» .اسلایدر » سید جواد حسینی مجری سند ۲۰۳۰ است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۷:۲۸

 کد خبر: 9992

حمید کفش کنان، معاون سابق پژوهشی آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی:

سید جواد حسینی مجری سند ۲۰۳۰ است

گروه سیاست ـ حمید کفش‌کنان معاون سابق پژوهشی خراسان رضوی عنوان کرد: تربیت اشتباه نسل آینده، قابل جبران نیست. سید جواد حسینی نمی تواند وزیر اموزش و پرورش باشد پراکه مجری سند ۲۰۳۰ است و در سند ۲۰۳۰ نقش داشته است.

سید جواد حسینی مجری سند ۲۰۳۰ است

به گزارش آتی نیوز، دومین جلسه تریبون آزاد در ۱۵ تیر ۹۸ با موضوع «بررسی ابعاد انتصاب سید جواد حسینی به‌عنوان سرپرست آموزش‌وپرورش»، با حضور حمید کفش‌کنان، معاون سابق پژوهشی خراسان رضوی در مسجد حضرت رسول به همت هیئت یاران بقیه‌الله (عج) فرهنگیان ولایی خراسان رضوی برگزار شد.

حمید کفش‌کنان گفت: عمده بحث ما مبتنی بر جریان نفوذ است. مقام معظم رهبری در سال ۸۴ نفوذ را در چهار حوزه نفوذ فرهنگی و آموزشی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی و نظامی مطرح کردند. مقام معظم رهبری دراین‌باره اذعان دارند که نفوذ امنیتی نظامی و اقتصادی مهم است، ولی مهم‌تر از آن نفوذ فرهنگی است و هیچ چیز خطرناکی به‌اندازه نفوذ فرهنگی در جامعه وجود ندارد.

وی گفت: نفوذ باعث فلج شدن سیستم اقتصادی کشور می‌شود. نقدینگی باید جایی جبران شود؛ یکی از دستورات مقام معظم رهبری در سال جاری افزایش ارزش پول ملی بود. در این دولت دلار چهار برابر شده، اما درواقع دلار گران نشده، بلکه ارزش پول ملی افت پیدا کرده است. کاهش ارزش پول ملی قدرت خرید مردم را کاهش می‌دهد که یعنی کوچک شدن سفره مردم و دست بردن در جیب آن‌ها.

کفش‌کنان در ادامه بیان کرد: نفوذ فرهنگی در آموزش‌وپرورش این‌گونه صورت گرفته است که جریانی در خارج از کشور و از طریق یونسکو با تولید سندی تحت عنوان سند ۲۰۳۰ شکل گرفت. سند ۲۰۳۰ می‌گوید در سال ۲۰۳۰ یعنی ۱۱ سال دیگر، باید سیستم آموزشی آموزش‌وپرورش با استانداردهایی که در این سند تعریف شده است، همخوانی داشته باشد و مسائلی باید به‌عنوان آموزش در آموزش و ارائه شود که این سند آن‌ها را مشخص کرده است.

معاون سابق پژوهش آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: رفتن آقای بطحایی از آموزش‌وپرورش دو دلیل مبین دارد؛ اول اینکه ۸ ماه به انتخابات مجلس مانده و دولت با توجه به مشکلات و ضعفی که در بحث‌های اقتصادی داشته است تعداد کرسی‌های موافقی که در مجلس داشت را نخواهد داشت، می‌خواهد هر طور که شده آن‌ها را به دست آورد و هیچ دستگاهی به‌اندازه‌ی آموزش‌وپرورش در سطح کشور ساختار و گسترش ندارد. این نگاه دولت به آموزش‌وپرورش کاملاً ابزاری و سیاسی است. دومین دلیل استعفای بطحایی سند ۲۰۳۰ است که آقایان متعهد شده‌اند آن را اجرا کنند و جناب رئیس‌جمهور صریحاً گفت: «من تا آخر دولت دوازدهم از هر چه بگذرم، از سند ۲۰۳۰ نمی‌گذرم».

وی افزود: اگر نسل آینده من و شما را آن‌طور که دلشان می‌خواهد تربیت کنند، دیگر قابل جبران نخواهد بود. رئیس‌جمهور محترم باید در اسرع وقت وزیر آموزش‌وپرورش را به مجلس معرفی کند و این وزیر نباید آقای سید جواد حسینی باشد، به این دلیل که ایشان مجری سند ۲۰۳۰ است و در سند ۲۰۳۰ نقش داشته و پس از بیانات مقام معظم رهبری نیز در مورد ۲۰۳۰ نیز از این سند دفاع کرده است

کفش‌کنان در ادامه گفت: طی این سه هفته که اعتراضات مردم و مطالبه گری مردم و شکل گرفته است موجب شده تا آقای ربیعی، سخنگوی دولت، وقتی آقای حسینی را به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش معرفی کرد و گفت: «ایشان یک فرد لایق است، ان‌شاءالله می‌تواند وزارت آموزش‌وپرورش را مدیریت کند و وزیر شود»، اما در هفته گذشته در مصاحبه خود گفت: «آقای رئیس‌جمهور هنوز به جمع‌بندی برای انتخاب یک شخص برای وزارت آموزش‌وپرورش نرسیده‌اند». این تغییر جهت، حاصل حرکت چند جوان است که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، در مساجد روشنگری می‌کنند و در نماز جمعه با شعارنوشته‌های خود مطالبه خود را اعلام کردند.

مشروح این خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه