» .مشروح خبر » مشروح خبر| حمایت از هم‌جنس‌گراها در سند ۲۰۳۰/ سند ۲۰۳۰ اجرا می‌شود و ما خواب هستیم!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۴:۲۱

 کد خبر: 10755

عضو هیئت فرهنگیان ولایی مشهد مطرح کرد:

مشروح خبر| حمایت از هم‌جنس‌گراها در سند ۲۰۳۰/ سند ۲۰۳۰ اجرا می‌شود و ما خواب هستیم!

گروه سیاست ـ سیدداوود نبی‌زاده با بیان اینکه با اجرای سند ۲۰۳۰ باید از هم‌جنس‌گراها و بایسکسشوالها حمایت کنیم و آنها را به رسمیت بشناسیم، گفت: زیر هر پیام و پستی در کانال‌های فضای مجازی مدارس جدید «ایران من»، نوشته است که با ما در اهداف توسعه پایدار همراه باشید. دیگر از این واضح‌تر؟ سند ۲۰۳۰ دارد اجرا می‌شود و ما خواب هستیم.

مشروح خبر| حمایت از هم‌جنس‌گراها در سند ۲۰۳۰/ سند ۲۰۳۰ اجرا می‌شود و ما خواب هستیم!

به گزارش آتی نیوز، هشتمین جلسه از سلسله جلسات بررسی جریان نفوذ در آموزش‌وپرورش، ۱۶ مردادماه در مسجد صاحب‌الزمان (عج) مشهد برگزار شد.

سیدداوود نبی‌زاده، عضو هیئت فرهنگیان ولایی مشهد در این نشست عنوان کرد: ما در هر دگرگونی تخاصم آرا داریم. شهید مطهری وقتی شنیدند در جایی بحث‌های جنسی اتفاق می‌افتد و جوانان به این مسئله نیاز دارند، کتابی به نام اخلاق جنسی می‌نویسند. وقتی می‌بیند دشمن در حال داستان‌سرایی است، داستان راستان را می‌نویسد. یکی از انتقادهایی که به این شهید داشتند، همین بود که می‌گفتند شما بالاخره چه‌کاره‌ هستید؟ اسلام‌شناس هستید یا جامعه‌شناس؟ ایشان هم پاسخ می‌دادند که من هر جا نیاز انقلاب باشد، ورود می‌کنم.

وی همچنین بیان کرد: قبل از سند ۲۰۳۰ دو سند دیگر به نام سند توسعه هزاره و ۲۰۱۵ امضا شده است. در سند توسعه هزاره کشورهای فاتح جنگ جهانی دور هم جمع شدند و گفتند برای این‌که بقیه کشورهای دنیا را تابع خودمان کنیم، نباید جنگ دیگری برپا کنیم. باید قوانینی وضع کنیم که حکومت‌ها آن را اجرا کنند. درباره همه‌چیز هم اعم از خصوصی‌ترین عرصه‌های زندگی تا مسائل آموزشی و سیاسی در آن صحبت شده است. کمی بعد از تصویب این سند، SDGS را امضا کردند. در این سند می‌گویند که خانواده باید حفظ شود. اما چه خانواده‌ای؟ طبق تعریف آن‌ها ۴ مدل خانواده وجود دارد؛ یک مدل خانواده آن است که زن و مرد کنار هم باشند، بدون این‌که شرعی و قانونی ازدواج کرده باشند. خانواده دوم و سوم به ترتیب دو مرد و دو زن هستند و خانواده چهارم مدلی است که ما در کشورمان داریم.

سیدداوود نبی‌زاده: سند ۲۰۱۵، سندی است که دولت خاتمی آن را امضا کرده و قول اجرا داده است. اما قبل از هر کاری صدای مراجع تقلید و برخی از کارشناسان بلند شد و به مرحله اجرا نرسید.

در جمهوری اسلامی، مسئولان مملکتی مخفیانه سند ۲۰۳۰ را امضا و اجرا می‌کنند. آن‌طرف مقام معظم رهبری میگویند که این سند مطلقاً نباید اجرایی شود. بعد مسئول مملکت ما بعدازظهر همان روز بعد از رهبری مصاحبه میکند و می‌گوید که برخی از ناآگاهان، عدالت جنسیتی را فساد ترجمه می‌کنند. اینها سواد ندارند. رئیس‌جمهور هم از آن‌طرف می‌گوید که برخی بلندگوبه‌دست‌ها میگویند که سند ۲۰۳۰ به درد نمی‌خورد اما من هر طور شده تا پایان دولت دوازدهم آن را اجرایی می‌کنم.

وی در ادامه در خصوص سند ۲۰۱۵، عنوان کرد: کشورهایی مثل هند و ژاپن، این قانون را اجرا نکردند و گفتند که مردم ما چنین چیزی را قبول نمی‌کنند. یونسکو نیز به این کشورها گفت که قبل از این قانون، سند آموزشی ۲۰۳۰ را اجرا کنند. این سازمان می‌گوید شما ۱۵ سال تمام این سند را از صفر تا صد اجرا کنید، آن‌وقت مردم شما سربه‌راه می‌شوند و سند توسعه هزاره را خودشان وارد زندگی‌‌شان می‌کنند. نمونه‌اش هم پرو است. کشوری به‌شدت مسیحی که سند ۲۰۱۵ در آن اجرا شد و امروز طبق آمار خودشان، ۷۰ درصد حرام‌زادگی دارند. نه‌تنها پرو که همه کشورهای آمریکای لاتین که این اسناد به‌صورت آزمایشی روی آن‌ها اجرا شد، الان قریب به ۵۰ درصد حرام‌زادگی دارند، یعنی از هردو بچه متولد شده در این کشور، قطعاً یکی حرام‌زاده است. سند ۲۰۱۵، سندی است که دولت خاتمی آن را امضا کرده و قول اجرا داده است. اما قبل از هر کاری صدای مراجع تقلید و برخی از کارشناسان بلند شد و به مرحله اجرا نرسید. قبل‌تر از آن و در زمان محمدرضا پهلوی، اشرف سندی مشابهی این را امضا کرد و صدای اعتراض امام خمینی بلند شد و درنهایت اجرایش متوقف شد. در جمهوری اسلامی، مسئولان مملکتی مخفیانه سند ۲۰۳۰ را امضا و اجرا می‌کنند. آن‌طرف مقام معظم رهبری می‌گویند که این سند مطلقاً نباید اجرایی شود. بعد مسئول مملکت ما بعدازظهر همان روز بعد از رهبری مصاحبه می‌کند و می‌گوید که برخی از ناآگاهان، عدالت جنسیتی را فساد ترجمه می‌کنند. این‌ها سواد ندارند. رئیس‌جمهور هم از آن‌طرف می‌گوید که برخی بلندگوبه‌دست‌ها می‌گویند که سند ۲۰۳۰ به درد نمی‌خورد اما من هر طور شده تا پایان دولت دوازدهم آن را اجرایی می‌کنم.

نبی‌زاده در پاسخ به این سؤال که سند ۲۰۳۰ چیست و چرا با آن مشکل داریم، گفت: شهید مطهری می‌گوید شاید در پشت پرده یونسکو یک منظور استعماری هم در کار باشد و وای به حال مردم که دوباره تن به استعمار بدهند. اصلاً چرا ما با هر سندی که این‌ها می‌دهند مشکل داریم؟ اولین مؤسس یونسکو می‌گوید ما می‌خواهیم همه ادیان را جمع کنیم و به دینی به نام طبیعت‌گرایی دربیاوریم. این هدف یونسکو و همه اسنادی است که از دل این سازمان بیرون می‌‌آید.

اسنادی که در کشور اجرا می‌شود یا به جهالت و یا به خیانت امضا شده است.

خانم ابتکار، رئیس وقت سازمان محیط‌زیست سندی را به نام پاریس امضا کردهاند که طبق آن کشورهای تولیدکننده گازهای گلخانهای باید تولید این گاز را کاهش بدهند و جریمه بپردازند، زیرا زمین در حال گرم شدن است. درحالی‌که همه میدانند که این مسئله فقط نظریه اثبات نشده است؛ این کاهش برای ما ضرر دارد چون در حال ‌توسعه هستیم.

وی در ادامه به برشمردن سایر اسناد غربی که در دولت دوازدهم امضا شده است پرداخت و عنوان کرد: سند پاریس را یکی از نابودکننده‌های صنعت ایران است. اگر یادتان باشد سال گذشته، قطعی برق زیادی داشتیم. خانم ابتکار، رئیس وقت سازمان محیط‌زیست سندی را به نام پاریس امضا کرده‌اند که طبق آن کشورهای تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای باید تولید این گاز را کاهش بدهند و جریمه بپردازند، زیرا زمین در حال گرم شدن است. درحالی‌که همه می‌دانند که این مسئله فقط نظریه اثبات نشده است. این کاهش برای ما ضرر دارد چون در حال ‌توسعه هستیم و داریم سوخت فسیلی می‌سوزانیم که ذوب‌آهن و بقیه صنایعمان کار کند. کاهش تولید برق امنیت ما را هم به خطر می‌اندازند. تا قبل از این توافق ما به عراق برق صادر می‌کردیم و هرچه به این کشور می‌گفتیم انجام می‌داد. آن‌قدر علیه اعراب در ایران و عراق تبلیغ کردند و اختلاف انداختند که جای ما را در صادرات برق عربستان گرفت. اسنادی که ما داریم اجرا می‌کنیم یا به جهالت و یا به خیانت امضا شده‌اند.

نزار زاکا توسط معاونت زنان و خانواده و شخص خانم مولاوردی به کشور دعوت می‌شود و در چند اجلاس شرکت میکند و نهایتاً اطلاعات سپاه دستگیرش میکند. این آدم که با یک واسطه به اوباما وصل بوده، قرار بوده با دو برابر بودجه معاونت ریاست جمهوری به ۱۵ سمن داخلی کمک کند تا در حوزه زنان و خانواده انحراف ایجاد شود.

نبی‌زاده، گریزی هم به ماجرای نزار زاکا زد و ادامه داد: یک تبعه آمریکایی لبنانی به نام نزار زاکا توسط معاونت زنان و خانواده و شخص خانم مولاوردی به کشور دعوت می‌شود و در چند اجلاس شرکت می‌کند و نهایتاً اطلاعات سپاه دستگیرش می‌کند. این آدم که با یک واسطه به اوباما وصل بوده، قرار بوده با دو برابر بودجه معاونت ریاست جمهوری، به ۱۵ سمن داخلی کمک کند تا در حوزه زنان و خانواده انحراف ایجاد شود.

۲۰۳۰ چیزی نزدیک به ۱۷ بند دارد که هدف پنجم آن برابری جنسیتی است. کسانی که در داخل برابری جنسیتی را دنبال می‌کنند خائن هستند. ما در اسلام، عدالت جنسیتی داریم و خداوند می‌گوید که حق زن را باید بدهی حتی اگر در زمان کوتاهی میخواهی از او استفاده کنی. اینها از این وجهه مسلمانی دارند سوء استفاده می‌کنند و برابری را عدالت ترجمه کردهاند.

وی در ادامه بیان کرد: سند ۲۰۳۰ چیزی نزدیک به ۱۷ بند دارد که هدف پنجم آن برابری جنسیتی است. مقام معظم رهبری می‌گویند غربی‌ها در این بحث به‌جایی رسیده‌اند و به گندابی افتاده‌اند که یا نمی‌دانند چیست یا این‌که عقلایشان می‌دانند و سکوت کرده‌اند. کسانی که در داخل برابری جنسیتی را دنبال می‌کنند خائن هستند. در سایت معاونت زنان ریاست جمهوری لینکی به همین موضوع اختصاص داده شده است. ما در اسلام، عدالت جنسیتی داریم و خداوند می‌گوید که حق زن را باید بدهی حتی اگر در زمان کوتاهی می‌خواهی از او استفاده کنی. این‌ها از این وجهه مسلمانی دارند سوء استفاده می‌کنند و برابری را عدالت ترجمه کرده‌اند.

طبق سند ۲۰۳۰ باید از هم‌جنس‌گراها و بایسکسشوالها حمایت کنیم و آنها را به رسمیت بشناسیم.

وی برابری جنسیتی اجرا شده در تایوان و هلند را حمایت از LGBT ها دانست و گفت: برای LGBT در فارسی هنوز معادل درستی پیدا نکرده‌اند و از آن به‌عنوان دگرباشی یاد می‌کنند. طبق سند ۲۰۳۰ باید از هم‌جنس‌گراها و بایسکسشوال‌ها حمایت کنیم و آن‌ها را به رسمیت بشناسیم. خانم مولاوردی عدالت جنسیتی را در مصاحبه‌ای برابری جنسیتی خوانده‌ و گفته‌اند که طبق سند توسعه پایدار همه دستگاه‌های دولتی موظف هستند در جهت برابری جنسیتی گام بردارند.

نبی‌زاده با اشاره به چرایی اعتراض به سند ۲۰۳۰، عنوان کرد: خود وزیر سابق اعلام کردند ۲۰۳۰ در برخی مدرسه‌ها در حال اجراست و استعفای وزیر سابق آموزش‌وپرورش به این دلیل بود که حاضر به اجرای سند ۲۰۳۰ نمی‌شد. سند ۲۰۳۰، سندی است که طبق گفته مقام معظم رهبری قرار است برای آمریکا و انگلیس سرباز تربیت کند و به‌جای اسلام از مسیحیت و غرب و لیبرالیسم دفاع کند.

سند ۲۰۳۰ می‌‌خواهد بچههای ما را طوری بار بیاورد که در مقابل هر کار خلاف شرع و غیراصولی‌ای بگویند که ولش کن! دلت خوش باشد. بعد چهار روز دیگر شاید نماز را هم به‌جای عربی، به فارسی خواندند.

نبی‌زاده، هدف غربی‌ها از اجرای این سند را تربیت لیبرالیست در همه دنیا خواند و افزود: اگر به زبان ساده بخواهیم لیبرالیست را ترجمه کنیم، به معنی «ولش کن» است. مثلاً به‌طرف می‌گویند پولی که داری درمی‌آوری حرام است؛ اعتنایی نمی‌کند. یا وقتی هشدار می‌دهند که با این دختر باید ازدواج کنی و رابطه این‌طور نمی‌شود، می‌گوید دوست دارم فقط با او باشم. این‌ سند می‌‌خواهد بچه‌های ما را طوری بار بیاورد که در مقابل هر کار خلاف شرع و غیراصولی‌ای بگویند که ولش کن! دلت خوش باشد. بعد چهار روز دیگر شاید نماز را هم به‌جای عربی، به فارسی خواندند.

عباس عراقچی اعلام میکند که ما آب کم داریم و باید گندم از قزاقستان وارد کنیم که هر وقت آمریکا دلش خواست، اجازه صادرات ندهد و کشور فلج شود.

وی ادامه داد: هر چیزی که امضا می‌شود، باهدف است و خدا کند که از سر جهالت باشد. اگر یادتان باشد، مدام در تلویزیون اعلام می‌کردند که آب کم است و صرفه‌جویی کنید و… . مصرف مردم برای خوردوخوراک و شستشو، دو درصد است و صنعت هم چهار درصد است و بقیه سهم کشاورزی است. اما به‌جای این‌که بروند آنجا را درست کنند، ذهن من و شما را مسموم می‌کنند؛ که اگر فردا روزی گفتند آب کشاورزی را می‌خواهند قطع کنند، به آن‌ها حق بدهیم. عباس عراقچی اعلام می‌کند که ما آب کم‌ داریم و باید گندم از قزاقستان وارد کنیم که هر وقت آمریکا دلش خواست، اجازه صادرات ندهد و کشور فلج شود. آن‌وقت من و شما چه باید بخوریم؟ تا زمانی که این کشور بسیجی دارد و امام خامنه‌ای زمامدار حکومت اسلامی است اجازه چنین کاری را به احدالناسی نمی‌دهد.

اگر دیدید که برخی از سلبریتی‌ها توییت زدند و سوسک خوردند بدانید که دارند طبق اهداف ۲۰۳۰ جلو می‌روند.

دیگر هدف سند ۲۰۳۰ این است که خشونت نباید باشد. از نظر آنها شوهر دادن دختران زیر ۱۸ سال و اجبار برای حجاب، از مشتقات خشونت است و تا جایی که تیغشان ببرد، میخواهند ذره‌ذره مفاد آن را اجرا کنند.

نبی زاده، هدف دیگر سند ۲۰۳۰ را رفع گرسنگی را در همه دنیا دانست و در ادامه به تفسیر معنای گرسنگی در این سند پرداخت و خاطرنشان کرد: گرسنگی سند ۲۰۳۰ یعنی این‌که بچه‌های شما هر نوع اطلاعاتی وارد مغزشان شود و به آ‌ن‌ها در کودکی آموزش‌های جنسی بدهیم. آنجلینا جولی را می‌فرستند آفریقا تا در آنجا برای رفع گرسنگی سوسک خوردن را به بچه‌ها یاد ‌دهد؛ به‌جای این‌که کشاورزی پیشرفته یادشان بدهد. اگر فردا روزی دیدید که برخی از سلبریتی‌ها توییت زدند و سوسک خوردند، بدانید که دارند طبق اهداف ۲۰۳۰ جلو می‌روند. دیگر هدف سند ۲۰۳۰ این است که خشونت نباید باشد. از نظر آن‌ها شوهر دادن دختران زیر ۱۸ سال‌ و اجبار برای حجاب، از مشتقات خشونت است و تا جایی که تیغشان ببرد، می‌خواهند ذره‌ذره مفاد آن را اجرا کنند و اگر دستور رهبری نبود، معلوم نمی‌شد که اکنون چه وضعیتی داشتیم.

همین الان اگر داخل اینترنت جست‌وجو کنید، می‌بینید که مدارسی در ایران در حال ساخت است با نام «ایران من» و زیر هر پیام و پستی در کانال‌های فضای مجازی این مدارس نوشته است که با ما در اهداف توسعه پایدار همراه باشید. دیگر از این واضح‌تر؟ سند ۲۰۳۰ دارد اجرا می‌شود و ما خواب هستیم.

‌نبی‌زاده در ادامه از تحرکات مخفیانه برای اجرای این سند صحبت کرد و مدارس تازه‌ساز «ایران من» را پروژه جدید برای اجرای سند توسعه پایدار و ۲۰۳۰ در ایران دانست و گفت: شما همین الان اگر داخل اینترنت جست‌وجو کنید، می‌بینید که مدارسی در ایران در حال ساخت است با نام «ایران من» و زیر هر پیام و پستی در کانال‌های فضای مجازی این مدارس نوشته است که با ما در اهداف توسعه پایدار همراه باشید. دیگر از این واضح‌تر؟ سند ۲۰۳۰ دارد اجرا می‌شود و ما خواب هستیم.

با اسنادی مثل ۲۰۳۰ هم دارند تربیتها را خراب می‌کنند و بچهای حرف‌گوش‌کن برای یهود میسازند. یهودیها میگویند که همه انسانهای روی زمین حیوانات ما هستند و این سند میخواهد ما و فرزندانمان را حیوان یهودیها کند.

وی در مبحث راه‌حل برای این موضوع بیان کرد: یکی از چیزهایی که بین اساتید علوم تربیتی محل مناقشه است، بحث سرشت و تربیت است. عده‌ای می‌گویند که اگر ذات فرد درست باشد، در هر مکان و فضایی که برود تغییری در او ایجاد نمی‌شود و عده‌ای دیگر معتقد هستند که تربیت اگر درست باشد، حرامزاده هم به راه راست هدایت می‌شود و مشکلی ندارد. اما این‌ها طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که هردو را با هم بزنند. در پرو که قبلاً درباره‌اش توضیح دادم، سرشت آدم‌ها را خراب کردند و با اسنادی مثل ۲۰۳۰ هم دارند تربیت‌ها را خراب می‌کنند و بچه‌ای حرف‌گوش‌کن برای یهود می‌سازند. یهودی‌ها می‌گویند که همه انسان‌های روی زمین حیوانات ما هستند و این سند می‌خواهد ما و فرزندانمان را حیوان یهودی‌ها کند.

از زمان امضا شدن مریدا چند فیلم و کلیپ در مورد قصاص بیرون آمده است. حتی یک آخوند عمامه مشکی به نام سید حسن آقامیری آورده‌اند که از طریق و حرف‌های به‌اصطلاح زیبایش قصاص را بزنند. حالا بعد از ۵ سال حوزه تصمیم گرفت که ایشان را خلع لباس کند. آقامیری در یک سخنرانی می‌گوید اگر جوانی خبط و خطایی کرد و کسی را کشت، طناب دار را نباید بیندازیم گردنش و لگد بزنیم زیر چهارپایه. اگر پیامبر هم بود این کار را نمی‌کرد. تعریف این آدم از جهنم این است که آنجا به بیمارستان شبیه است و همه پس از مدتی درد کشیدن راهی بهشت می‌شوند و کسی در جهنم نمی‌ماند. پس خالدین فیها که خدا در قرآن گفته چه می‌شود؟

نبی‌زاده با بیان این‌که از دیگر اسناد امضا شده در ایران، سند مریداست که هدفش ریشه‌کن کردن قصاص در کشورهای اسلامی است، گفت: از زمان امضا شدن مریدا چند فیلم و کلیپ در مورد قصاص بیرون آمده است. حتی یک آخوند عمامه مشکی به نام سید حسن آقامیری آورده‌اند که از طریق و حرف‌های به‌اصطلاح زیبایش قصاص را بزنند. حالا بعد از ۵ سال حوزه تصمیم گرفت که ایشان را خلع لباس کند. آقامیری در یک سخنرانی می‌گوید اگر جوانی خبط و خطایی کرد و کسی را کشت، طناب دار را نباید بیندازیم گردنش و لگد بزنیم زیر چهارپایه. اگر پیامبر هم بود این کار را نمی‌کرد. من خودم از یکی از بزرگان حوزه علمیه شنیدم که در واکنش به این صحبت‌ها بیان کرد که اگر پیامبر بود برای این‌که به تو حسنِ آقامیری نشان بدهد قصاص هست خودش می‌زد زیر چهارپایه. تعریف این آدم از جهنم این است که آنجا به بیمارستان شبیه است و همه پس از مدتی درد کشیدن راهی بهشت می‌شوند و کسی در جهنم نمی‌ماند. پس خالدین فیها که خدا در قرآن گفته چه می‌شود؟ چاه ویل که بارها از آن صحبت شده است جایش کجاست؟ این‌ها را خدا برای خنده گفته است؟ خداوند گفته قصاص برای شما زندگی و حیات است.

وی شناخت پیغمبر را راه عبور از این مرحله حساس خواند و بیان کرد: ما باید پیامبر را درست بشناسیم. همان پیامبری که وقتی مکه را فتح کرد، گفت امروز روز انتقام است و حتی ابوسفیان را بخشید؛ اما ۱۲ نفر را نبخشید که شش نفر آن‌ها زن بودند و سه نفرشان عبدالله بن ختل و کنیزهایشان بودند که پیغمبر گفت علی جان، این‌ها اگر دستشان هم به پرده کعبه بود، خلاصشان کن. چون کارشان فرهنگ‌سازی بود. کسانی بودند که تربیت غلط ایجاد می‌کردند.

نبی‌زاده در ادامه و با بیان این‌که اگر نسبت به تربیت بچه‌ها بی‌تفاوت باشیم، سرنوشت قوم نوح در انتظارمان است، تصریح کرد: اگر در جامعه‌ای تربیت طوری شود که از بغل آن کافر بیرون بیاید، خداوند آن جامعه را نمی‌خواهد. نمونه‌اش قوم حضرت نوح (ع) است که هر کسی در این طایفه متمدن می‌شد، کافر بود و خدا برایشان عذاب نازل کرد. اگر در جامعه سند ۲۰۳۰ اجرا شود و قرار باشد که برای اسرائیل و آمریکا و جبهه کفر سرباز تربیت کنیم، خداوند ما را هم به همان سرنوشت دچار خواهد کرد. مقام معظم رهبری گفتند که اگر مردم از این انقلاب روبرگردانند، سیلی سختی خواهند خورد.

وی در پایان راه‌حل مبارزه با این سند استعماری را ارتباط مستمر خانواده‌ها با مدرسه و حساسیت روی محتوای آموزشی ارائه شده دانست و گفت: خداوند ذخایر خودش را در هر جامعه‌ای دارد. وظیفه ما این است که در قبال این اسناد روشنگری کنیم. اجرا نشدن سند ۲۰۳۰ راه دارد و راهش این است که والدین با مدارس ارتباط مستمر داشته باشند و حواسشان به محتوای آموزشی که به بچه‌هایشان یاد می‌دهند باشند.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار