» .اسلایدر » تنگ‌نظری؛ علت پایتخت‌نشینی اهالی فرهنگ و هنر مشهد/ متولیان فرهنگی از خواندن کتاب گریزان‌اند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۱

 کد خبر: 10186

یک نویسنده مطرح کرد:

تنگ‌نظری؛ علت پایتخت‌نشینی اهالی فرهنگ و هنر مشهد/ متولیان فرهنگی از خواندن کتاب گریزان‌اند!

گروه فرهنگ و هنر ـ محمد خسروی راد با بیان اینکه تنگ‌نظری در مشهد باعث شد که بیشتر افراد کوچ کرده به پایتخت در زمینه هنر و فرهنگ از این شهر باشند، گفت: اغلب متولیان فرهنگی شهر مشهد از خواندن کتاب گریزان هستند.

تنگ‌نظری؛ علت پایتخت‌نشینی اهالی فرهنگ و هنر مشهد/ متولیان فرهنگی از خواندن کتاب گریزان‌اند!

محمد خسروی راد، نویسنده آثاری از جمله حرف حساب، شاگرد اول، آب و آتش و نقل گیتی در خصوص در خصوص فضای فرهنگی مشهد، دغدغه‌ها و خلأها در حوزه نویسندگی با آتی نیوز به گفتگو نشست.

وی با بیان اینکه بیشتر افراد کوچ کرده به پایتخت در زمینه هنر و فرهنگ متعلق به شهر مشهد هستند، گفت: در مشهد نوعی تنگ‌نظری در زمینه کاری وجود دارد. ما در این شهر نویسندگان و یا شاعران خوبی داریم که نتوانستند در مشهد بمانند و ادامه فعالیت داشته باشند.

خسروی راد در خصوص فضای فرهنگی مشهد اظهار کرد: این شهر پر از افرادی است که بر اثر رابطه بر سر کار آمده‌اند و از موضع بالا به آدم نگاه می‌کنند. درباره یکی از آثارم یکی از انتشارات پیشنهاد کرد که قبل از همکاری با کارشناس آن‌ها راجع به کتاب صحبت کنم، آن کارشناس نتوانست یک اثر در رابطه با دفاع مقدس به من معرفی کند و هیچ شناختی درباره سابقه کاری من نداشت.

وی با بیان اینکه اغلب متولیان فرهنگی شهر مشهد از خواندن کتاب گریزان هستند، افزود: مسئولین فرهنگی حتی حال خواندن کتاب جدید را ندارند و اصلاً دنبال کتاب جدید نمی‌روند.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار