» .برگزیده » خصوصی‌سازی در اختیار جناح‌های سیاسی است/ ورود منابع بخشی خصوصی از خارج از کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱:۰۲

 کد خبر: 9355

یک اقتصاددان:

خصوصی‌سازی در اختیار جناح‌های سیاسی است/ ورود منابع بخشی خصوصی از خارج از کشور

گروه اقتصاد ـ دکتر حسین راغفر، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه کسانی از خصوصی‌سازی‌ها در کشور منتفع شده‌اند که در هر دو جناح سیاسی هستند، گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی منابع خود را از کشور خارج می‌کند.

خصوصی‌سازی در اختیار جناح‌های سیاسی است/ ورود منابع بخشی خصوصی از خارج از کشور

به گزارش آتی‌ نیوز، سومین شب از شب‌های «قدر امیر» ویژه شب‌های قدر با حضور دکتر حسین راغفر، اقتصاددان فعال در حوزه فقرزدایی و عدالت اجتماعی و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شامگاه سه‌شنبه، هشتم خردادماه برگزار شد.

حسین راغفر در این مراسم با بیان اینکه با شکل‌گیری اشرافیت و با تغییر ایدئولوژی به‌ویژه بعد از جنگ تحمیلی، شاهد رشد بی‌عدالتی‌ها در جامعه هستیم، گفت:‌ امروز در شهرهای بزرگ کشور و مناطق خاصی از پایتخت شاهد ثروت‌های عظیم بادآورده و ناموجه ای هستیم که نمی‌توان گفت محصول کسب و مال حلال باشند، بلکه کاملاً مشخص است از یک فرایند زد و بند با ساختار قدرت حاصل شده‌اند.

وی بیان اینکه کسانی از خصوصی‌سازی‌ها در کشور منتفع شده‌اند که در هر دو جناح سیاسی هستند، ابراز کرد: این افراد بخش‌های قابل توجهی از منابع بخش عمومی را به ثمن به خس دریافت کردند و با آن ثروت‌های بسیار بزرگی را انباشتند. بسیاری از کسانی که امروزه پرونده‌های مفصل قضایی و فساد اقتصادی دارند و به مقامات اصلی کشور منتصب هستند، جزو این افرادند که همه این منابع را نه از کار، تلاش، سخت‌کوشی و نوع آوری و خلاقیت، بلکه از زد و بند به دست آورده‌اند.

این اقتصاددان در خصوص بسته سیاستی دولت برای جبران کمبود نقدینگی، اظهار کرد: دولت برای جبران غارتگری‌هایی که توسط نظام بانکی صورت گرفته بود، بسته سیاستی را ارائه کرد که براساس این بسته قیمت ارز افزایش پیدا کرد. لذا تمام برنامه افزایش قیمت دلار توسط دولت و با همکاری مجلس صورت گرفت. اقدام دیگر دولت برای نجات بانک‌های فاسد و تأمین کسری بودجه خود، فروش مبالغ هنگفتی طلا از ذخایر طلای کشور بود که کف آن ۶۲ تن طلای خالص و تبدیل آن به سکه بود.

وی بیان کرد: به دلیل ناامنی ناشی از حضور نیروهای نظامی و انتظامی و بیوت علما و دفاتر ائمه جمعه در اقتصاد کشور، سرمایه‌گذار بخش خصوصی منابع خود را از کشور خارج می‌کند و یا وارد فعالیت‌های نامولد مثل خرید و فروش سکه و ارز، سوداگری و ساخت‌وسازهای لوکس که زائل کننده اخلاق در جامعه و از بین برنده شغل و امید در آینده جامعه است، می‌شوند

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار