را به عهده گرفت.

برنامه دل‌های بی‌قرار با موضوع خاطرات و اتفاقات هشت سال دفاع مقدس و در قالب‌های روایتگری جبهه­های جنگ، مداحی، تئاتر و سرود در طول تابستان، هر جمعه در جبل النور پارک کوهسنگی مشهد برگزار می­شود.

در این برنامه حاج عباس کریمی، جانباز و روایتگر هشت سال دفاع مقدس در خصوص رشادت‌ها و مظلومیت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای حاضران روایتگری کرد.

وی همچنین خاطره‌ای تلخ تحت عنوان «بوی کباب» برای حاضران بدین مضمون تعریف کرد: دو برادر در دوران جنگ هشت سال دفاع مقدس رزمنده بودند که یکی از آن‌ها روی منور می‌پرد و می‌سوزد (کباب می‌شود) و برادر دیگر، نظاره‌گر این موضوع بود که پس از آن همیشه بوی کباب، یادآور این موضوع برای وی است.

وی همچنین از محمدرضا شفیعی، شهید نوجوانی که پیکرش پس از ۱۵ سال سالم از زیرخاک بیرون آمد برای حاضران گفت. محمدرضا شفیعی متولد شهر قم است که اسیر و شکنجه شده ‌است.

در این برنامه، صوتی در خصوص وداع عباسعلی علیزاده، شهید مدافع حرم در زمانی که پشت سنگرهای جبهه جنگ گیر کرده بود، پخش شد.

مجری برنامه با بیان اینکه همه ما مجروح‌های جنگ نرم هستیم و جوان‌های ما، سیم‌کشی شده‌اند، گفت: ۲۵ هزار شهید مفقود داریم و امنیت امروز را مدیون آن‌ها هستیم. اگر بگویند اسم چند شهید را نام ببرید و از زندگی آن‌ها بگویید، نمی‌توانیم اما اسم خواننده‌ها را بلد هستیم. زندگینامه شهدا را بخوانید که چه کسانی بودند و چه کار کرده‌اند. شهدا از آسمان نیامدند، کنار ما زندگی می‌کردند.

حاج عباس کریمی با بیان اینکه نقشه عملیات کربلا ۴ توسط منافقین به بعثی‌ها فروخته شده بود، گفت: روزی که برای عملیات حرکت کردیم، دستور آمد که نروید اما بعضی از بچه‌ها رفته بودند که شهدای غواص هم جزء آن‌ها بودند چون از چیزی خبر نداشتند. از سرگرد بعثی سؤال کردند که غواص‌ها از شما چه خواسته بودند، گفت: یکی از آن‌ها گفته بود که بگذارید دو رکعت نماز بخوانیم. بچه‌ها را با دست بسته زنده به گور کردند؛ حالا چه دارید که بگویید شهدا شرمنده‌ایم. شهدا می‌گویند: ما راه خود را انتخاب کردیم و رفتیم، شما هم راه خود را انتخاب کنید.

در انتهای این برنامه، مداحی در خصوص حماسه عاشورا برای حاضران صورت گرفت.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار