» .اسلایدر » خیلی از هنرمندان مدل رسانه‌ای امام خمینی (ره) را قبول ندارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۶:۱۹

 کد خبر: 9612

معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع):

خیلی از هنرمندان مدل رسانه‌ای امام خمینی (ره) را قبول ندارند

گروه فرهنگ و هنر ـ محمد حسین‌زاده با بیان اینکه امام خمینی (ره) به هیچ عنوان از رسانه به دور نبوده بلکه آن را هوشمندانه می‌شناخته است، گفت: از نظر امام خمینی (ره)، هنر می‌تواند تبیین‌کننده اسلام ناب باشد؛ این مدل رسانه‌ای، همین ‌الان هم داغ است و نمی‌شود هرجایی آن را گفت. خیلی از هنرمندان این حرف را قبول نداشته و می‌گویند «هنر برای هنر».

خیلی از هنرمندان مدل رسانه‌ای امام خمینی (ره) را قبول ندارند

به گزارش آتی نیوز، اولین جلسه از سلسله نشست‌های خوانش کتابِ فروشگاه کتابشهر ایران همراه با خوانش گزیده‌ای از کتاب «هنر و رسانه» تألیف علیرضا پناهیان که تحلیلی بر نگاه امام به هنر و رسانه است، اول تیرماه با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و معاونت فرهنگی سپاه امام رضا (ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه اسلام، سردمدار جریان موفقیت در ترویج معنویت است، گفت: یکی از عناصر اساسی تعیین‌کننده جریان حاکم بر جهان امروز که جریان تمدن غرب را به هم می‌زند، مسئله تبلیغ است، اما اینکه چه چیزی را برسانیم مهم است.

وی در ادامه بیان کرد: فراگیری موج معنویت‌گرایی در عالم باعث شده تا عده‌ای طمع کرده، معنویت و عرفان‌های کاذب را در جامعه جلوه دهند.

محمد حسین زاده، معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه در نگاه بعضی از افراد، فضای مجازی کاملاً آسیب‌زا است اما مقام معظم رهبری به فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت مناسب نگاه می‌کنند، گفت: شبکه‌های رسمی ما در جهان دیکتاتوری غرب، سانسور شده و غرب به نفع خودش از رسانه‌ها استفاده می‌کند. در این شرایط، جایی که می‌توانست پیام حضرت آقا را به جوانان غرب یا جهان برساند، شبکه‌های اجتماعی بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به هیچ عنوان از رسانه به دور نبوده بلکه آن را هوشمندانه می‌شناخته است، افزود: از نظر امام خمینی (ره)، سینما، تئاتر، فضای کتاب، رمان و موسیقی می­تواند تبیین‌کننده اسلام ناب باشد و تنها هنری، مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی باشد. مدل رسانه‌ای حضرت امام، همین ‌الان هم داغ است و نمی‌شود هرجایی آن را گفت. خیلی از هنرمندان این حرف را قبول نداشته و می‌گویند «هنر برای هنر».

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین رسانه ما منبر است، اظهار کرد: امروز به کمک شبکه‌های اجتماعی، هرکدام از انسان‌ها یک رسانه اختصاصی دارند و ما می‌توانیم از همین ابزارهای رسانه‌ای غرب آن‌چنان استفاده کنیم که مجبور به عقب‌نشینی شود. حسین زاده بیان کرد: برای اثربخشی در فضای جامعه، هنرمندان و متفکرین اسلام باید روش‌های مطرح‌شده در چارچوب اسلام را به‌روزرسانی کنند وگرنه نباید گلایه‌مند باشند که چرا جوان امروز همراه ایشان نیست.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه