» .اسلایدر » جامعه به جنبش طرح مسئله نیاز دارد/ همه منتظرند نقطه سیاهی ببینند و آن را انتشار دهند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۱

 کد خبر: 9389

وحید جلیلی

جامعه به جنبش طرح مسئله نیاز دارد/ همه منتظرند نقطه سیاهی ببینند و آن را انتشار دهند

گروه سیاست ـ مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: ما امروز به جنبش طرح مسئله در جامعه خود نیاز داریم، ولی طرح مسئله با القای بن‌بست فرق دارد و مسئله با مشکل متفاوت است.

جامعه به جنبش طرح مسئله نیاز دارد/ همه منتظرند نقطه سیاهی ببینند و آن را انتشار دهند

به گزارش آتی نیوز، وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مراسم اعتکاف تشکیلاتی رمضانیه شهرستان نیشابور که پنجشنبه ۹ خردادماه در محل مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، گفت: عمده ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌های امروز در کشور به نظر می‌رسد ناشی از فاصله گرفتن ما با معارف روحانی است.

وی افزود: دشمن کار خود را با قوت و گستردگی انجام می‌دهد، ولی این علت فاعلی است، علت قابلی در خود ما وجود دارد که موجب می‌شود در بعضی موارد موفق شود. اولین قربانی جنگ نرم تشکل‌های فرهنگی حزب‌اللهی هستند، آن‌چنان منفعل، خودباخته و تحت تأثیر شبهات فضاهای رسانه‌ای و مجازی هستند که آدم تعجب می‌کند. خود ما حزب‌اللهی‌ها، قدر انقلاب و همین جمهوری اسلامی را نمی‌دانیم، به مردم تهمت نزنیم؛ در این زمینه، کارنامه ما بسیار بد است و نمره قبولی نمی‌گیریم.

جلیلی با بیان اینکه سوره حدید، سوره سازمان‌دهی اجتماعی مؤمنین است، گفت: مردم باید بیایند پای ‌کار عدالت بایستند و عدالت، دفاع از حق شخصی نیست. اقامه قسط این نیست که اگر حقت را خورند صدایت در بیاید؛ قسط یعنی دفاع از حق دیگری قبل از اینکه به سراغ شما بیاید.

وی با تاکید به مسئولیت دولت و حکومت افزود: قطعاً یکی از مهم‌ترین وظایف ما مطالبه از دولت است و اینکه بعضاً صریح و تند از آن‌ها مسئولیت‌هایشان را بخواهیم، ولی توجه کنیم دایره مسئولیت در نظام قرآنی و اسلامی ما از فرد فرد ما شروع می‌شود. همان دینی که به تو می‌گوید یقه مسئولین را بگیر و مطالبه جدی در مسئولیت آن‌ها داشته باش و کوتاه نیا، ما را امر به تعاون و مساوات می‌کند و ما اگر از عدالت اجتماعی حرف می‌زنیم، بر مبنای قانون و دینی است که منظومه‌ای از مفاهیم را به ما داده و همه این‌ها با هم جواب خواهد داد.

جلیلی با بیان اینکه امام‌جمعه سرپل ذهاب تا چند ماه بعد زلزله حاضر نشده بود حتی در کانکس برود، با خانواده‌اش در چادر زندگی می‌کرد و حتی تلویزیون جمهوری اسلامی حاضر نبود این مسئله را نشان دهد، گفت: داشته‌ها، موفقیت و پیشرفت‌هایمان در نگاهمان ناچیز شده و از آن‌طرف مشکلات و بحران‌هایمان بزرگنمایی می‌شود. باید تصویری که از جامعه خودمان داریم و اینکه در کجای تاریخ و جهان ایستاده‌ایم، چه موفقیت‌هایی داشته و امروز چه ظرفیت‌های عظیم بالفعل و بالقوه‌ای داریم را درست بفهمیم تا در عرصه جنگ نرم منفعل نشویم، در غیر این صورت با یک هجوم و فضاسازی و بزرگنمایی بحران‌ها و نابسامانی‌ها خود را می‌بازیم و حتی تبدیل به سپاه دشمن می‌شویم.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه