» .اسلایدر » مدیران به دنبال کار کمی هستند نه کیفی/ به جای ساختن، بازآفرینی کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۴:۱۹

 کد خبر: 9693

مدیران به دنبال کار کمی هستند نه کیفی/ به جای ساختن، بازآفرینی کنیم

گروه جامعه ـ سیدمحمدمهدی معینی با اشاره به کمی‌گرایی مدیران، گفت: اشتهای سیری‌ناپذیر مدیران شهری که به دنبال کمیت‌ها هستند، باعث شده کسی به دنبال کار کیفی نباشد و بیشتر دنبال کارنامه قابل قبول هستند.

مدیران به دنبال کار کمی هستند نه کیفی/ به جای ساختن، بازآفرینی کنیم

به گزارش آتی نیوز، نشست تخصصی گفتمان شهر «بازآفرینی، مواجهه آگاهانه‌تر با شهر» با مروری بر تجربیات معاصر، از نوسازی تا بهسازی، دوم تیرماه در پژوهشکده ثامن مشهد برگزار شد.

مهندس سیدمحمد بهشتی، عضو دائمی فرهنگستان هنر و رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در این نشست افزایش کافی‌شاپ‌ها را عاملی بر خارج شدن زندگی از فضای خصوصی دانست و گفت: ابتدا این امر می‌خواهد در فضاهای عمومی مثل کافی‌شاپ‌ها جلوه کند.

وی ادامه داد: تحولات فرهنگی  ـ اجتماعی که در شهر رخ می‌دهد، زمینه را برای بازآفرینی شهری مهیا می‌کند. در زمینه فضاهای شهری، فعل و انفعالاتی در حال شکل‌گیری است که باعث می‌شود، به سمت شهر شدن می‌رود.

دکتر بهشتی با بیان اینکه باید در شهر توزیع عادلانه وجود داشته باشد و به همه اقشار توجه شود، ابراز کرد: از سال ۴۰ شمسی به بحران مدنیت دچار شدیم. تا قبل از مدرنیته ما فقط یک مسجدالنبی داشتیم و مساجد دیگر که به نام هر ائمه است و دلیل تاریخی دارد اما الان کلی مسجد به نام‌های ائمه (ع) داریم. در گذشته، نام مساجد بر اساس بانی ساخت آن گذاشته می‌شد مثل مسجد فخرالدوله اما الان با این اسامی و با گذاشتن نام ائمه (ع) بر خیابان‌ها می‌خواهند ما را درگیر کنند که ما تعظیم کنیم و فقط از کنارشان رد شویم و خودشان هر کاری می‌خواهند بکنند.

سید محمدمهدی معینی، مشاور شهردار مشهد در پژوهشکده ثامن با اشاره به کمی‌گرایی مدیران، ابراز کرد: اشتهای سیری‌ناپذیر مدیران شهری که به دنبال کمیت‌ها هستند، باعث شده کسی به دنبال کار کیفی نباشد و بیشتر دنبال کارنامه قابل قبول هستند.

وی درخصوص حاشیه‌نشینی در شهرها، بیان کرد: در درون محیط‌های شهری، فقری در حال شکل‌گیری است که مردم را به حاشیه‌ها پرتاب می‌کند. امروز در مشهد از ۱۷۳ محله، ۵۹ محله در پهنه سکونتگاه‌های قرار دارد.

محمدهادی مهدی‌نیا، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر مشهد نیز بر ضرورت بازآفرینی، ادامه داد: ما همواره به دنبال ساختنیم،‌ در حالی که فضاهای بسیاری وجود دارد که قابلیت بازآفرینی دارد. سالن صبا پشت باغ ملی الان خالی و رها است. چرا فقط به فکر ساختنیم‌ در حالی که می‌توانیم ساختمان‌های قدیمی را به پاتوق‌های فرهنگی تبدیل کنیم.

مشروح این خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه