» .مشروح خبر » مشروح خبر | مسئولان از واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی نترسند/ امان‌نامه می‌دهیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۵۵

 کد خبر: 9658

علیرضا رزم‌حسینی:

مشروح خبر | مسئولان از واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی نترسند/ امان‌نامه می‌دهیم

گروه سیاست ـ استاندار خراسان رضوی گفت: اگر مسئولان با واگذاری پروژه‌های اقتصادی به بخش خصوصی می‌ترسند، ما حاضریم با همکاری دستگاه‌های مختلف نظارتی، برای شما امان‌نامه صادر کنیم.

مشروح خبر | مسئولان از واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی نترسند/ امان‌نامه می‌دهیم

به گزارش آتی نیوز، نشست شورای اداری خراسان رضوی با حضور استاندار، فرمانداران و مسئولان استانی، شنبه، اول تیرماه در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

حمید بنایی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در این نشست گفت: در این یک سالی که من رئیس مجمع نمایندگان استان هستم، با استاندار، فرمانداران و مدیران استان جلساتی داشته‌ام که پیشنهادهای آن‌ها برای ایجاد طرح و تبدیل آن به قانون در مجلس شورای اسلامی، وارد کمیسیون‌های تخصصی مجلس شده است.

وی افزود: آقای استاندار تعامل خوبی در فضای مدیریتی استان ایجاد کرده‌‌اند و اتفاق مبارکی که با آمدن ایشان رقم خورده، این است که در چند جلسه‌ای که استاندار با نمایندگان استان خراسان رضوی داشته است همه ۱۸ نماینده استان حضور داشته‌‌اند، اتفاقی که پیش از این شاهد آن نبوده‌‌ایم.

وی در ادامه گفت: یکی از مسائل اصلی که ما در مجلس پیگیر آن هستیم، مسئله انتقال آب از دریای عمان است. رویکرد استاندار محترم نیز این است که باید انتقال آب صورت بگیرد، در صحبتی که با وزیر نیرو داشتیم، ایشان نیز ‌این مسئله را پذیرفتند و امیدواریم با پیگیری‌هایی که استاندار محترم دارند در این مسئله تسریع بشود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی بیان کرد: متأسفانه به اعتبار بافت پیرامونی حرم مطهر در بودجه سال ۹۸ نیامده است. در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورا و شهردار مشهد با آقای لاریجانی داشتیم، آقای لاریجانی تأکید کردند که چون شهر مشهد خاص است، باید توجه ویژه به آن در بودجه ۹۸ بشود و باید در لایحه بودجه ۲ هزار میلیارد تومان به شهر مشهد تخصیص داده شود تا هم مسئله بافت پیرامون حرم و هم مسئله قطار شهری مورد توجه بیشتر قرار گیرد. امیدواریم با رویکردی که آقای استاندار دارند، تعامل و ارتباط مدیران ستادی با مردم بیشتر شود. مردم گله‌‌مند هستند که با درهای بسته مسئولان روبرو می‌‌شوند و پاسخگویی مناسبی صورت نمی‌‌گیرد. یکی از مواردی که مردم به‌شدت ناراحت هستند، بحث نظارت و کنترل بر قیمت‌‌ها است که چرا قیمت یک فرآورده از این طرف بازار تا آن طرف آن اختلاف دارد.

حمید بنایی: برخی از مسئولان تمایلی به واگذاری پروژه‌های عمرانی استان به بخش خصوصی نشان نمی‌‌دهند و یا علی‌رغم تمایل خود مدیر استانی، می‌‌بینیم که بدنه آن بخش نسبت به واگذاری مقاومت نشان می‌‌دهند و دستگاه‌‌های نظارتی در جلسات حضور ندارند.

بنایی با اشاره به اهمیت مسئله خصوصی‌سازی پروژه‌های عمرانی، گفت: در استان خراسان رضوی ۱۸۹ پروژه شناسایی شده که باید به بخش خصوصی واگذار شود. همچنین از رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هم خواهشمندیم که ورود جدی در اینجا داشته باشید همان‌طور که در قانون هم آمده است. چراکه طبق بررسی ما مشخص شده، برخی از مسئولان تمایلی به واگذاری نشان نمی‌‌دهند و یا علی‌رغم تمایل خود مدیر استانی، می‌‌بینیم که بدنه آن بخش نسبت به واگذاری مقاومت نشان می‌‌دهند و دستگاه‌‌های نظارتی در جلسات حضور ندارند.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با روحیه تعامل و وحدتی که استاندار به وجود آوردند، همکاری‌‌ها بیشتر شود و استاندار حواسشان باشد که برخی توجه ایشان را به مجمع نمایندگان کمتر نکنند.

حجت‌الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در ابتدای سخنان خود گفت: در سال‌‌های اخیر ما تلاش کردیم که حجم پروند‌‌ه‌های استان را کاهش دهیم و از نظر کاهش زمان دادرسی، استان خراسان رضوی از استان‌‌های برتر کشور است. ما در بخش منابع انسانی در قسمت قضات با مشکل کمبود قضات روبرو نیستیم اما در بخش اداری با مشکل جدی کمبود نیرو مواجه هستیم و هیچ مجوزی از سمت دولت برای جذب نیروی جدید برای ما صادر نشده است. طبق چارت اداری باید به ازای هر قاضی، ۴ کارمند داشته باشیم، در حالی که به ازای هر دو قاضی، یک کارمند داریم و این باعث می‌‌شود علی‌رغم این که قاضی کار خود را انجام می‌‌دهد ولی بخش اداری به خاطر نداشتن نیروی کافی وظیفه خود را با تأخیر انجام می‌‌دهد.

وی گفت: در گذشته فضای عمومی استان به خاطر یکسری مسائل مناسب و خوب نبود ولی الحمدلله از وقتی آقای رزم حسینی به‌عنوان استاندار به این استان آمده‌‌اند، فضای همدلی و همکاری بیشتری را شاهد هستیم و ایشان از همان ابتدا که آمدند توجه خود را روی مشکل اصلی استان که بحث اقتصادی است، گذاشتند و مثلث اقتصادی خود را مطرح کردند. ما حاضر به هرگونه همکاری حقوقی و قضایی در این خصوص هستیم.

حجت‌الاسلام علی مظفری: از مدیران و مسئولان شورای اداری استان خواهشمندیم که نظارت جدی بر زیرمجموعه خود داشته باشند تا نیازی به ورود دستگاه قضایی نباشد.

وی گفت: از مدیران و مسئولان شورای اداری استان خواهشمندیم که نظارت جدی بر زیرمجموعه خود داشته باشند تا نیازی به ورود دستگاه قضایی نباشد. در برخی از پرونده‌‌هایی که در گذشته بوده است، ما سعی کردیم ورود مستقیم به آن نداشته باشیم و از خود مسئولان مربوطه خواستیم مسئله را خودشان حل کنند و به آن‌ها فرصت‌‌های دوماهه یا سه‌ماهه می‌‌دادیم.

برخلاف آنچه که خیلی‌‌ها مطرح می‌‌کنند، پرونده پدیده حل نشده و تا امروز اقدام خاصی انجام نشده است. چراکه هر موقع می‌‌‌خواستیم ورود پیدا کنیم، می‌‌گفتند اجازه دهید مسئولیت اصلی حل و فصل پرونده پدیده در اختیار ستاد تدبیر باشد.

وی در خصوص پرونده پدیده، گفت: از دادستان تشکر می‌‌کنم که هم به‌موقع موضوع انحراف در پدیده را تشخیص دادند و هم به‌موقع ورود پیدا کردند. برخلاف آنچه که خیلی‌‌ها مطرح می‌‌کنند که پرونده پدیده حل شده است، همان‌طور که آقای استاندار هم اطلاع دارند تا امروز اقدام خاصی انجام نشده است. چراکه هر موقع ما می‌‌خواستیم ورود پیدا کنیم، می‌‌گفتند اجازه دهید مسئولیت اصلی حل و فصل پرونده پدیده در اختیار ستاد تدبیر باشد و این در حالی بود که ما در این سه سال، آمادگی رسیدگی به پرونده پدیده را داشته‌‌ایم. امروز نظر همه مسئولان در خصوص پرونده پدیده، این است که هم سریع‌تر رسیدگی شود و هم در رسیدگی‌‌ها حقوق مردم خصوصاً شاکیان و سهامداران مدنظر قرار گیرد و اولویت اول باشد.

همچنین علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی گفت: اخیراً در فضای مجازی، شبهاتی را راجع به شهادت شهید چمران دیدیم که خیلی ناراحت شدم؛ چراکه من خودم در زمان شهادت این شهید بزرگوار در سوسنگرد بودم و شاهد بودم که خبر شهادت ایشان چقدر باعث ناراحتی همه رزمندگان شد.

علیرضا رزم‌حسینی: اگر مسئولان در خصوص واگذاری پروژه‌های اقتصادی به بخش خصوصی می‌ترسند، ما حاضریم با همکاری دستگاه‌‌های مختلف نظارتی امان‌نامه برای شما صادر کنیم چراکه قانون به‌خوبی در این زمینه نوشته شده است و فقط نیاز است کمی سخاوت در این خصوص داشته باشید و پروژه‌‌های نیمه‌تمام را به اهلش واگذار کنید.

وی گفت: با توجه به اینکه امروز همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌‌اند، مسئله اصلی ما اقتصاد است، نیازمند اتحاد و همدلی و وحدت نظر برای افزایش کارگاه‌‌های اقتصادی و تقویت اقتصاد مقاومتی در استان هستیم.

وی با اشاره به اهمیت تسهیل و تسریع در روند واگذاری پروژه‌های اقتصادی به بخش خصوصی، گفت: اگر مسئولان در این خصوص می‌ترسند، ما حاضریم با همکاری دستگاه‌‌های مختلف نظارتی امان‌نامه صادر کنیم؛ چراکه قانون به‌خوبی در این زمینه نوشته شده و فقط نیاز است کمی مسئولان سخاوت در این خصوص داشته باشند و پروژه‌‌های نیمه‌تمام را به اهلش واگذار کنند. اگر در مسیر سرمایه‌گذاری قانونی اخلال وارد کنیم، قطعاً آسیب خواهیم دید و باعث می‌‌شود که سرمایه‌‌گذار یا منصرف شود و یا منحرف.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه