» جامعه » جعلی نبودن مدارک اعضای شورای شهر مشهد/ مردم مشهد شادتر شده‌اند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۳:۳۹

 کد خبر: 10714

یک عضو شورای شهر مشهد مطرح کرد:

جعلی نبودن مدارک اعضای شورای شهر مشهد/ مردم مشهد شادتر شده‌اند

گروه جامعه ـ عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه مدارک اعضای شورای شهر مشهد جعلی نبوده است، بلکه مدارک فقط نامعتبر بود، در خصوص حال و هوای شهر گفت: مردم مشهد یک مقدار شادترند و آن فضای خشنی که یک نفر بیاید و حرفی بزند و همه از آن تبعیت ‌کنند، شکسته شده است.

جعلی نبودن مدارک اعضای شورای شهر مشهد/ مردم مشهد شادتر شده‌اند

به گزارش آتی نیوز، نشست گزارش عملکرد کمیسیون حقوقی شورای شهر پیرامون تصویب و اجرای منشور حقوق شهرنشینی، سه‌شنبه ۱۵ مردادماه، در مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان واحد سازمانی جوانان مشهد برگزار شد.

سیدمحسن حسینی پویا، عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در چهار دهه گذشته از انقلاب، متأسفانه از لحاظ قانون‌نویسی وضعیت خیلی بغرنج بوده است و شاهد وضعیت خوبی نبودیم، گفت: اگر تعداد حقوقدانان ما مانند دکتر صادقی و چند نفر دیگر در مجلس زیادتر بشود، قطعاً وضعیت قانون‌نویسی و وضعیت کلی فرهنگ ما رو به بهبود خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی، رابطه بین حاکمیت محلی و مردم را به یک رابطه برابر تبدیل می‌کند، افزود: یکی از علت‌هایی که مشهد اولین آمار طلاق و خشونت خیابانی را در کشور دارد و آمار خشونت علیه کودکانش بالاست، مربوط به این می‌شود که ممکن است، شهر مدارا و گفتگو نباشد.

وی با تأکید بر اینکه اگر ما بیاییم و بیلبوردها را یک مقدار لطیف‌تر کنیم، جای نرده‌ها را با گل عوض کنیم، رنگ نقاشی‌های دیواری را مقداری روشن‌تر بکنیم و.. یک مقدار شهر تلطیف می‌شود و به‌صورت غیر مستقیم در آمار طلاق تأثیرگذار خواهد بود.

این عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: در حال حاضر مردم مشهد یک مقدار شادترند، مقداری رنگ و روی شهر عوض شده و حدیث‌هایی که از امام رضا (ع) در شهر گذاشته می‌شود، این است که امام رضا (ع)، امام مهربانی، گفتگو و مداراست و آن فضای خشنی که یک نفر بیاید و حرفی بزند و همه از آن تبعیت ‌کنند، شکسته شده است.

وی با بیان اینکه برخی از بندهای منشور حقوق شهروندی، ممکن است ضمانت اجرایی وجود داشته باشد اما اساس آن، مطالبه مردم است، اظهار کرد: خود قانون اساسی که قانون اصلی کشور است نیز در فصل سوم که مربوط به حقوق مردم است، هیچ ضمانت اجرایی ندارد.

حسینی پویا در خصوص اخبار اخیر درباره مدرک جعلی دو عضو شورای شهر، بیان کرد: اساساً باید گفت که مدرکی جعلی نبوده است؛ البته برای ورود به شورای شهر مدرک کارشناسی کفایت می‌کند که مدرک کارشناسی این هر دو عضو، کاملاً معتبر است.

وی، مدارک این دو عضو را نامعتبر دانست و گفت: نامعتبر بودن با جعلی بودن کاملاً متفاوت است. جعل جرم است ولی مدرک نامعتبر جرم نیست.

این عضو حقوقی شورای شهر با بیان اینکه مردم یک سری مطالبات از اعضای شورای شهر که به‌عنوان لیست امید رأی آوردند، دارند، گفت: برخی از این مطالبات، بحث نشاط شهری بود که برگزاری کنسرت و جشنواره‌ها از آن جمله است. درست است که شهرداری نباید متولی برگزاری این‌گونه برنامه‌ها باشد، اما شورای شهر به‌عنوان نماینده‌های مردم وظیفه ندارد که صدای مردمی را که به آن‌ها رأی دادند و برگزاری کنسرت، یکی از خواسته‌های آن‌ها بوده، به گوش نهادهای اجرایی برسانند؟

*مشروح خبر در لینک زیر:

http://aatinews.ir/1398/05/16/مشروح-خبر-جعلی-نبودن-مدارک-اعضای-شورای/

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار