» .اسلایدر » پراکندن ناامیدی در میان دانش‌آموزان، جنایتی غیرقابل بخشش!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ - ۱۶:۲۳

 کد خبر: 9767

دکتر رضا صمدی، مشاور فرهنگی تربیتی در زمینه نوجوانان:

پراکندن ناامیدی در میان دانش‌آموزان، جنایتی غیرقابل بخشش!

گروه سیاست ـ دکتر سید مجید حسینی، نویسنده و استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه سیاست خصوصی‌سازی در هر جای دنیا که اجرا شد، آنجا را خراب کرد و گند زد، گفت: ما مفهومی به نام تعاونی داریم که می‌تواند جایگزین خصوصی‌سازی شود چون افزایش تولید در غیر خصوصی‌سازی رخ می‌دهد. از نگاه خصوصی‌ها، دانش‌آموز، دانشجو و بیمار مشتری هستند!

پراکندن ناامیدی در میان دانش‌آموزان، جنایتی غیرقابل بخشش!

به گزارش آتی نیوز، نشست یاران انقلاب اسلامی با موضوع «چالش آموزش: مسیر آموزش‌وپرورش رسمی به کدام سو می‌رود؟» با حضور دکتر سید مجید حسینی، نویسنده و استاد دانشگاه تهران به همراه بررسی بیانیه گام دوم انقلاب و عرصه نوجوانی با حضور دکتر رضا صمدی، مشاور فرهنگی تربیتی متخصص درزمینه نوجوانان به همت جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین، ۶ تیر ۹۸ در مشهد برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر رضا صمدی ابراز کرد: سیاسی‌ترین وزارتخانه ما آموزش‌وپرورش است. وزارتخانه‌ای که تنها باید تخصص و تعهد در انتخاب نیروهایش ملاک باشد تا به پرورش بچه‌ها توجه کند، ولی مصادیق سیاسی زدگی آن اگر بخواهد بیان شود، مثنوی ۷۰ من است که محل باندبازی شده است. آموزش‌وپرورش یک‌سوم بودجه کشور را می‌بلعد، ولی همیشه هم می‌گوید که پول بدهید و در این شرایط تربیت ذبح می‌شود.

وی افزود: هر جنایتی در آموزش‌وپرورش قابل بخشش باشد، جنایت پراکندن ناامیدی در میان دانش‌آموزان غیرقابل بخشش است. فلان خانم مسئول در میان دانش‌آموزان المپیادی گفته بود «توسعه کشور بستگی به میزان نخبگان آن کشور دارد» در صورتی که اگر این مسئولان راست می‌گویند دولت کهن‌سالان به فکر بازنشستگی باشند تا نخبگان جوان وارد کار شوند.

در ادامه سید مجید حسینی، نویسنده و استاد دانشگاه تهران گفت: ما امروز با یک دولت به عنوان نهاد سیاسی طرف نیستیم، بلکه با یک شرکت سیاسی طرفیم. توضیح داد: سال ۱۳۷۰ آقای هاشمی رفسنجانی به بانک جهانی نامه زد که ۱۳ هزار میلیارد دلار به خاطر جنگ قرض داریم. بانک جهانی هم گفت اگر می‌خواهید که قرض شما را بدهیم باید در همه چیز از اقتصاد، درمان و بهداشت، مسکن و اشتغال و … خصوصی‌سازی کنید تا بیشتر از مبلغ مورد نیازتان یعنی ۳۰ هزار میلیارد تومان به شما وام بدهیم. همین کار هم شد و از اینجا بود که اختلاس بزرگ آغاز شد.

وی تشریح کرد: دولت در آموزش شریک گرفت با این استدلال که پول نداریم آموزش را ارتقا دهیم. چه کسی می‌گوید دولت پول ندارد؟! دولت برای شرکای خصوصی خودش پول دارد. مورد دیگر نابرابری این است که دولت بانک‌های خصوصی را شریک گرفت که منابع ملی را به رانت‌های خصوصی تبدیل کند. هر جا گفتند که زیرساخت‌ها باید درست شود، بدانید که این اسم رمز بخوربخور است.

وی اظهار کرد: سیاست نئولیبرالی می‌گوید باید سرمایه‌دارها را بالا ببریم. ولی نمی‌گوید که این سرمایه‌ها اصلاً مال تو نیست. آقای انصاری در مشهد، مال می‌سازد و گران هم به مردم می‌فروشد، اسم این را تولید می‌گذارند. اینکه تولید نیست، بلکه سرمایه‌داری مالی فاسد است. اسمش سیاست‌های نابرابری است

وی در ادامه به راه‌حل اشاره کرد و گفت: راه‌حل خروج از این شرایط، تغییر وضعیت و افق است. افق توسعه ما را بیچاره کرد. توسعه سیاست‌های نابرابری سبب توسعه زاغه‌نشینی در این شرایط شده است. راه‌حل بازگشت به افق برابری است.

وی اظهار کرد: اینکه پنج درصد مردم ۷۵ درصد منابع را ببرند را که نمی‌شود گفت طبیعی است. حداقل یک غلطی بکنند، یک استعدادی داشته باشند، خوب در این صورت ببرند و بخورند.

حسینی با بیان اینکه بازگشت به سیاست‌های انقلاب تنها راه پوشش نابرابری‌ها است، گفت: امروز مسئله ما ساسی مانکن، رامبد جوان، میترا استاد و عادل فردوسی پور شده است در حالی که آن طرف دارند بخوربخور می‌کنند. در شرایط فعلی شما در یک سیستم نئولیبرالیسم کار می‌کنید، ولی مجبور نیستید که به یک چنین سیستمی رأی دهید. کسی شما را مجبور نکرده است.

مشروح این خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه