» .اسلایدر » بی‌اطلاعی خبرنگاران کشور از قوانین/ صداوسیما، چهره وکیل را خلافکار نشان می‌دهد!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۷:۴۲

 کد خبر: 10635

یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

بی‌اطلاعی خبرنگاران کشور از قوانین/ صداوسیما، چهره وکیل را خلافکار نشان می‌دهد!

گروه سیاست ـ احمد احمدی در نشست بررسی جامع مطبوعات ایران و جهان با تأکید بر اینکه باید برای اصحاب رسانه و مخاطبان رسانه، آموزش حقوق را گسترش دهیم، گفت: بسیاری از خبرنگاران در چنگال قانون گرفتار می‌شوند، چون از قوانین اطلاعی ندارند. صداو سیما برنامه‌ای در این رابطه دارد اما چهره وکیل را یک چهره خلافکار نشان می‌دهد. باید در جامعه استفاده از وکیل و مشورت با وی را تقویت کنیم.

بی‌اطلاعی خبرنگاران کشور از قوانین/ صداوسیما، چهره وکیل را خلافکار نشان می‌دهد!

به گزارش آتی نیوز، نشست بررسی جامع مطبوعات ایران و جهان، ۱۴ مردادماه با حضور احمد احمدی، حقوقدان و استاد دانشگاه در دفتر بنیاد امید ایرانیان خراسان رضوی برگزار شد.

احمد احمدی در این نشست با بیان اینکه قانون اساسی، قانون امهات است و به جزییات مسائل نمی‌پردازد، گفت: در قانون اساسی، کلیات مطرح شده؛ مانند اینکه گفته می‌شود اصل بر برائت است یعنی کسی حق ندارد فردی را محاکمه کند، مگر برای مجازات وی مدرکی وجود داشته باشد یا تفتیش عقاید ممنوع است.

وی با بیان اینکه بیشتر متخصصان معتقدند که قوانین کشور نیاز به اصلاح و ویرایش ندارد، اظهار کرد: در زمینه قانون و حقوق مطبوعات، نیازمند آزادی‌های بیشتر هستیم.

این حقوقدان با تأکید بر اینکه باید برای اصحاب رسانه و مخاطبان رسانه، آموزش حقوق را گسترش دهیم، افزود: بسیاری از خبرنگاران در چنگال قانون گرفتار می‌شوند، چون از قوانین اطلاعی ندارند.

وی با انتقاد از صدا و سیما، مطرح کرد: صداو سیما برنامه‌ای در این رابطه دارد اما چهره وکیل را یک چهره خلافکار نشان می‌دهد. باید در جامعه استفاده از وکیل و مشورت با وی را تقویت کنیم.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار