» .برگزیده » دموکراسی اسلامی، ابتکار امام خمینی (ره) بود/ ایران به لبخند آمریکا کاری ندارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۹

 کد خبر: 9391

در همایش امام خمینی (ره) و جهان اسلام مطرح شد:

دموکراسی اسلامی، ابتکار امام خمینی (ره) بود/ ایران به لبخند آمریکا کاری ندارد

گروه سیاست ـ در همایش امام خمینی (ره) و جهان اسلام مطرح شد که امام خمینی (ره) عبارتی با عنوان دموکراسی اسلامی را به صحنه رساند که تا قبل از او در این قاموس وجود نداشت، همچنین در این همایش، به دفاع ایران از ملت‌های مظلوم اشاره شد، دفاعی که باعث می‌شود لبخند آمریکا برای این کشور اهمیت نداشته باشد.

دموکراسی اسلامی، ابتکار امام خمینی (ره) بود/ ایران به لبخند آمریکا کاری ندارد

به گزارش آتی نیوز، همایش امام خمینی (ره) و جهان اسلام؛ خواسته‌ها و اثرگذاری‌ها، ۹ خردادماه به مناسبت سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و به همت مرکز فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی تبیان افغانستان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) و با حضور مسئولان ایرانی و افغانستانی در مشهد برگزار شد.

محمداسماعیل قاسمیان، عضو شورای صلح افغانستان در این همایش اظهار کرد: امام عبارتی با عنوان دموکراسی اسلامی را به صحنه رساند که تا قبل از او در این قاموس وجود نداشت یا کمتر از آن صحبت می‌شد. مورد دیگری که امام در آن تاکید داشت، این بود که دین و سیاست و دولت قابل جمع شدن هستند و مثال عملی آن را به جهانیان نشان داد.

همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: اینکه امروز دشمنان ما تمام تلاش خود را با حرکت‌های غیر عقلانی و غیر منطقی انجام می‌دهند، نشان‌دهنده آن است که به پایان جریان خود رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه گفتمان ماست که با تکیه بر ظرفیت درونی خود برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کنیم، اظهار کرد: ما و ملت افغانستان، عراق و تمام کسانی که اعتقادات فکری مشترک داریم، برای رسیدن به اهداف خود راهی جز کنار هم ایستادن نداریم.

حجت‌الاسلام پژمانفر ادامه داد: ما باید این مرزهای مجازی که دنیای استکبار بسیار بر آن تاکید دارد را کنار بگذاریم و برادری‌ها و انسجام‌ها برای رسیدن به مرزهای مشترک را مورد تاکید قرار دهیم.

حجت‌الاسلام حسینی، رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) نیز در این مراسم بیان کرد: سیاست اخلاقی ایران، این کشور را در دل مردم منطقه جای داده و چنان جایگاهی پیدا کرده که آمریکایی‌ها نتوانستند به آن دست یابند.

وی با اشاره به سختی‌های ملت ایران در مواجهه با آمریکا، گفت: اگر ایران دست از سیاست دینی خود بکشد، آمریکا با آن‌ها همراه می‌شود و از نظر ظاهری یک زندگی راحتی را خواهند داشت اما ایرانی‌ها حدود ۴۰ سال است که این زندگی راحت را نمی‌خواهند، به لبخند آمریکا و دیگر قدرت‌ها کاری ندارند و از یک ملت مظلوم دفاع می‌کنند.

همچنین در این مراسم از حجت‌الاسلام پژمانفر به‌خاطر خدمات و همکاری وی با مهاجران افغان تقدیر شد.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه