» .اسلایدر » رگه‌های اشرافی‌گری در برنامه «عصر جدید»/ اکثر شرکت‌کنندگان مستضعف نیستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۳:۰۹

 کد خبر: 10647

یک پژوهشگر مطرح کرد:

رگه‌های اشرافی‌گری در برنامه «عصر جدید»/ اکثر شرکت‌کنندگان مستضعف نیستند

گروه سیاست ـ محمدصادق شهبازی، یکی از نمادهای بی‌عدالتی را اشرافی گری عنوان کرد و گفت: دعوای من برای برنامه عصر جدید این نیست که چه کسی رأی می‌آورد، مهم‌ترین مسئله من، این است که اکثریت مطلق شرکت‌کنندگان، مستضعف نیستند زیرا اگر شرکت‌کننده مستضعف بود، نمی‌توانست پول خرج کند و دستگاه فلان یاد بگیرد.

رگه‌های اشرافی‌گری در برنامه «عصر جدید»/ اکثر شرکت‌کنندگان مستضعف نیستند

به گزارش آتی نیوز، نشست عدالت در دوره معرفتی عصر اقامه با حضور محمدصادق شهبازی، نویسنده و پژوهشگر انقلاب اسلامی و تحلیلگر سیاسی، ۱۴ مردادماه در مرکز آموزشی شهید باهنر مشهد برگزار شد.

شهبازی در این نشست، تبعیض در کشور را امری دانست که گاهی خلاف قانون نیست و گفت: بنده فیش کارانه ۸۰۰ میلیون تومانی، معاون سابق وزارت بهداشت در دوره احمدی‌نژاد که هنوز معاون نبود را به تلویزیون بردم. هیچ‌کدام از دهندگان و گیرندگان پرونده‌ املاک و فیش‌های نجومی محکوم نشدند زیرا قانونی بود.

وی با بیان اینکه پزشک‌ها دکانی به نام نظام پزشکی دارند که تعرفه‌ها را مشخص، اجرا و نظارت می‌کنند، اظهار کرد: ساختار برخی از تبعیض‌ها قانونی است مثل ماجرای پزشکان که می‌خواهند ظرفیت را بالا ببرند اما مقاومت می‌کنند زیرا می‌دانند اگر ۵  هزار جراح قلب در کشور داشته باشیم، دیگر نمی‌توانند دستمزد بالا از بیت‌المال گرفته و ۳۰، ۴۰ میلیون زیرمیزی از مریض بگیرند.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به مسئله عدالت و بیانی از نمادهای آشکار بی‌عدالتی در جامعه، اظهار کرد: یکی از این نمادها، اشرافی گری است. دعوای من برای برنامه عصر جدید این نیست که چه کسی رأی می‌آورد، مهم‌ترین مسئله من، این است که اکثریت مطلق شرکت‌کنندگان، مستضعف نیستند زیرا اگر شرکت‌کننده مستضعف بود، نمی‌توانست پول خرج کند و دستگاه فلان یاد بگیرد.

وی با بیان اینکه باید به دنبال این باشیم که ذی‌نفعان بی‌عدالتی چه کسانی هستند، گفت: در اقتصاد، واردات‌کننده‌ها، اتاق بازرگانی و دلال‌ها سود می‌برند. اتاق بازرگانی در ۹۲ نهاد تصمیم‌گیری جای دارد و شرط عضویت در آن این است که باید اعضای آن سه‌هزارم درآمد خود را بدهند که اکثر تولیدکننده‌ها این کار را انجام نمی‌دهند اما دلال و تاجر می‌تواند این حق عضویت را بپردازد. تاجرها نماینده بخش خصوصی هستند و اکثر وزرای این دولت برآمده از اتاق بازرگانی هستند. نهاوندیان که قبلاً رئیس دفتر رئیس‌جمهور بود، رئیس قبلی اتاق بازگانی نیز بود.

مشروح در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار