» .اسلایدر » ایران در حال تبدیل به یک جامعه سکولار است/ نقش نگاه نئولیبرال در این موضوع

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۸:۲۶

 کد خبر: 9919

خبرنگار پرس تی‌وی مطرح کرد:

ایران در حال تبدیل به یک جامعه سکولار است/ نقش نگاه نئولیبرال در این موضوع

گروه جامعه ـ مرضیه هاشمی گفت: جامعه ایران در حال تبدیل به یک جامعه سکولار است که این امر از نگاه نئولیبرال موجود نشئت می‌گیرد.

ایران در حال تبدیل به یک جامعه سکولار است/ نقش نگاه نئولیبرال در این موضوع

به گزارش آتی‌ نیوز، دوازدهمین همایش مجازیوم، چهارشنبه ۱۲ تیرماه با حضور مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی‌وی و مریم آذرچهر، فارغ‌التحصیل دانشگاه کالیفرنیا با موضوع نقش بانوان در گام دوم انقلاب، به میزبانی موسسه رسانه‌های نوین آستان قدس رضوی برگزار شد.

مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی‌وی در این مراسم با بیان اینکه دیدگاه زنان در ایران، فارغ از نگاه مذهبی یا غیرمذهبی به زن، هنوز به درک چارچوب اصلی اسلامی این دیدگاه نرسیده است، گفت: زمانی که بحث آزادی زن و برابری‌اش با مرد در آمریکا مطرح شد، خانم‌ها، همگام با مردها وارد فضای کار شدند، به تدریج ارزش مادر بودن زن از بین رفت و باعث شد جامعه آمریکا به کلی عوض شود و آمار تجاوز و طلاق در آن افزایش یابد. اکنون در ایران نیز این خطر وجود دارد؛ نباید بگذاریم مادر بودن در این جامعه بی‌ارزش شود و به جای آن خانم دکتر و خانم مهندس ارزش بگیرند. جامعه ایران دارد به یک جامعه سکولار تبدیل می‌شود که ناشی از نگاه نئولیبرال موجود است.

وی افزود: امروز جنگ نرم نه تنها در خانه‌های ما بلکه در اتاق خواب فرزندان ما نیز وارد شده است؛ اگر در گذشته با هم و در فضای خانواده ماهواره می‌دیدند، امروز در دست هر نفر یک ماهواره وجود دارد. اینکه دختری که ۱۸ سال در یک خانواده مذهبی بزرگ شده، طی ۴ سال در دانشگاه زیر و رو می‌شود، نشان از ضعف عمده تربیتی خانواده‌ها است.

مرضیه هاشمی در ادامه گفت: مشکل ما حجاب نیست، مشکل ما بزرگ‌تر است؛ ما ارزش اسلام را درک نکرده‌ایم. وقتی ما روی یک پارچه تمرکز می‌کنیم، از عفت که درون‌مایه حجاب است، غافل می‌شویم. اسلام در بعضی از خانواده‌های مذهبی ما فقط یک نمایش است.

خبرنگار شبکه پرس تی‌وی مطرح کرد: دشمن از ابتدای انقلاب و بعد از اینکه فهمید نمی‌تواند به آسانی انقلاب را از میان بردارد، جنگ نرم را آغاز و برای آن برنامه‌ریزی کرد. دشمن هست اما بدترین دشمن خود ما هستیم.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه