» .اسلایدر » از اهانت معاون شهردار مشهد به خبرنگاران تا موافقت با استعفای وی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۳:۱۰

 کد خبر: 10037

آتی نیوز گزارش می‌دهد؛

از اهانت معاون شهردار مشهد به خبرنگاران تا موافقت با استعفای وی

گروه جامعه ـ در نشست خبری شهردار مشهد با اصحاب رسانه و گلایه خبرنگاران از پاسخگو نبودن معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری، کلایی پیشنهاد داد که با وی تماس بگیرند که مهدی زارعی پاسخ نداد. زارعی در پاسخ به تماس تلفنی کلایی در خصوص علت عدم ‌پاسخگویی، به خبرنگاران توهین کرد؛ وی روز گذشته استعفا داد و شهردار نیز، امروز این ستعفا را پذیرفت.

از اهانت معاون شهردار مشهد به خبرنگاران تا موافقت با استعفای وی

به گزارش آتی نیوز، نشست خبری محمدرضا کلایی، شهردار مشهد  با اصحاب رسانه، ۱۸ تیرماه در ساختمان مرکزی شهرداری مشهد برگزار شد.

این نشست در حالی روز گذشته برگزار شد که حاشیه‌ای پررنگ‌تر از متن صحبت‌های شهردار مشهد داشت؛ شهردار مشهد  در واکنش به سخن یکی از اصحاب رسانه استان مبنی بر عدم پاسخگویی مهدی زارعی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری مشهد به خبرنگاران بیان کرد: من فکر نمی‌کنم چنین چیزی امکان داشته باشد و اگر می‌خواهید الان تماس بگیرید.

در ادامه توسط یکی از خبرنگاران شماره زارعی گرفته شد و وی پاسخ نداد. بلافاصله کلایی از تلفن شخصی خودش تماس گرفت و روی اسپیکر گذاشت و با بیان اینکه چرا جواب خبرنگاران را نمی‌دهی از سمت مهدی زارعی، پاسخ نامتعارف و توهین‌آمیزی را دریافت کرد.

این موضوع با واکنش خبرنگاران حاضر در نشست مواجه شد و از شهردار مشهد خواستند که این موضوع را پیگیری کنند.

بعد از این جریان، معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری مشهد روز گذشته به صورت رسمی عذرخواهی کرد و امروز استعفا داد و شهردار مشهد نیز امروز این استعفا را پذیرفت.

کلایی امروز در جمع خبرنگاران گفت: «اتفاق دیروز فارغ از اینکه زمینه این کار بر عهده چه کسی بود، اتفاق نامناسبی بود. من از جامعه خبری عذرخواهی می‌کنم. بعد از اتفاق دیروز در فاصله کمی، آقای زارعی ابراز تأسف کردند و استعفا دادند. باید سنجیده عمل می‌کردیم. ما باید رفتاری غیر رفتار مرسوم داشته باشیم، استعفای او را پذیرفتم. زارعی اقدام شجاعانه کرد و افکار عمومی را درک کرد من هم فارغ از آن، رکن چهارم دموکراسی یعنی رسانه را قبول دارم. از امروز برای معاونت فرهنگی اجتماعی، سرپرست خواهیم گذاشت. ما در رفتارهایی که داریم باید روی عنصر صداقت و شفافیت کار کنیم. هزینه بابت این امر را بپذیریم حتی اگر به زیان بنده است. باید هزینه این اتفاق را بپردازم. جامعه خبرنگاری و اهالی رسانه می‌توانند روی شهر مشهد به‌عنوان نقطه‌ای که مدیرانش پاسخگو هستند، حساب کنند. من به‌نوعی با از دست دادن یکی از مدیران شهر، هزینه‌اش را می‌پذیرم. من هم باید رعایت امور خصوصی را می‌کردم. همه از جمله بنده، باید سهم خودمان را در اتفاقات بپذیریم».

همچنین کلایی در نشست خبری روز گذشته در خصوص عدم تغییرات در بدنه شهرداری مشهد، گفت: من معتقدم اگر زمینه مناسبی برای شکوفایی توانمندی نیروهای موجود در مدیریت شهری به وجود آوریم، حتماً عملکرد قابل توجهی خواهیم داشت و باید اعتراف کنم که عملاً هنوز نتوانستیم آن فضای مناسبی را فراهم کنیم.

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص عضویت خود و یکی از معاونانش در شرکتی که امور نمایشگاهی را انجام می‌دهد و استفاده از رانت، اظهار کرد: من روی این موضوعات زیادی حساس هستم. هرکدام از ما از روز اول ممکن است کارمند، عضو هیئت علمی و … باشیم و مهم این است که در هر پست جدید که قرار می‌گیریم با پست‌های قبلی خداحافظی کرده باشیم. من قبلاً در این مجموعه کار می‌کردم و از وقتی که وارد شهرداری شدم، ارتباطم را با آن مجموعه قطع کردم و منافع آن مجموعه دیگر به من ارتباطی ندارد.

کلایی با اشاره به فساد در شهرداری، بیان کرد: تاکنون ۱۵ دستگیری در شهرداری داشته‌ایم ولی کسی از آن مطلع نیست و این روند را در پنج مسیر پیگیری می‌کنیم. این پنج مسیر شامل حمایت از تکنولوژی و الکترونیکی کردن، حذف رابطه میان شهروندان و همکاران، گزارشگری فساد، موضوع اجتماعی و تلنگر، برخورد پیشگیرانه با موضوعات و برخورد قاطع می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر ساخت و ساز فرهنگی و مخالفت آقای علم الهدی با چنین اموری و همچنین توقیف برخی فیلم‌ها از جانب وی، اظهار کرد: واقعاً آقای علم الهدی با فیلم و سینما مشکلی ندارند. با وجود بحث‌هایی که با ایشان داریم ولی باز هم خیلی نامردی است که چنین قضاوتی کنید.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه