» .اسلایدر » ۹۰ هزار میلیارد تومان؛ گردش مالی بازار وکالت/ وکالت در انحصار عده‌ای محدود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۰

 کد خبر: 8929

رائفی‌پور مطرح کرد:

۹۰ هزار میلیارد تومان؛ گردش مالی بازار وکالت/ وکالت در انحصار عده‌ای محدود

گروه فرهنگ و هنر ـ مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف با بیان اینکه وکالت در انحصار عده‌ای است و مردم پول ندارند که به وکیل بدهند، گفت: حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی بازار وکالت است. رقمی که دولت نصف آن را دارد به من و شما یارانه میدهد.

۹۰ هزار میلیارد تومان؛ گردش مالی بازار وکالت/ وکالت در انحصار عده‌ای محدود

به گزارش آتی نیوز، هفتمین نشست از سلسله نشست‌های جنود عقل و جهل، ۲۷ اردیبهشت‌ماه با حضور علی‌اکبر رائفی پور، مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف، در مجتمع فرهنگی امیرالمؤمنین مشهد برگزار شد.

رائفی‌پور با اشاره به انحصار کانون وکلا و مفسده‌های حول و حوش آن، گفت: الان ما داریم کار می‌کنیم که انحصار کانون وکلا برداشته شود و وکیل در مملکت ما زیاد شود. ۹۰ درصد پرونده‌های ما در دادگاه‌ها بدون وکیل مراحل قانونی خودش را طی می‌کند، چون مردم پول ندارند که به وکیل بدهند. انحصار گذاشتند و تعداد وکیل را خودشان تعیین می‌کنند که دست زیاد نشود. چون چیزی در حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی بازار وکالت است. رقمی که دولت نصف آن را دارد به من و شما یارانه می‌دهد.

وی با بیان اینکه در کشورهای دیگر می‌گویند هرکسی این مقدار نمره را گرفت وکیل است، ادامه داد: در شرایطی که وکیل زیاد شود، حق‌الوکاله پایین می‌آید و کار مردم پیش می‌رود.

مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف بیان کرد: الان همه قاضی‌ها بعد از بازنشستگی وکیل می‌شوند و اصل درآمدی که کسب می‌کنند مال همین دوره است. چون چم و خم کار را بلد هستند و مبالغ سنگین می‌گیرند. یک نماینده مجلس با لیسانس حقوق می‌تواند پروانه وکالت بگیرد و پرونده‌های استانی قبول کند با مبالغ بالا.

وی با بیان اینکه ایران جزو کشورهایی است که خیلی مفسد اعدام می‌کند و متأسفانه از حد که بگذرد دیگر بازدارندگی ندارد، گفت: ما باید کاری کنیم که زمینه فساد به وجود نیاید و از بین برود. یکی از راهکارهایش شفاف‌سازی است. مثل همین چیزی که در این یکی دوساله باب شده است و قرردادها و مال و اموال مسئولان دولتی را در سایت و در معرض عموم به نمایش می‌گذارند.

رائفی‌پور وضعیت فعلی کشور را متوجه کسانی دانست که به جای خدا به غیر از او اعتماد کردند و افزود: خدا می‌گوید که از کافران نترسید و بروید در دلشان و با آن‌ها بجنگید و هراسی نداشته باشید، آن‌وقت یکی پیدا می‌شود و می‌گوید که باید با کدخدا ببندید.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار