» .اسلایدر » عدم استفاده از حیوانات دست‌آموز در سیرک آفتاب/ طرحی که کشوری شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۴

 کد خبر: 10512

عدم استفاده از حیوانات دست‌آموز در سیرک آفتاب/ طرحی که کشوری شد

گروه جامعه ـ عدم استفاده از حیوانات دست‌آموز، طرحی است که به گفته میلاد غلام‌زاده، شومن سیرک بین‌المللی آفتاب، از قوانین سیرک از ابتدای فعالیت بوده و پس از مشاهده عملکرد مثبت آن‌ها بدون وجود حیوانات، سازمان حمایت از حیوانات کشور نیز استفاده از حیوانات دست‌آموز را برای همه سیرک‌های نمایشی کشور ممنوع اعلام کرده است.

عدم استفاده از حیوانات دست‌آموز در سیرک آفتاب/ طرحی که کشوری شد

به گزارش آتی ­نیوز، برنامه‌های سیرک بین‌المللی آفتاب، پنجشنبه ۹ مرداد با حضور اصحاب رسانه و خانواده‌هایشان در مشهد به اجرا شد.

این برنامه که با اجرای هنرمندان از چندین کشور از جمله هند، کلمبیا، کنیا، بوسنی و ایران همراه بود، به خاطر هم‌زمانی با شب شهادت، هم‌زمان با شروع اذان مغرب به کار خود پایان داد و بنا به اعلان میلاد غلام‌زاده، شومن ایرانی سیرک آفتاب، سانس بعد نیز به علت شهادت امام جواد (ع) لغو شد.

از برنامه‌های به اجرا درآمده در این سیرک می‌توان به خوانندگی شومن، چندین نمایش آکروباتیک، اجرای طنز توسط دلقک، موتورسواری، بندبازی، پرواز خیال و لیزر شو اشاره کرد و می‌توان گفت تمام برنامه‌ها با رقص و موسیقی همراه بود.

از دیگر نکات جالب توجه درباره سیرک آفتاب، عدم استفاده از حیوانات دست‌آموز است که به ادعای شومن برنامه، این امر یکی از قوانین سیرک از ابتدای فعالیت خود بوده و پس از مشاهده عملکرد مثبت آن‌ها بدون وجود حیوانات، سازمان حمایت از حیوانات کشور نیز استفاده از حیوانات دست‌آموز را برای همه سیرک‌های نمایشی کشور ممنوع اعلام کرده است.

همچنین به علت استقبال مردم این سیرک تا ۸ شهریورماه تمدید شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۵


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار