» .اسلایدر » مشاوران خوبی در حوزه آبخیزداری نداریم/ اعتبارات برای مطالعه اختصاص می‌یابد!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۲۹

 کد خبر: 9569

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسین خراسان مطرح کرد:

مشاوران خوبی در حوزه آبخیزداری نداریم/ اعتبارات برای مطالعه اختصاص می‌یابد!

گروه جامعه ـ غلامرضا زعیمی با بیان اینکه ما مشاوران خوبی در حوزه آبخیزداری کشور نداریم، گفت: یک عده چمباتمه زده‌اند که فقط مطالعه کنند و اعتبارات را بگیرند.

مشاوران خوبی در حوزه آبخیزداری نداریم/ اعتبارات برای مطالعه اختصاص می‌یابد!

به گزارش آتی نیوز، نشست ماهانه انجمن اسلامی مهندسین خراسان، چهارشنبه، ۲۹ خردادماه در محل بنیاد فرهنگی مهر رضوان رجایی مشهد برگزار شد.

غلامرضا زعیمی،‌ عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسین خراسان در این مراسم با بیان اینکه مفهوم آبخیزداری برای خیلی از مجریان ما چه سیاسی و چه غیر سیاسی ملموس نبود از همین رو به آن توجهی نشد،‌ اظهار کرد: متأسفانه حتی نمایندگان مجلس نمی‌دانند آبخیزداری چیست.

وی با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت آبی که در کشور است، اظهار کرد: برای انتقال هر مترمکعب آب دریای عمان به خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ۴۵ هزار تومان هزینه می‌کنیم و مانور می‌دهیم در حالی که برای حفظ آبخیزداری در یک متر مکعب که ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان هزینه نیاز است، این کار انجام نمی‌شود چون برای خیلی‌ها پولی ندارد اما انتقال آب دریای عمان برای خیلی‌ها پول دارد. اگر راست می‌گویند آب دریای خزر را که نزدیک‌‌تر است، بیاورند.

زعیمی با اشاره به دستور رهبری در خصوص اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای موضوع آب در سال گذشته، ابراز کرد: این بودجه کجا رفت؟ متأسفانه ما در حوزه آبخیزداری مشاوران خوبی در کشور نداریم. یک عده چمباتمه زده‌اند که فقط مطالعه کنند و اعتبارات را بگیرند. در حالی که همین ۲۰۰ میلیارد تومان برای خیلی از مسائل می‌توانست به کار برود.

وی با بیان اینکه تمام سرمایه ما در حال هدر رفت است چون حوزه آبخیزداری ما مدیریت نمی‌شود، ادامه داد: در دولت آقای هاشمی رفسنجانی با فکر جهادگران، آبخیزداری شروع شد اما متأسفانه در دولت‌های بعد رو به افول رفت.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسین خراسان با اشاره به کسانی که در حال ضربه زدن به محیط زیست هستند، اظهار کرد: این افراد یا واقعاً نمی‌فهمند یا به‌واسطه دوستی با نادان وارد شده‌اند. دشمن در بحث‌های مختلف با چهره‌های جدید وارد شده است. از جمله این جاسوسان می‌توان به کاووس سیدامامی اشاره کرد که در بحث محیط زیست صدمات زیادی به کشور وارد کرد.

غیور، عضو انجمن اسلامی مهندسین خراسان با بیان اینکه ما در رابطه با ساختمان‌سازی نیز فقط به دنبال توجیه اقتصادی هستیم، گفت: هیچ‌وقت به فکر اثرات اجتماعی این نوع ساختمان‌سازی نیستیم برخلاف کشورهای اروپایی که اکثراً مسلمان نیستند اما به تأثیرات اجتماعی و محیطی مسائل بیشتر دقت می‌کنند و ارزیابی تأثیرات اجتماعی یک سازه برایشان مهم است.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه