» .اسلایدر » بهره‌برداری از فاز دوم مسکونی و فاز تجاری زائر شهر رضوی در دهه کرامت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۷:۱۹

 کد خبر: 9837

مصطفی خاکسار قهرودی قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی:

بهره‌برداری از فاز دوم مسکونی و فاز تجاری زائر شهر رضوی در دهه کرامت

گروه جامعه ـ قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: هم‌زمان با دهه کرامت فاز دوم مسکونی و فاز تجاری زائر شهر رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از فاز دوم مسکونی و فاز تجاری زائر شهر رضوی در دهه کرامت

به گزارش آتی‌نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در نشست خبری اعلام ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت سال ۹۸ که ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در محل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، نقش اصحاب رسانه را در کمک به آستان قدس رضوی در تحقق مأموریت‌ها و رسالت‌های محوله بر اساس حکم مقام معظم رهبری به تولیت این آستان مقدس بسیار بااهمیت خواند و ابراز کرد: موضوع حائز اهمیت در این ایام توجه به زائر، زیارت، سبک زندگی اسلامی و تحقق مأموریت‌ها تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب است.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نزدیکی دهه کرامت، شعار محوری برنامه‌های دهه کرامت امسال این آستان مقدس را «خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل‌بیت (ع)» بیان کرد.

وی در ادامه ترویج سبک زندگی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی را از محورهای مهم برنامه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی معرفی و تصریح کرد: بر این اساس شعار محوری این دهه «خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل‌بیت (ع)» انتخاب شده و تلاش می‌شود تا در سطوح حرم مطهر، مشهد مقدس، کشور و در گستره بین‌الملل خدماتی کریمانه در فضایی صمیمی و پرمهر به محبان و دلدادگان علی بن موسی‌الرضا (ع) ارائه شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه درباره نحوه برگزاری سخنرانی‌های حرم رضوی گفت: نکته قابل‌توجه در سخنرانی‌های حرم مطهر رضوی، توجه به امر معرفت‌افزایی برای زائران و مجاوران است. این اصل پررنگی بوده که تولیت آستان قدس رضوی نیز نسبت به آن تأکید دارند.

خاکساری افزود: تمام مظاهر تبلیغاتی، اقدامات گذرا و کوتاه‌مدت و تمامی فعالیت‌های داخل و خارج حرم باید در راستای تعمیق و تقویت معارف و باور‌های دینی باشد و منجر به اصلاح سبک زندگی شود. ما بارگاه منور رضوی را محل ارائه و عرضه سلایق نمی‌دانیم، بلکه محل ارائه مطالب عمیق دینی می‌دانیم که منطبق با آموزه‌های اسلامی باشد.

وی در ادامه به برنامه‌های افتتاحیه دهه کرامت اشاره و عنوان کرد: در دهه کرامت امسال فاز‌هایی از زائرشهر و زائرسرای رضوی به بهره‌برداری خواهد رسید.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: در دهه کرامت از فاز دوم مسکونی و فاز تجاری زائر شهر رضوی بهره‌برداری خواهد شد. علاوه بر این دهه کرامت در زیباسازی و نورآرایی محوطه حرم اقدامات جدید صورت گرفته است و بازگشایی دوربرگردان‌های اطراف حرم که از ابتدا مورد توجه تولیت بوده است، دنبال می‌شود و امیدواریم بهره‌برداری از دو بخش دیگر در روزهای پایانی دهه کرامت صورت گیرد.

خاکسار زائرمحوری را از راهبرد‌های مهم آستان قدس رضوی دانست و خاطرنشان کرد: با هدف افزایش رفاه زائران و مجاوران دوربرگردان خیابان شیرازی حرم مطهر با دستور تولیت آستان قدس رضوی بازگشایی شد که خدا را شاکریم رضایت مردم را به‌همراه داشته است

وی اظهار کرد: مرتفع سازی در اطراف حرم موضوع جدیدی نیست اما به‌طور جدی در دو قالب مناسب‌سازی و جلوگیری از بلندمرتبه‌سازی این موضوع پیگیری می‌شود اما تصمیم‌گیرنده اصلی در این موضوع فقط استان قدس نیست و بخش‌های دیگری هم تصمیم‌گیرنده هستند.

خاکسار با اشاره به بحث فرش کردن محوطه‌ها بیشتری از حرم که چند وقت گذشته صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این فعالیت حاصل یک خدمت شایسته برای رفاه زائران است هرچه بیشتر فضا حرم فرش شود زائر راحت‌تر خواهد بود باوجود اینکه برای خادمان و خدمت گذاران زحمت بیشتری ایجاد می‌کند. همچنین برای تشخیص محل عبور و محل نشستن در نظر داریم با استفاده از فرش با رنگ‌های متفاوت این محل‌ها را از یکدیگر تمیز دهیم.

مشروح این خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه