» .اسلایدر » از ضعیف بودن جلوه‌های ویژه تا کلیشه‌های تکراری جاسوسانه در فیلم «متفقین»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۸:۲۲

 کد خبر: 10674

یک منتقد فیلم مطرح کرد:

از ضعیف بودن جلوه‌های ویژه تا کلیشه‌های تکراری جاسوسانه در فیلم «متفقین»

گروه فرهنگ و هنر ـ سیدنوید حسینی با بیان اینکه فیلم «متفقین» از لحاظ فنی خیلی باکیفیت نبود، گفت: جلوه‌های ویژه در این فیلم، ضعیف کار شده بود. همچنین در قسمت اول با یک فیلم جاسوسی مواجه هستیم که شامل همان کلیشه‌های فیلم‌های جاسوسی می‌شود.

از ضعیف بودن جلوه‌های ویژه تا کلیشه‌های تکراری جاسوسانه در فیلم «متفقین»

به گزارش آتی نیوز، بیست و دومین جلسه پخش فیلم به همراه نقد و بررسی آن، چهارشنبه ۱۶ مردادماه، با حضور سید نوید حسینی، منتقد و مسئول کانون فیلم حامای مشهد در دفتر حزب اراده ملت ایران برگزار شد.

دفتر حزب اراده ملت مشهد در بیست و دومین جلسه پخش فیلمش، فیلم «متفقین» را به نمایش گذاشت. «متفقین»، یک فیلم آمریکایی در سبک رمانتیک مهیج به نویسندگی استیون نایت و کارگردانی رابرت زمکیس است. فیلم، داستان دو آدمکش به نام‌های مکس واتان (برد پیت) و ماریان بوسه‌ژوق (ماریون کوتیار) است که طی مأموریتی برای کشتن یک مقام آلمانی عاشق یکدیگر می‌شوند. فیلم‌برداری متفقین از مارس ۲۰۱۶ در کازابلانکا و لندن انجام شد و سپس توسط پارامونت پیکچرز و فاکس قرن بیستم در ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶ به نمایش درآمد.

سید نوید حسینی، منتقد و مسئول کانون فیلم حاما در خصوص فیلم «متفقین» اظهار کرد: فیلم «متفقین» از لحاظ فنی خیلی باکیفیت نبود و جلوه‌های ویژه، ضعیف کار شده بود. فیلم به دو قسمت تقسیم شده بود؛ در قسمت اول با یک فیلم جاسوسی مواجه هستیم که شامل همان کلیشه‌های فیلم‌های جاسوسی بود. یکی از دلایل موفقیت این فیلم، همزمان شدن جدایی برد پیت از آنجلینا جولی بود که شایعه‌ای در مورد برد پیت و ماریون کوتیار که در خلال این فیلم عاشق یکدیگر شدند، پخش شد. البته خانم کوتیار این موضوع را تکذیب کرد. همچنین یک جاهایی در فیلمنامه، دچار باگ‌هایی شده بود؛ برد پیت در این فیلم خواهری دارد که یک سری روابط داشت اما از این خواهر، درست و حسابی در فیلم صحبت نمی‌شود.

یکی از حاضران در این جلسه، خطاب به حسینی عنوان کرد: با وجود این مشکلات و معایب، چرا چنین فیلمی را انتخاب کردید؟ شما مسئولیت انتخاب فیلم را به عهده دارید و وقتی می‌بیند فیلمی این همه مشکل دارد، نباید آن را به نمایش بگذارید.

حسینی در پاسخ به این فرد بیان کرد: قطعاً هر فیلمی معایب خود را دارد، من اگر پدرخوانده را نیز برای شما پخش کنم، می‌توانید بر آن نقد داشته باشید.

وی همچنین در پاسخ به یکی از حاضران در خصوص چرایی پخش کم فیلم ایرانی، اظهار کرد: خیلی از فیلم‌های ایرانی که می‌تواند برای پخش جذاب باشد، در پرده سینماست و از لحاظ قانونی و اخلاقی نمی‌توانیم چنین کاری کنیم. از جهتی هم، خیلی کم پیش می‌آید مردم پوستر فیلم ایرانی را ببینند و بیایند تا آخر فیلم بمانند، مگر اینکه فیلم‌های اصغر فرهادی را پخش کنیم. همچنین فیلم‌های ایرانی، اکثراً برای مخاطب تکراری هستند و مخاطب ترجیح می‌دهد فیلمی جدید و به‌روز ببیند. متأسفانه وضع چنین است؛ اما دوستان می‌توانند پیشنهاد فیلم دهند تا ما بررسی و در آخر انتخاب کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۲


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار