» .اسلایدر » اگر به انتخابات قبلی برگردیم، به ناچار به روحانی رأی می‌دهیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۶:۴۵

 کد خبر: 10029

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خراسان رضوی:

اگر به انتخابات قبلی برگردیم، به ناچار به روحانی رأی می‌دهیم

گروه سیاست ـ امیر اقتناعی گفت: اگر به سال ۹۲ و ۹۶ دوباره برگردیم، برای اینکه مشقت کم‌تری بر جامعه تحمیل شود، به ناچار آقای روحانی را حمایت می‌کنیم.

اگر به انتخابات قبلی برگردیم، به ناچار به روحانی رأی می‌دهیم

به گزارش آتی نیوز، واحد آموزش حزب کارگزاران سازندگی ایران، آشنایی با تاریخچه حزب کارگزاران و شکل‌گیری جریان سازندگی، ارائه منشور سازندگی و آزادی، نشست و گفتگو با اعضای شورای استان حزب، ۱۳ تیرماه در مشهد برگزار شد.

سهیلا محمدپور، مسئول واحد آموزش حزب کارگزاران سازندگی استان خراسان رضوی با اشاره به تاریخچه احزاب از مشروطه به بعد، در خصوص حضور اعضای دولت هاشمی رفسنجانی به مجلس در سال ۷۴، اظهار کرد: در تاریخ ۲۷ دی‌ماه ۱۳۷۴، گروهی از اعضای هیئت دولت هاشمی رفسنجانی، اعلام می‌کنند که قصد دارند به‌صورت تشکیلاتی وارد دوره مجلس پنجم شوند. این گروه محوریت خود را، آقای هاشمی می‌دانند، آقای هاشمی هم در این دوره، به‌وضوح از نگاه چپ‌گرای خود که مبتنی بر نگاه عدالت اجتماعی بوده، فاصله می‌گیرد و در تریبون‌های رسمی آن دوره مانند تریبون رسمی نماز جمعه که در اختیار داشت، به‌وضوح از توسعه و یک مانیفست دینی جدید صحبت می‌کند که مخالفت‌های جدی را در برمی‌گیرد و جریان چپ را متوجه آقای هاشمی می‌کند.

میثم امانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خراسان رضوی با بیان اینکه اصل عدم خشونت در حزب کارگزاران در موارد حداقلی و علیه دشمن، نه در مواجهه با مردم مجاز ‌عنوان شده است، ابراز کرد: این اصل بیان می‌کند که اگر قرار است خشونت اعمال شود، فقط با حکم و حدودی که قانون تعیین کرده و توسط مجاری که دولت در آن اختیار دارد، اجرا شود و در مواقع محدود و در راستای حفظ کیان مملکت باشد که بسیار مشروط و کنترل شده است.

وی در ادامه بیان کرد: کارگزاران یک حزب لائیک نیست لذا خیلی جدی از نقش سیاسی و اجتماعی دین دفاع می‌کند و به اعتقاد او نقش سیاسی و اجتماعی اسلام نقش کاملاً قابل دفاعی است. از نظر حزب کارگزاران حتی اگر پیامبر(ص) هم حکومت دینی تشکیل داد، ولی اگر مردم شخصی را برای حکومت نپذیرند، دین دارانه نیست که فرد بخواهد با روش‌های غیر دموکراتیک یک حکومت دینی را تشکیل دهد.

امانی، در خصوص شرایط به دست آوردن رأی مردم، افزود: اگر طبقات فقیر جامعه را به طبقه متوسط تبدیل کرده و فقر را کاهش دهیم، می‌توانیم برای کارگزاران پایگاه رأی ایجاد کنیم. همچنین، زمانی که نابرابری را از بین ببریم، می‌توانیم یک جامعه توده‌ای را به سمت یک جامعه شهروندی پیش برده و دموکراسی را از اینکه در دام پوپولیسم بیفتد، بیرون بکشیم و یک جامعه دموکراتیک تشکیل دهیم.

وی با تأکید بر استقلال قاضی از قوه قضائیه، ابراز کرد: همان‌طور که اعتقاد داریم قوه قضائیه باید از نهاد دولت مستقل باشد، قضات نیز باید مستقل از قوه، تصمیم بگیرند تا مدل‌های قدرت نتوانند بر تصمیمات آنان اثرگذار باشند. درباره وکالت نیز همین اعتقاد وجود دارد که وکالت نباید به یک حربه حکومتی تبدیل شود لذا آنان باید مستقل عمل کنند.

علی زیرک، رئیس دفتر سیاسی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی نیز در این مراسم بیان کرد: کارگزاران در بحث دینی معتقد به دین مدرن و نهاد مرجعیت مستقل است؛ به این معنا که جایگاه دین را حکومت و دولت پاسداری نمی‌کند بلکه دین را مردم پاسداری می‌کنند.

امیر اقتناعی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خراسان رضوی نیز در انتهای مراسم، گفت: اگر به سال ۹۲ و ۹۶ دوباره برگردیم برای اینکه مشقت کم‌تری بر جامعه تحمیل شود، به ناچار آقای روحانی را حمایت می‌کنیم.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه