» .مشروح خبر » مشروح خبر | مطالبات به حق پرستاران را به نزاع بین پرستار و پزشک تبدیل نکنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۹:۰۵

 کد خبر: 10658

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

مشروح خبر | مطالبات به حق پرستاران را به نزاع بین پرستار و پزشک تبدیل نکنید

گروه جامعه ـ محمدحسین بحرینی خطاب به پرستاران معترض، گفت: مطالبات بر حق خودتان را تبدیل به نزاع میان پزشک و پرستار نکنید. از این نزاع هیچ‌کس سودی نمی‌برد. به دنبال حرف خودتان باشید.

مشروح خبر | مطالبات به حق پرستاران را به نزاع بین پرستار و پزشک تبدیل نکنید

به گزارش آتی نیوز، نشست مطالبه‌گری جامعه پرستاران در خصوص حق و حقوقشان، اضافه‌کار اجباری و تبعیض میان پرداخت کارانه جامعه پزشکی و پرستاری، سه‌شنبه ۱۵ مردادماه با حضور دکتر محمدحسین بحرینی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، علی وزیری، مسئول حسابداری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آقای موسوی به نمایندگی از استاندار، دکتر محمدرضا دارابی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جامعه پرستاران در تالار دکتر چمران بیمارستان قائم برگزار شد.

محمدرضا دارابی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تأخیر ۱۳ الی ۱۴ ماهه در پرداخت کارانه پرستاران و پزشکان انتقاد کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۶۷۰ میلیارد تومان از وزارت بهداشت بدهی دارد و انتظار می‌رود وزارت بهداشت با تمهیدات اتخاذشده، به‌تدریج این مطالبات را پرداخت کند. کنار پزشکان، پرستاران جزء لاینفک درمان هستند و تمام افرادی که در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها فعالیت دارند، از نگهبان تا پزشک به شکل مستقیم و غیر مستقیم شریک هستند.

وی، سلامت را مقدم بر معیشت برشمرد و افزود: موضوع سلامت با هیچ‌چیز قابل مقایسه نیست؛ بر همین اساس خدمت به مردم جهت حفظ سلامتی آن‌ها برای تمام آحاد، یک وظیفه است و ما قبول کردیم در هر شرایطی این خدمت را انجام دهیم. خوشبختانه، تاکنون این مهم را به نحو احسنت انجام دادیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ازخودگذشتگی پرستاران و پزشکان در حوزه سلامت، گفت: از نمایندگان و بازرسان سؤال می‌کنم کدام موسسه و نهاد دولتی را سراغ دارید و می‌توانید اعلام کنید که کارانه معوقه ۱۴ ماهه داشته باشند و هیچ خللی در ارائه خدماتشان ایجاد نشود؟

دارابی در ادامه با اشاره به تجمع پرستاران در مشهد اظهار کرد: تمام خواسته‌های پرستاران به معاون وزارت بهداشت اعلام شد و ایشان اعلام کردند: «تمام این‌ها حق هست و ما هم پیگیر هستیم». طبیعتاً در این حلقه وصل درمان، حقوق پرستاران کاملاً به حق است. ما نیز به این مهم صحه‌ می‌گذاریم و پیگیر آن هستیم. در جلسه اخیر با دوستان در وزارتخانه، بر تشکیل جلسه برای پیگیری مشکلات پرستاران تأکید شد. همچنین مقرر شد هر سه ماه یک‌بار، جهت بررسی فعالیت‌های صورت گرفته و مشکلات جلسه‌ای برگزار شود. موضوع پرداخت اضافه‌کار، کارانه و..‌، آنچه قانون مقرر کرده، حق‌الناس است و باید تمام و کمال پرداخت شود.

وی همچنین به موضوع تعرفه خدمات پرستاری اشاره کرد و افزود: این تعرفه مصوبه مجلس است و دولت باید پرداخت کند. قانون ارتقاء بهره‌وری باید اجرایی شود و برای اجرای آن باید ماده قانون اجرا شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۶۷۰ میلیارد تومان از وزارت بهداشت بدهی دارد، از پرداخت کارانه اردیبهشت پرستاران تا آخر هفته خبر داد و در خصوص سخنان مطرح‌شده معترضان درباره عدم ارائه مطالبات پرستاران، اظهار کرد: با وجود افزایش بیمار، درآمد سالانه ما از ۱۵۰۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است چرا که در این وضعیت اقتصادی، ۸۰ درصد مردم توان دریافت خدمات بخش خصوصی را ندارند. تنها ۲۰ درصد، توان دریافت خدمات بخش خصوصی را دارند که از این میزان نیز ۱۵ درصد با دوپینگ بیمه تکمیلی از خدمات استفاده می‌کنند و در نتیجه تنها ۵ درصد جامعه، توان استفاده از خدمات بخش خصوصی را دارند. برای همین، بیمار در بخش دولتی زیاد شده و در مقابل، درآمدهای بخش پزشکی کاهش پیدا کرده است.

در ادامه این نشست، آقای قاسمی، از فعالان صنفی بیانیه‌ای جهت مطالبات پرستاران قرائت کرد:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

بیانیه‌ای که قرائت می‌شود، بیانیه پرستاران، شامل پرستاران بالین، اتاق عمل، هوش بری و فوریت‌های پزشکی است که معترض به ناعدالتی موجود در نظام بهداشتی و درمانی کشور، به‌خصوص دانشگاه علوم پزشکی مشهد که سرآمد ناعدالتی موجود در دانشگاه علوم پزشکی کشور است. در ابتدا، سخنی از رهبر معظم انقلاب قرائت می‌کنم که امیدواریم مسئولین به این سخن رهبری جامع عمل بپوشانند. مسئولان کشور برای حل مشکلات و خواسته‌های پرستاران، این انسان‌های فرشته‌گون، حساب ویژه‌ای باز نمایند. نماینده محترم استاندار، ببینید؛ مسئولین محترم دانشگاه و معاونت محترم پرستاری با پرستاران چه کرده‌اند که تحملمان تمام شده است. پرستاران به ستوه آمده‌اند، سال‌ها نامه‌نگاری شد، سال‌ها خواهش و تمنا کردیم، اما اثرگذار نبود. تا اینکه به مسئولان استانداری پناه آوردیم. آیا این تبعیض طبقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی به وجود آمده است، عادلانه است؟ تبعیض تا چه حد؟ کارکنان ستادی کارانه‌ای منظم و ثابت دریافت می‌کنند که تا تیرماه ۹۸ پرداخت شده است. اما پرستاران که کارانه، حق آنان است، تا فروردین‌ماه ۹۷ پرداخت شده است. پزشکان، کارانه‌ای هزار برابری می‌گیرند، اما کارانه پرستاران چگونه است؟ چرا در مدت دو سال کارانه پرستاران به یک بیستم کاهش پیدا کرده است؟ با توجه به اینکه بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت، ورودی و پذیرش بیمار در بیمارستان‌های دولتی افزایش چشمگیری داشته و به‌ دنبال آن افزایش درآمد در بیمارستان‌ها اتفاق افتاده است، ولی چرا کارانه پرستاران با افت شدیدی همراه بوده، به‌طوری که برخی از همکاران، کارانه‌شان صفر و حتی منفی و بعضی وقت‌ها بدهکار شده‌اند؟ راز پشت پرده این کاهش کارانه‌ها چیست؟ آیا مبلغ ناچیز اضافه‌کاری پرستاران عادلانه است؟ مسئولین محترم با وجود اضافه‌کار اجباری به دلیل کمبود نیرو و ارجاع کارهای بسیار زیاد و خارج از شرح وظایف پرستاران و همکاران، متأسفانه شاهد آن هستیم که بدترین ظلم‌ها به جامعه پرستاران روا داشته می‌شود که مختصری از مشکلات را به‌طور خلاصه خدمت بزرگواران به‌صورت تیتروار بیان می‌نماییم. امید است در راه برطرف کردن آن‌ها اقدامات لازم را منظور فرمایید، همچنین انتظار داریم مشکلاتی که در سطح دانشگاه و بیمارستان قابل برطرف شدن است، به مدت یک ماه برطرف شده و بقیه مشکلات که نیاز به هماهنگی و پیگیری در سطح وزارت بهداشت دارد. تا روز پرستار ۱۲ دی‌ماه، با وزارتخانه مکاتبه و نتیجه آن به جامعه پرستاری اعلام شود.

مشکلات موجود در سطح وزارتخانه:

محاسبه اضافه‌کار با مبلغ بسیار ناچیز، حدوداً ساعتی هفت هزار تومان در مقایسه با مبلغ اضافه‌کاری پرستاران شاغل در سازمان تأمین اجتماعی و با کارمندان دولت در سایر ارگان‌ها و سایر دستگاه‌های دولتی که لزوم تغییر در فرمول اضافه‌کاری دانشگاه علوم پزشکی را می‌طلبد.

افزایش حقوق پرستاران با توجه به تورم به وجود آمده و متناسب با حرفه و شغل و استانداردهای بین‌المللی. با توجه به شرح وظایف پرستاری و عدم محول کردن اموری که در حیطه کار پرستاری نیست و کاهش مستندات اعتباربخشی که باعث شده است که به بیمار کمتر رسیدگی شود و بیشتر وقت پرستار به اعتباربخشی گذشته شود و از وظیفه اصلی خود که مراقبت از بیمار است جا بماند.

رعایت استاندارد بین تعداد پرستار و پرسنل درمانی با بیمار که مجوز استخدام نیروهای پرستاری و سایر پرسنل درمانی، متناسب با تعداد تخت فعال بیمارستانی را می‌طلبد.

حذف مالیات اضافه‌کاری.

مشکلات موجود در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

تحمیل اضافه‌کار اجباری به پرستاران. معوقات پرداخت کارانه، حدود ۱۵ ماه و پرداخت کارخانه‌های بسیار اندک و حتی صفر شدن و منفی شدن مبلغ کارانه پرستاران و عدم شفافیت در نحوه محاسبه و پرداخت کارانه، به نحوی که اختلاف حداقل و حداکثر کارانه بین پزشک و پرستار در این دانشگاه بیش از هزار برابر است و لزوم ورود بازرسی کل کشور به این موضوع.

عدم اجرای قانون مشاغل سخت و مزایای آن: مانند دو ماه مرخصی در سال و بازنشستگی با قانون بازنشستگی شاغلین مشاغل سخت.

عدم اجرای صحیح قانون بهره‌وری و احتساب ضرایب قانونی آن در شیفت‌های شب و تعطیل بر اساس بند پنجم قانون بهره‌وری و همچنین حکم دیوان عدالت اداری در مورد احقاق بخشنامه‌های وزارت بهداشت در مورد پرستاران فوریت‌های پزشکی. با توجه به نارضایتی شدید همکاران از طرح‌های ناعادلانه قاصدک و PBN، جهت دریافت کارانه که باعث عدم اجرای صحیح قانون بهره‌وری و پرسنل درمانی شده است، پیشنهاد به حذف طرح PBN، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مطالبات این عزیزان که حدود یک سال و نیم از آن می‌گذرد.

عدم تأمین مازلو پرسنل از قبیل نبود امنیت شغلی، نبود پاویون‌های پرستاری متناسب با شخصیت پرستاران در محیط کاری با حداقل امکانات سرمایشی و گرمایشی و کیفیت پایین غذای پرسنل، حذف وعده صبحانه پرسنل شب‌کار و نبود پارکینگ. با توجه به تعطیلی پرسنل ستادی در روزهای پنجشنبه، تقاضای محاسبه و اعمال سه ساعت اضافه‌کار مطابق قانون ارتقاء و بهره‌وری در مورد روزهای تعطیل و شیفت‌های صبح و عصر روز پنجشنبه را داریم.

پرداخت مستقل مبلغ اضافه‌کاری پرستاران از کارانه‌ها و پرداخت به‌روز اضافه‌کارها.

انتخاب مدیران پرستاری بیمارستان‌ها بر اساس اکثریت آرای پرسنل همان بیمارستان با رأی‌گیری.

تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و تبصره به پیمانی. با توجه به اینکه دانشگاه سالانه، هزینه‌ای معادل ۳۰۰ میلیون تومان به شرکت حاضر، جهت نیروهای شرکتی پرداخت می‌نماید.

پرداخت معوقات هزینه غذای همکاران و پرستاران فوریت‌های پزشکی و پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، طبق قوانین مصوب دولت.

پرداخت معوقات حق اعزام که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون پرداخت نشده است.

متناسب‌سازی حق مسکن و حق لباس با تورم به وجود آمده در سطح کشور.

در پایان لازم به ذکر است که مسائل و مشکلات پرستاران و پرستاری که بی‌شک مستقیم بر میزان آسیب‌های ناخواسته بر سلامتی مردم و جامعه اثر می‌گذارد بی‌شمار است و این چند مورد بخشی کوتاه بود که اگر هر مانعی از فرا راه پرستاری برداشته شود، بدون شک ارائه خدمات حیاتی به مردم و حفظ سلامتی‌شان را تصحیح و بهبود می‌بخشد.

با تشکر جامعه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد».

در ادامه نشست، پرسش و پاسخ توسط پرستاران و مسئولین حاضر در جلسه صورت گرفت. یکی از پرستاران در خصوص فرمول دقیقی برای محاسبه اضافه‌کار و مبلغ دریافتی اضافه‌کار، بیان کرد: در تجمع هفته گذشته بیمارستان امام رضا (ع)، دکتر یوسفی، معاونت توسعه بیمارستان فرمودند اضافه‌کار در صورت نیاز، امری اجباری بوده و مستخدمین دولت باید این امر را رعایت کنند. اگر اضافه‌کار اجباری است، چرا برای همه رده‌های خدمتی نیست و نگاه طبقاتی دارد؟

یکی دیگر از پرستاران عنوان کرد: در زمان دکتر شبستری بخشنامه شد که ۸۰ ساعت اضافه‌کار باید بیایند، چون نیرو کم و این کار، مصلحت دانشگاه بود. در بیمارستانی که ۵۵ تخت فعال مصوب شده، باید ۱۳۴ پرسنل داشته باشد؟ خواسته بنده این است که تأمین نیرو صورت بگیرد.

دارابی بیان کرد: هرکدام از پرستاران که نمی‌خواهند که اضافه‌کار اجباری داشته باشند، تا آخر شهریور، به بیمارستان اعلام کنند آقای عزتی نیز به ما اطلاع می‌دهند تا این نیروها را جایگزین کنیم.

علی وزیری، مسئول حسابداری دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به یکی از پرستاران در خصوص افزایش مالیات هزینه اضافه‌کاری، بیان کرد: یک سری قوانین بالادستی وجود دارد که ما نمی‌توانیم آن را رعایت نکنیم. این‌ها همه آیین‌نامه اداری استخدامی است و نمی‌توانیم بگوییم اضافه‌کار، مالیات ندارد.

یکی دیگر از پرستاران عنوان کرد: یک پرستار بالین شاید از یک نگهبان، ۱۰۰ هزار تومان بیشتر بگیرد در حالی که بیمار فحشی که قرار است به رئیس‌جمهور، رئیس دانشگاه، رئیس بیمارستان و… بدهد را به پرستار می‌دهد و فشار کاری روی ما است. مدیران پرستاری وقتی که به کرسی می‌نشینند، فقط فردی که ایشان را به کرسی می‌گذارند نگاه نکنند و جامعه پرستاری را فراموش نکنند.

وزیری در خصوص دیرکرد پرداخت اضافه‌کارها، بیان کرد: بودجه‌ای در سال ۹۸ به ما اختصاص داده شده، ۱۰۰۰ میلیارد برای حقوق و ۱۷۰۰ میلیارد برای درآمدهای اختصاصی است. به دلیل عدم تأمین این هزینه توسط بودجه کشور، تقریباً پرداخت‌های ما ۹ درصد کاهش یافت و مجبور شدیم اضافه‌کارها را دیرتر پرداخت کنیم. تمام دانشگاه‌های تیپ ۱ هیچ‌کدام اضافه‌کارشان به‌روز پرداخت نمی‌شود و فقط مختص به دانشگاه مشهد نیست.

یکی از پرستاران اظهار کرد: همه طرح‌های ارائه شده به نفع پزشکان بوده و هیچ‌چیز به نفع پرستاران نبوده است. آیا از درآمد پزشکان کم شد؟ ما به دنبال حق خودمان هستیم، پزشکان به هیچ‌کدام از طرح‌ها اعتراض نکردند به خاطر اینکه به نفعشان بود. ولی کارانه من پرسنل منفی شد، زیرا کارانه و اضافه‌کار را یکی کردید.

بحرینی در پاسخ به این پرستار عنوان کرد: من، کارانه و اضافه‌کار شما را یکی نکردم و این قانون وزارتی بوده ‌است. من تقاضا می‌کنم، مطالبات بر حق خودتان را تبدیل به نزاع میان پزشک و پرستار نکنید. از این نزاع هیچ‌کس سودی نمی‌برد. به دنبال حرف خودتان باشید.

یکی از پرستاران عنوان کرد: پزشکان جای ماشین و رنگ ماشینشان نیز متفاوت است. ما همه انسانیم. چه فرقی باهم می‌کنیم؟

آقای موسوی که به‌عنوان نماینده استانداری خراسان رضوی در این جلسه حضور یافته بود، بیان کرد: مطالبات شما به حق است و قصد ما شنیدن و رسیدگی است اما از شما خواهش می‌کنم با وجود دشمنان ما که همواره به دنبال سوژه‌ای در میان ما هستند، حواستان را جمع کنید و به این نکته نیز دقت داشته باشید.

موسوی در انتهای این نشست عنوان کرد: برای حل این موضوع، از جامعه پرستاری و استانداری، نمایندگانی انتخاب شوند تا به‌صورت حضوری به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۲


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار