» .اسلایدر » بخشی از شکاف نسلی در ایران، به‌دلیل ناامیدی از سردمداران دینی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۸

 کد خبر: 10439

یک جامعه‌شناس مطرح کرد:

بخشی از شکاف نسلی در ایران، به‌دلیل ناامیدی از سردمداران دینی است

گروه جامعه ـ عضو پژوهشی جهاد دانشگاهی با اشاره به ناامیدی مردم از سردمداران دینی، گفت: از آنجا که این سردمداران نمی‌توانند پاسخ سؤالات نسل ما را بدهند، این مرجعیت غیردینی است که پاسخ خیلی از سؤالات ما را می‌دهد.

بخشی از شکاف نسلی در ایران، به‌دلیل ناامیدی از سردمداران دینی است

به گزارش آتی‌ نیوز، نشست «تحولات فرهنگی و اجتماعی بر اساس تفاوت نسلی در ایران»، ششم مردادماه در بنیاد امید ایرانیان خراسان رضوی برگزار شد.

حمید مسعودی، جامعه‌شناس و عضو پژوهشی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در این نشست با اشاره به شکاف نسلی که در جامعه وجود دارد، گفت: در چند سال اخیر رسانه کاملاً از دست ما خارج شده است و آن‌قدر پررنگ شده که جای امور دیگر مانند خانواده را هم گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر به دید منفی به شکاف نسلی نگاه شود، این می‌شود که طرفداران وجود شکاف نسلی در نهاد سیاسی، فرصت‌ها را از نسل جدید می‌گیرند.

مسعودی با اشاره به مظلوم ماندن گفتگو در جامعه ایران، اظهار کرد: پاسخ دادن به نسل قبل خیلی راحت بود و مردم با یک نماز و دعای ندبه به‌راحتی مسلمان می‌شدند، ولی الان این‌گونه نیست.

وی در همین خصوص ادامه داد: همین الان وقتی به شاگردانم در دانشگاه موضوع تحقیق می‌دهم، تعدادی می‌خواهند که روی خداناباوری و قبول نداشتن خدا کار کنند. این موضوع در سال‌های آینده به‌شدت زیاد می‌شود. بخشی از این موضوع به جهت ناامیدی ما از سردمداران دینی است. چون نمی‌توانند پاسخ سؤالات نسل ما را بدهند و این مرجعیت غیردینی است که پاسخ خیلی از سؤالات ما را می‌دهد.

وی در ادامه به طبیعی شدن موضوع ازدواج سفید در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: شاید الان این موضوع برای ما عجیب باشد، ولی در ۳۰ سال آینده طبیعی می‌شود.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار