» .اسلایدر » انقلابی‌گری با غر زدن تفاوت دارد/ سکوت و صبر؛ تلقی برخی از سیاستمداران از مقاومت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۴:۰۷

 کد خبر: 9979

وحید یامین‌پور مطرح کرد:

انقلابی‌گری با غر زدن تفاوت دارد/ سکوت و صبر؛ تلقی برخی از سیاستمداران از مقاومت

گروه سیاست ـ رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با بیان اینکه انقلابی‌گری جدا از غر زدن، نق زدن و همیشه اپوزیسیون بودن است، گفت: تلقی برخی از سیاستمداران ‌از مقاومت سکوت و صبر است و می‌گویند با آمریکا مبارزه و مقابله نکنید تا جری نشوند.

انقلابی‌گری با غر زدن تفاوت دارد/ سکوت و صبر؛ تلقی برخی از سیاستمداران از مقاومت

به گزارش آتی نیوز، نشست روشنگری مکتب مقاومت با حضور دکتر وحید یامین‌پور، رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی و استاد دانشگاه امام صادق (ع)، ۱۴ تیرماه در مسجد الزهرای مشهد برگزار شد.

وحید یامین‌پور در این نشست با انتقاد از رفتار برخی از انقلابی‌های حزب‌اللهی‌ها، گفت: جماعت انقلابی و حزب‌اللهی از لحاظ اخلاق سیاسی چند سالی هست دچار رفتارهایی شده که کاملاً قابل نقد است. تعدادی از این افراد، انقلابی‌گری را مساوی با بیشتر غر زدن و نق زدن و همیشه اپوزیسیون بودن و مسئولیت چیزی را قبول نکردن می‌دانند. انگار که یک گوشه گود نشسته‌اند و می‌گویند لنگش کن و چون کسی نیست این کار را انجام بدهد، همیشه آماده حمله هستند.

وی، تلقی برخی از مسئولان از مقاومت را سکوت و صبر دانست و گفت: رئیس جمهور و برخی از سیاستمداران ‌با ادبیات ما علیه آمریکا موضع می‌گیرند. تلقی آن‌ها از مقاومت سکوت است و صبر. می‌گویند با آمریکا مبارزه و مقابله نکنید که جری نشوند. بعد از زدن پهپاد در روزنامه‌هایشان نوشتند که چرا با دم شیر بازی می‌کنید؟

این استاد دانشگاه با اشاره به پیامدهای ترسیدن و کنارگذاشتن مقاومت، اظهار کرد: ترسیدن و کنار گذاشتن مقاومت در طول این سال‌ها جز اتلاف انرژی و منابع و وقت مردم و بغرنج کردن مسائل معیشتی و اقتصادی چه ثمره دیگری داشته است؟ آقای روحانی و باند نیویورکی‌ها بیایند توضیح بدهند. هر جا عقب‌نشینی کردیم چه بردی داشتیم؟

وی در خصوص چگونگی مذاکرات دولت فعلی، ابراز کرد: رئیس جمهور به تمسخر نسبت به قبلی‌ها گفت که این‌ها می‌رفتند در سطح مدیر کل مذاکره می‌کردند و ما در سطح وزیر و رئیس جمهور در حال مذاکره هستیم. بعد از شش سال کارشان به جایی رسیده است که با دو بیزینس‌من و یک شرکت خصوصی دارند مذاکره می‌کنند.

یامین‌پور ادامه داد: نیروهای انقلابی مبتنی بر نظریه مقاومت باید آن جریان خاکستری را از دهان استکبار بیرون بکشد که کار سختی است زیرا آن‌ها شب و روز در حال کار هستند. شما اگر روزنامه‌هایشان را ورق بزنید، انگار دارید جراید تل‌آویو را نگاه می‌کنید که در تهران منتشر شده است. این هم از مصیبت‌های جمهوری اسلامی است.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه