» .اسلایدر » افرادی که دنبال شغل هستند، سراغ خبرنگاری نیایند/ هر کسی خود را خبرنگار می‌داند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۵۷

 کد خبر: 10148

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:

افرادی که دنبال شغل هستند، سراغ خبرنگاری نیایند/ هر کسی خود را خبرنگار می‌داند

گروه فرهنگ و هنر ـ خدّادی با اشاره به تعداد زیاد خبرنگاران در کشور، افزود: کسی جرئت نمی‌کند یک بخیه را بزند اما هرکسی خودکار را برای خبرنگاری دستش می‌گیرد، آن‌قدر نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده‌ایم و سطحش را پایین آورده‌ایم که هرکسی خود را این‌کاره می‌داند.

افرادی که دنبال شغل هستند، سراغ خبرنگاری نیایند/ هر کسی خود را خبرنگار می‌داند

به گزارش آتی نیوز، اولین حضور محمد خدّادی به عنوان معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در جلسه نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه خراسان روز پنجشنبه، ۲۰ تیرماه در هتل فرهنگ و هنر مشهد برگزار شد.

محمد خدّادی، معاون مطبوعاتی و رسانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست از سابقه ۴۰ ساله خبرنگاری خود گفت و بیان کرد: افرادی که دنبال شغل هستند، نباید سراغ خبرنگاری بیایند. کار رسانه و خبرنگاری کار عشق و ارضاکننده روح آدم‌هاست، طبیعتاً انتخاب خوبی هم هست و کسانی که به‌عنوان حرفه به آن نگاه می‌کنند از آن بیرون نمی‌آیند.

وی در واکنش به حاشیه‌های نشست خبری شهرداری مشهد و صحبت‌های معاون فرهنگی شهردار، گفت: بالاخره انسان ممکن الخطاست، اگر این مدیر شهری خطایی کرده، بهتر است جامعه خبرنگاری ما با دوستی و مهربانی، عذرخواهی را قبول کرده و تبدیل به دوستی شود. درد جامعه ما بیان ماست، ما باید حرف نفی، مخالفت و نقد را با بیان و ادبیات خوب بزنیم.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه و پس از شنیدن گلایه‌های خبرنگاران نسبت به عدم پاسخگویی مهدی زارعی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی این مجموعه، در همان جمع با وی تماس گرفت. زارعی در پاسخ به این سؤال که چرا جواب خبرنگاران را نمی‌دهد، از ادبیات خارج از عرفی استفاده کرد؛ این صحبت زارعی با اعتراض شدید خبرنگاران مواجه شد. وی در همان روز عذرخواهی کرد و روز بعد استعفا داد. شهردار مشهد نیز با استعفای وی موافقت کرد.

معاون مطبوعاتی و رسانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کمی‌گرایی به ضد کار رسانه‌ای ما تبدیل ‌شده است، اظهار کرد: بدیهیات جای خبر را گرفته است.

وی در خصوص حقوق‌هایی که خبرنگاران می‌گیرند، بیان کرد: چرخه معیوب رسانه‌های ما این است که چون اثر خوبی نداریم، پول خوبی نمی‌گیریم و به این دلیل که حقوق خوبی هم نمی‌دهیم، باز محصول خوبی نداریم و این چرخه ادامه دارد.

خدّادی با اشاره به تعداد زیاد خبرنگاران در کشور، افزود: کسی جرئت نمی‌کند یک بخیه را بزند اما هرکسی خودکار را برای خبرنگاری دستش می‌گیرد، آن‌قدر نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده‌ایم و سطحش را پایین آورده‌ایم که هرکسی خود را این‌کاره می‌داند.

همچنین جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز با بیان اینکه رسانه‌ها گام چهارم دموکراسی هستند گفت: بی‌احترامی به خبرنگار، بی‌احترامی به خرد جمعی است و گفتگو بدون کرامت امکان‌پذیر نخواهد بود.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار