» .اسلایدر » اصل استانی شدن انتخابات به مجلس فعلی نخواهد رسید/ نمایندگان، آزادی رأی ندارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۹:۱۶

 کد خبر: 9441

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

اصل استانی شدن انتخابات به مجلس فعلی نخواهد رسید/ نمایندگان، آزادی رأی ندارند

گروه سیاست ـ سیدامیرحسین قاضی زاده با بیان اینکه اصل استانی شدن انتخابات به مجلس فعلی نمی‌رسد، در خصوص آراء نمایندگان، گفت: ارتباط نمایندگان با دولت باعث شده تا آزادی در رأی دادن از آن‌ها گرفته شود، نماینده نمی‌تواند راحت رأی دهد چون نمی‌تواند رضایت دولت را در خصوص اعتبارات شهرستانش دریافت کند.

اصل استانی شدن انتخابات به مجلس فعلی نخواهد رسید/ نمایندگان، آزادی رأی ندارند

به گزارش آتی‌ نیوز، نشست سیاسی و فرهنگی نخبگان دانشجویی با حضور دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مشهد و کلات شنبه، ۱۱ خردادماه در دانشگاه آزاد برگزار شد.

امیرحسین قاضی زاده در این نشست در خصوص استانی شدن انتخابات اظهار کرد: مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان به طرح ما در خصوص استانی شدن انتخابات ۲۲ ایراد گرفت که با این ایرادها، اصل استانی شدن انتخابات حداقل به این دوره از مجلس نخواهد رسید.

وی در پاسخ به این سؤال که برجام عجولانه تصویب شد، گفت: بر روی برجام عجولانه رسیدگی نشد؛ به‌گونه‌ای که کمترین رأی ممتنع را هم داشت، ولی متاسفانه در جلسه علنی، ریاست جلسه اجازه گفتگوی کافی را ندادند.

قاضی‌زاده با بیان اینکه ابزار قانون اساسی به ما اجازه دخالت در برنامه‌های دولت را نمی‌دهد، ادامه داد: ما در قانون بودجه بحث حقوق و دستمزد را اصلاح کردیم، ولی دولت آنچه را که ما گفتیم، انجام نمی‌دهد

این نماینده مجلس به موضوع عزل رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: هنوز دو ماه از انتخابات نگذشته بود که عده‌ای توقع داشتند ما رئیس جمهور را عزل کنیم. عزل رئیس جمهور در شرایط فعلی کشور، باعث می‌شود که به جنگ اقتصادی و اجتماعی، جنگ سیاسی را هم اضافه کنیم.

وی در پاسخ به اینکه چقدر حقوق می‌گیرد، گفت: عضو هیئت علمی هستم و از دانشگاه حقوق می‌گیرم. از مجلس حقوق نمی‌گیرم. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط نمایندگان با دولت باعث شده تا آزادی در رأی دادن از نمایندگان گرفته شود، افزود: نماینده نمی‌تواند راحت رأی دهد چون نمی‌تواند رضایت دولت را در خصوص اعتبارات شهرستانش دریافت کند؛ از همین رو، عموم نمایندگان به ویژه شهرستانی‌ها خیلی راحت موافق علنی شدن آرا نیستند.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه