» .برگزیده » هواداران قالیباف مانع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شدند/ همه کارها دست مجلس نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۷:۱۵

 کد خبر: 10205

پروانه مافی:

هواداران قالیباف مانع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شدند/ همه کارها دست مجلس نیست

گروه سیاست ـ عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه زمانی که مستقلین مجلس با ما هم‌صدا نشوند، خیلی از کارها مانند تحقیق و تفحص شهرداری تهران اتفاق نمی‌افتد، گفت: هواداران آقای قالیباف با چرخیدن در کمیسیون‌های مختلف تلاش داشت تا این اتفاق محقق نشود، ولی به سراغ ما نمی‌آمدند چرا که می‌دانستند حمایتشان نمی‌کنیم و نهایتاً رفت و آمدهایشان تأثیر خود را گذاشت و این طرح رأی نیاورد.

هواداران قالیباف مانع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شدند/ همه کارها دست مجلس نیست

به گزارش آتی‌نیوز، نشست وکیل ملت با محوریت نقش‌آفرینی نمایندگان مجلس دهم در مبارزه با فساد و گسترش شفافیت، ۲۰ تیر با حضور پروانه مافی، نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران در دفتر این حزب برگزار شد.

پروانه مافی در این نشست با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در خصوص تصویب CFT، گفت: در شبی که فردای آن باید به CFT رأی می‌دادیم، شخصاً بیش از ۳۰۰ پیامک که عمدتاً از شهر مشهد بود و شامل فحش، تهمت و نفرین می‌شد را دریافت کردم و آقای کواکبیان هم گفتند که ۶۰۰ پیامک این‌چنینی دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه فشار عجیبی روی مجلس گذاشته بودند، مبنی بر اینکه کسانی که این لایحه را امضا کنند خائن‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه با تمام این فشارها و فضای ملتهب، مجلس موفق شد این لوایح را تصویب کند. سرنوشت این لایحه نیز به کشمکش مجلس و شورای نگهبان منجر شد و با استقامت نمایندگان، دو لایحه به تصویب رسیده و دو لایحه دیگر هنوز در رفت و آمد است.

مافی با بیان اینکه همه کارها دست مجلس نیست، بیان کرد: مصوبه مجلس جهت تعیین سقف حقوق مدیران، با مخالفت شورای نگهبان مواجه شد. با اصرار مجلس به مجمع تشخیص برده و نهایتاً حذف شد. این حذف، نشانگر این بود که همه کارها دست مجلس نیست.

وی با بیان اینکه قانون سقف حقوق مدیران تا پایان دولت اصلاحات رعایت ‌شده، اما از آغاز دولت نهم به بعد، همه ضوابط به هم ریخته است، گفت: با از میان بردن سازمان برنامه و بودجه، قانونی وجود نداشته و هیئتی، تصمیم‌گیری و عمل می‌کردند و هیچ قانونی هم مترتب بر عملکرد دو دولت نهم و دهم نبوده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فراکسیون در صورتی می‌تواند تعیین‌کننده رأی مجلس باشد که رأی مستقلین را داشته باشد و زمانی که مستقلین با ما هم‌صدا نشوند، خیلی از کارها مانند تحقیق و تفحص شهرداری تهران اتفاق نمی‌افتد، در همین خصوص عنوان کرد: هواداران آقای قالیباف با چرخیدن در کمیسیون‌های مختلف تلاش داشت تا این اتفاق محقق نشود، ولی به سراغ ما نمی‌آمدند چرا که می‌دانستند ما حمایتشان نمی‌کنیم و نهایتاً رفت و آمدهایشان تأثیر خود را گذاشت و این طرح رأی نیاورد.

وی با اشاره به عدم اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: مخالفت شورای نگهبان با طرح استانی شدن انتخابات مجلس به این جهت است که می‌گویند مشارکت مردم در انتخابات کاهش می‌یابد؛ چراکه مردم دسترسی کمتری به نمایندگان خود دارند و امید کمتری به پیگیری مشکلاتشان از سوی نماینده‌شان هستند. البته این طرح می‌توانست به صورت آزمایشی اجرا شود اما با این طرح مخالفت شد.

وی، علت فسادهای ریز و درشت را وجود دستگاه‌های نظارتی بسیار عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین مسئله فساد، وجود امضاهای طلایی است و بیشترین فساد در کشور از دارندگان این امتیاز است. من برای حذف مجوز امضاهای طلایی، طرحی را وارد مجلس کردم که هنوز به صحن نرسیده و تصویب نشده است. در آینده خواهید دید که چقدر تفاوت بین مجلس آینده و ‌مجلس قدیم وجود خواهد داشت.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار