» اقتصاد » هم‌تراز بودن اختیارات اتاق بازرگانی با وزیر اقتصاد/ نقش جدی این اتاق برای ورود نمایندگان به مجلس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۸:۳۱

 کد خبر: 10324

یک فعال رسانه‌ای مطرح کرد:

هم‌تراز بودن اختیارات اتاق بازرگانی با وزیر اقتصاد/ نقش جدی این اتاق برای ورود نمایندگان به مجلس

گروه اقتصاد ـ وحید اشتری با بیان اینکه اختیارات اتاق بازرگانی هم‌تراز اختیارات وزیر اقتصاد است ولی به هیچ جا پاسخگو نیست، گفت: برای نماینده شدن در شهرهای بزرگ حداقل دو میلیارد پول لازم است و اتاق بازرگانی نقش جدی در تأمین این پول و ورود نمایندگان به مجلس دارد.

هم‌تراز بودن اختیارات اتاق بازرگانی با وزیر اقتصاد/ نقش جدی این اتاق برای ورود نمایندگان به مجلس

به گزارش آتی نیوز، وحید اشتری، پژوهشگر و فعال رسانه‌ای در کارگاه روزنامه‌نگاری تحقیقی که جمعه ۲۸ تیرماه در سالن اجتماعات روزنامه قدس مشهد برگزار شد، با اشاره به مشکل ساختاری ضعف نظارتی در قوه قضائیه، گفت: امکان نظارت بر هیئت‌رئیسه قوه قضائیه وجود ندارد و باید نهاد جداگانه‌ای بر قوه قضائیه نظارت داشته باشد مثل فرمانده سپاه و فرمانده حفاظت که هم‌ردیف هم هستند و هر دو از رهبر حکم می‌گیرند. اینکه رئیس قوه قضائیه، رئیس حفاظت این قوه را تعیین می‌کند یعنی حفاظت قوه قضائیه یک سمت پلاستیکی و بی‌فایده است.

وی در خصوص اختیارات اتاق بازرگانی، اظهار کرد: اختیارات اتاق بازرگانی هم‌تراز اختیارات وزیر اقتصاد است ولی به هیچ جا پاسخگو نیست.

اشتری ادامه داد: برای نماینده شدن در شهرهای بزرگ حداقل دو میلیارد پول لازم است و اتاق بازرگانی نقش جدی در تأمین این پول و ورود نمایندگان به مجلس دارد.

وی با بیان اینکه دادن اختیارات به نهادهای خصوصی در اواخر دوران آقای خاتمی شروع شد، ابراز کرد: سازمان نظام پزشکی با اختیاراتی که دارد، یک لابی قدرتمند در کشور است. آقای کامران باقری لنکرانی، وزیر بهداشت احمدی‌نژاد، تلاش کرد که این اختیارات را از سازمان نظام پزشکی پس بگیرد، ولی نتوانست.

این فعال رسانه‌ای در ادامه با اشاره به ماجرای ۶۳ حساب قوه قضائیه، گفت: این‌ها، حساب‌هایی بود که زمان آقای یزدی مجوز آن صادر شده بود و در دوره آقای روحانی، قرار شد از این حساب‌ها سود هم گرفته شود و کلی فساد هم ایجاد کردند. یکی از جرایم  آقای طبری، مربوط به این ۶۳ حساب می‌شود، زیرا هیچ نظارتی بر خود حساب و اینکه سود این حساب‌ها کجا می‌رود نداشت.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه، اعمال نفوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را اتهام اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌ قضاییه عنوان کرد.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار