» .اسلایدر » امکان ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۶:۰۵

 کد خبر: 10053

یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

امکان ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

گروه سیاست ـ مهدی نجف‌زاده با اشاره به ائتلاف احتمالی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان، گفت: این دو جناح، به‌دلیل کم بودن اختلافات ائتلاف خواهند کرد چرا که دیگر مانند گذشته اختلاف و درگیری ندارند؛ همچنین به دلیل قدرت نگرفتن جریان سومی در عرصه سیاست ایران، نیازمند ائتلاف هستند بنابراین ممکن است در یک لیست مشترک حضور داشته باشند.

امکان ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

به گزارش آتی نیوز، نشست «تحولات جدید در خصوص برجام: آیا فرجام فرو می‌پاشد؟»، به همت کانون دانشگاهیان خراسان، ۱۷ تیرماه در مشهد برگزار شد.

مهدی نجف‌زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم به مذاکرات ایران و آمریکا اشاره کرد و در خصوص مهلت ۳۰ روزه ایران به اروپا گفت: احتمال دارد که ایران و اروپا بازی را شروع کرده باشند تا زمان بخرند یعنی به‌گونه‌ای باشد که هردو طرف از این وضعیت بغرنج خارج شوند.

وی افزود: آمریکایی‌ها بدشان نمی‌آید که ایران از برجام خارج شود چون بر اساس سیستم ماشه که در برجام قرار دارد، اروپایی‌ها می‌توانند برخورد تندی را با ایران داشته باشند زیرا با خروج ایران از برجام تحریم‌ها دوباره بازخواهد گشت.

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه باید در نظر داشت که این بار مذاکره بر سر موشک‌های ایران و توان نظامی ما است و با قرارداد برجام متفاوت است، اظهار کرد: کمی باید سختی‌ها را تحمل کرد. بدترین حالت برای ایران در اسفند امسال اتفاق می‌افتد و ما در آن زمان با تحریم روبرو خواهیم شد.

وی اظهار کرد: دولت نمی‌تواند واقعیت را به مردم بگوید و اگر می‌گوید شش ماه صبر کنید یعنی ۲ سال صبر کنید. من چند راهکار پیشنهاد می‌دهم از جمله خوب بخوابید، کمتر خبر ببینید، سعی کنید به‌دنبال لذت‌های کم‌خرج باشید تا این فاصله ۶ ماهه تا تحریم‌ها تمام شود. البته این نکته را باید در نظر داشت که این دولت طبق رأیی که ما بدان داده‌ایم، عمل می‌کند. در واقع رفتار دولت و شخصی مانند «ظریف» کاملاً عقلانی است.

نجف‌زاده در خصوص انتخابات پایان سال نیز بیان کرد: احتمالاً اصلاح‌طلبان و اصولگرایان با هم به‌دلیل کم بودن اختلافات ائتلاف خواهند کرد چرا که دیگر مانند گذشته اختلاف و درگیری ندارند؛ همچنین به دلیل قدرت نگرفتن جریان سومی در عرصه سیاست ایران، نیازمند ائتلاف هستند بنابراین ممکن است در یک لیست مشترک حضور داشته باشند.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه