» .مشروح خبر » تمنا از دشمن یا اعتماد به جوانان/ اقتصاد را قربانی سیاست نکنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۲:۳۲

 کد خبر: 9778

محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تمنا از دشمن یا اعتماد به جوانان/ اقتصاد را قربانی سیاست نکنید!

گروه سیاست ـ ضعف مدیریت از بزرگترین چالش های امروز کشور است. ضعف بی اعتمادی به جوانان، میدان ندادن به جوانان، به روز نبودن در عرضه مدیریتی است و باور نداشتن به ظرفیت های درون مملکت. ضعف از آنجایی آغاز می شود که تمنا از دشمن می کنیم.ضعف از جایی است که منتظر آنها باقی می مانیم.

تمنا از دشمن یا اعتماد به جوانان/ اقتصاد را قربانی سیاست نکنید!

به گزارش آتی‌نیوز، مراسم تشییع پیکر دو تن از شهدای هشت سال دفاع مقدس و اقامه نماز بر پیکر آن دو شهید گران‌قدر توسط حجت‌الاسلام مغیسه، امام‌جمعه شهرستان سبزوار با حضور سردار محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگان مجلس، آقایان رمضان‌علی سبحانی فر و حسین مقصودی و همچنین فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزوار، حجت‌الاسلام باغانی، نماینده سابق مردم دیار سربداران درمجلس شوری اسلامی و همچنین امام‌جمعه موقت سبزوار و جمعی از روسای ادارات این شهرستان در مسجد جامع سبزوار و با حضور پرشور مردم شهیدپرور سبزوار برگزار شد.

سردار محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با بیان اینکه در این روز عزا شاهد تشییع دو پیکر عزیز از فرزندان این خطه هستیم، شهید پروانه و شهید بهر آبادی، یک بسیجی شهید و یک مجاهد و رزمنده و یک فرمانده دلیر و به یادماندنی از دوران دفاع مقدس شهید پروانه عزیز هستیم، گفت: بعد از ۳۰ سال در کنار استخوان‌های مطهر این شهیدان عزیز گرد هم آمدیم تا بار دیگر با شهدا بیعت کنیم با شهدا و امام شهدا عهد و پیمان ببندیم و تا آخرین قطره خونمان مدافع ارزش‌های اسلامی باشیم.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه مدیون خون شهدایی هستیم که برخی فرزندان آن‌ها همانند حامد پروانه که بعد از گذشت ۴ ماه از شهادت پدرش به دنیا آمد افزود: شهیدان با نثار خونشان در راه انقلاب اسلامی برای پاسداشت از اسلام، به ایران اسلامی هویت و عظمت بخشیدند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود.

محمدباقر قالیباف: شهیدان با تسلیم نشدنشان و ایستادگی و مقاومت در عمل نشان دادند هزینه مقاومت کمتر از هزینه تسلیم و ذلت در برابر دشمن است

فرمانده سابق نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهیدان با تسلیم نشدنشان و ایستادگی و مقاومت در عمل نشان دادند هزینه مقاومت کمتر از هزینه تسلیم و ذلت در برابر دشمن است، خاطرنشان کرد: شهدا به هویت ایرانی و اسلامی ما کمک کردند، آن‌ها خاتمه دادند به کسانی که در گذشته دور و نزدیک ادعای دفاع سرزمین از ایران را داشتند ولی هر زمان اتفاقی افتاد بخشی از این کشور را به دشمن واگذار کردند.

وی تصریح کرد: شهدای ما با داشتن فرهنگ جهاد و شهادت به فرماندهی امام راحل، مجاهدان واقعی هستند که از فرهنگ اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و از مکتب قرآن بهره بردند و صادقانه از این آب‌وخاک دفاع کردند.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم‌الانبیا با اشاره به اینکه شهدا به مستکبرین و آمریکای ظالم و خائن نشان دادند ملتی مبارز، مقاوم هستیم، که هزینه مقاومت پرداخت می‌کند افزود: این ملت مطمئن است و ایمان دارد که هزینه مقاومت به‌مراتب کمتر از تسلیم شدن در برابر ظالمان است. در تسلیم شدن باید هزینه بدهیم و ذلت بپذیریم ولی در ایستادگی و مبارزه هزینه می‌دهیم و عزت کشور حفظ می‌کنیم.

وی با ابراز اینکه در مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) یاد گرفته‌ایم که جان و مالمان را در راه اسلام می‌دهیم ولی هرگز عزت خودمان را از دست نخواهیم داد، اضافه کرد: سر تعظیم در مقابل شهدا و امام شهدا و جانبازان در این روز شهادت امام صادق ع فرود می‌آوریم و ما همیشه با شهدا خواهیم بود و از خدا می‌خواهیم ما را شرمنده شهدا نکند.

قالیباف اضافه کرد: اگر امروز دیدید که آمریکایی که این‌قدر چنگ و دندان نشان داد، و این همه رجزخوانی کرد ما با بهره‌گیری از سنت‌های الهی در مقابل کفر می‌ایستیم و هرچقدر قدرت داشته باشند خدا وعده داده آن‌ها فرو خواهند پاشید.

و با اشاره به دوران دفاع مقدس که در آن رزمندگان جوان مانند شهید پروانه با سن کمشان که در حدود ۲۰ سال بود، ابراز کرد: نسل جوان ما دیدید در مقابله با تروریسم چه کرد، در مقابله با آمریکا هم در حوزه علمی و فن کار و تجهیزات دفاعی مانند موشک‌های زمین به هوا، سطح به سطح، موشک‌های هوا به زمین در همه ابعاد چشم‌های دارای قدرت تسلیحاتی جهان را خیره کرد. و ساختند و شلیک کردند و به آمریکا نشان دادند هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه در این کشور مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) شهادت افتخار است، اضافه کرد: این ظرفیت استفاده از جوانان فقط در حوزه دفاعی نیست، در عمل در حوزه اقتصادی نیز این ظرفیت وجود دارد و از آن باید استفاده شود، و اگر امروز شرایط سختی داریم و پدران زحمتکش شرمنده فرزندانشان هستند و اگر امروز برخی جوانان مشاهده می‌کنند مادرشان در خانه دیگران کارگری می‌کند تا فرزند جوانش در رفاه باشد و جوان فارغ‌التحصیل شرمنده مادری شده که نه دست و نه پایی برای کارگری دارد. امروز او هم شرمنده است.

مشکلات اقتصادی در جنگ کمر مردم را نشکست ولی امروز مشکلات اقتصادی کمر مردان را در درون خانواده‌ها شکسته است.

وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی در جنگ کمر مردم را نشکست ولی امروز مشکلات اقتصادی کمر مردان را در درون خانواده‌ها شکسته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشکل اقتصادی امروز نداشتن نیست، کمبود منابع اقتصادی نیست، خاطرنشان کرد: ایران سرشار از منابع خدادادی در زمینه انرژی است و فقط نفت و گازش با ۱۹٫۵ درصد مقام اول انرژی دنیا را دارد.

ضعف مدیریت از بزرگ‌ترین چالش‌های امروز کشور است چه آن روزی که درآمد ۱۲۰ میلیاردی داریم و چه آن روزی که درآمد ۲۰ میلیاردی داریم در اقتصاد کشور هیچ اتفاقی نمی‌افتد. ضعف بی‌اعتمادی به جوانان، میدان ندادن به جوانان، به‌روز نبودن در عرضه مدیریتی است و دوم باور نداشتن به ظرفیت‌های درون مملکت. ضعف از آنجایی آغاز می‌شود که تمنا از دشمن می‌کنیم. ضعف از جایی است که منتظر آن‌ها باقی می‌مانیم

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی جوان‌ترین و باانگیزه‌ترین جوانان را دارد و جوان‌ترین کشورها است، اضافه کرد: امروز دو مشکل باعث شده ضربه بخوریم. ضعف مدیریت از بزرگ‌ترین چالش‌های امروز کشور است چه آن روزی که درآمد ۱۲۰ میلیاردی داریم و چه آن روزی که درآمد ۲۰ میلیاردی داریم در اقتصاد کشور هیچ اتفاقی نمی‌افتد. ضعف بی‌اعتمادی به جوانان، میدان ندادن به جوانان، به‌روز نبودن در عرضه مدیریتی است و دوم باور نداشتن به ظرفیت‌های درون مملکت. ضعف از آنجایی آغاز می‌شود که تمنا از دشمن می‌کنیم. ضعف از جایی است که منتظر آن‌ها باقی می‌مانیم به‌جای اینکه دل در گرو جوانان و این مردم داشته باشیم. به‌جای اینکه امید به خدا داشته باشیم. ما امید به خدا را در عرصه دوران دفاع مقدس و امنیتی دیدیم ولی در عرصه اقتصادی نمی‌بینیم.

فرمانده سابق نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در کنار این شهیدان در این شهر شهیدپرور عرض می‌کنم که اگر یک برنامه ۵ ساله را با این نگاهی که گفتم در این کشور شروع کنیم با اطمینان عرض می‌کنم اقتصاد کشور به آرامش خواهد رسید. نمی‌گویم همه مشکلات حل خواهد شد، مشکلات اقتصادی به آرامش خواهد رسید و این آرامش باعث یک جهش بزرگ در کشور خواهد شد. همه باید مثل دوران دفاع مقدس دست‌به‌دست هم بدهیم و هر روز در این مسیر گام برداریم.

وی با تأکید بر اینکه اگر راه غلط گذشته را در اقتصاد بخواهیم ادامه بدهیم دشمن ضعف ما را پیدا کرده است، بیان کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب بیان کردند جنگی رخ نخواهد داد ولی آن‌ها به دنبال جنگ هستند و می‌دانند و تجربه کرده‌اند و تجربه‌ها را دیدند حوادث تروریستی را دیدند و می‌دانند هیچ آسیبی در این حوزه نخواهیم دید. دشمن می‌داند در دو جا دچار ضعف و آسیب هستیم یکی در حوزه اقتصاد. شما نگاه کنید حرف از مذاکره می‌زند ولی هر روز در حوزه اقتصادی فشار وارد می‌کند. ما باید از مسیر گذشته برگردیم و مسیر درست را انتخاب کنیم همه دست‌به‌دست هم بدهیم.

مسائل اقتصادی را قربانی سیاست نکنید/ اهمیت جنگ روانی کمتر از جنگ اقتصادی نیست. به دروغ‌ها، به تهدیدات توجه نکنید دشمن در این دو عرصه وارد جنگ با ما شده است یکی جنگ روانی و یکی جنگ اقتصادی.

قالیباف با تأکید بر اینکه مسائل اقتصادی را قربانی مسائل سیاسی نکنید، گفت: حتماً سلایق مختلفی در کشور وجود دارد و مشکل اقتصادی مشکل مردم است، مشکل نظام مقدس جمهوری اسلامی است، خارج از همه بحث‌های سیاسی همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم و این مشکل حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در مسئله اقتصادی مسئول هستند باید گام بردارند و به آن‌ها کمک کنیم که ما را در این مسیر پیش ببرند، خاطرنشان کرد: بخش دوم، جنگ روانی است که دشمن با استفاده از فضای مجازی و صدها کانال فارسی و تلویزیون‌های فارسی‌زبان و ضدانقلاب در حال انجام است. برخی خلأها و مشکلات در کشور وجود دارد و کسی منکرش نیست ولی دشمن از این‌ها بهانه‌جویی می‌کند و این‌قدر در این جنگ روانی تلاش می‌کند که باورهای ما را تغییر و جوانان ما را ناامید می‌کند و اهمیت جنگ روانی کمتر از جنگ اقتصادی نیست.

فرمانده سابق نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جنگ روانی جبهه‌ای است که دشمن برای انقلاب بازکرده است با انتقاد از برخی شایعات ساخته شده درباره خودش در فضای مجازی گفت: در مراسم شهید همدانی بودم و در حال سخنرانی در آنجا بودم و وقتی برگشتم تهران همه فضای مجازی شایع کرده‌اند که ما فرار کرده‌ایم لندن و از سبزوار و مشهد پیگر ماجرا بودند. خواهش می‌کنم به دروغ‌ها، به تهدیدات توجه نکنید دشمن در این دو عرصه وارد جنگ با ما شده است یکی جنگ روانی و یکی جنگ اقتصادی.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه ما چون در این دو حوزه آسیب داریم دشمن وارد کارزار شده است، ضعف اقتصادی داریم و فشار را بیشتر کرده است، اضافه کرد: بخشی از مشکلات و فساد در کشور وجود دارد که باید بی‌شک از درون، هرکسی در هرکجا که هست با فساد در کشور برخورد شود و هیچ ملاحظه‌ای برای هیچ کسی انجام نشود. (تکبیر حضار) در مبارزه با فساد خدای‌نکرده جنگ روانی دشمن در این عرصه باعث تضعیف روحیه نشود.

وی خاطرنشان کرد: این دو جبهه است که دشمن برای ایران عزیز ما بازکرده است. مثل گذشته محکم بایستیم و به سنت‌های الهی پایبند باشیم در مقابل جبهه کفر بدون هیچ واهمه‌ای بایستیم و مقاومت کنیم و تلاش کنیم و این تلاش برای ما و جوانان عزیزمان مثل گذشته باشد و مطمئن باشیم وعده الهی تحقق خواهد یافت و مشکلات حل خواهند شد


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار