» .اسلایدر » حکومت‌های بنی‌امیه و بنی‌عباس هیچ‌کدام قرابتی با اسلام نداشتند بلکه رقابت با اسلام داشتند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۳:۴۴

 کد خبر: 9786

حجت‌الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی:

حکومت‌های بنی‌امیه و بنی‌عباس هیچ‌کدام قرابتی با اسلام نداشتند بلکه رقابت با اسلام داشتند

گروه جامعه ـ حجت‌الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی: وقتی انسان سخنان حکیمانه، قاطع، انقلابی و از موضع اقتدار و عزت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب را با رئیس‌جمهور ژاپن را می‌بیند که با چه ادبیات فاخر و عزتمندی از اقتدار و عزت کشور دفاع کرد متوجه می‌شود این‌ها در مکتب امام صادق (ع) فقط اجتهاد، فقاهت و استنباط درس نیاموخته‌اند بلکه دفاع از دین و معارف، درس مبارزه با ظلم، قاطعیت و صلابت در برابر مستکبرین و ظالمان را هم آموخته‌اند.

حکومت‌های بنی‌امیه و بنی‌عباس هیچ‌کدام قرابتی با اسلام نداشتند بلکه رقابت با اسلام داشتند

به گزارش آتی‌نیوز، مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق، ششمین پیشوای تشیع با سخنرانی حجت‌الاسلام مروی، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی در مدرسه علمیه آیت‌الله‌العظمی خوئی (ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام مروی گفت: حکومت‌های بنی‌امیه و بنی‌عباس هیچ‌کدام قرابتی با اسلام نداشتند بلکه رقابت با اسلام داشتند. امام صادق (ع) در کارزار تهاجم فرهنگی دشمنان، از دین، قرآن و آموزه‌های پیامبر صیانت کرد و اگر مباحثه‌ها، سعه‌صدر، علم لدنی و صبر امام و تربیت‌یافتگان امام صادق (ع) نبود هجمه سنگین ملحدین، مشرکین و زندیق‌ها؛ ریشه اسلام را زده بودند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: زمانی که امام صادق (ع) میدان را برای مبارزه و مناظره باز قرار داده بود، امامان اهل سنت، ابوحنیفه و مالک بن انس، اجازه سؤال به کسی نمی‌دادند. کسی که خود را از دریای معارف امیرالمؤمنین و اهل‌بیت بی‌بهره کرده چگونه می‌تواند قرآن را تفسیر کرده و به سؤالات دشوار پاسخ دهد.

حجت‌الاسلام مروی با بیان اینکه امام با همان قدرت و صلابتی که از اعتقادات مردم مرزبانی کرده و دینشان را حفظ کرد در برابر خلفای ظلم و جور زمان هم ایستاد، گفت: وقتی انسان سخنان حکیمانه، قاطع، انقلابی و از موضع اقتدار و عزت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب را با رئیس‌جمهور ژاپن را می‌بیند که با چه ادبیات فاخر و عزتمندی از اقتدار و عزت کشور دفاع کرد متوجه می‌شود این‌ها در مکتب امام صادق (ع) فقط اجتهاد، فقاهت و استنباط درس نیاموخته‌اند بلکه دفاع از دین و معارف، درس مبارزه با ظلم، قاطعیت و صلابت در برابر مستکبرین و ظالمان را هم آموخته‌اند.

مشروح این خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه