» .اسلایدر » حضور ۲۰ ملیت در جشنواره غذای ملل نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۵

 کد خبر: 8909

حضور ۲۰ ملیت در جشنواره غذای ملل نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد

گروه جامعه ـ جشنواره غذای ملل با حضور ۲۰ ملیت از کشورهای مختلف و با ارائه ۵۰ نوع غذا در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

حضور ۲۰ ملیت در جشنواره غذای ملل نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد

به گزارش آتی‌نیوز، جشنواره غذای ملل با حضور ۲۰ ملیت از کشورهای مختلف و با ارائه ۵۰ نوع غذا در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

در این جشنواره که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد و سالن عطار آن به همت جامعه المصطفی العالمیه و بخش بین‌الملل آن برگزار شد، کشورهایی مانند هند، پاکستان، افغانستان، کامرون، بنگلادش، ساحل عاج، سنگال، عراق، اندونزی و … حضور داشتند.

این مراسم در ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه آغاز شد و کشورهای مختلف با ارائه غذاهای مختلف در این جشنواره حضور داشتند که مورد استقبال مردم قرار گرفت. همچنین لازم به ذکر است که حجت‌الاسلام محمدمهدی مهدوی‌مهر، رئیس جامعه‌المصطفی العالمیه مشهد از این جشنواره و غرفه‌های مختلف آن دیدن کرد.

در این جشنواره کشور کنیا با غذای کاتلسی، کشور عراق با غذایی به نام مقلوبه، کشور میانمار با غذای اونو خاوسوی، کشور نیجریه با غذایی به نام الال، کشور پاکستان با غذاهایی مانند شامی کباب، سویا، کلوچه شکری، سمبوسه و کوفته نرگسی، کشور تاجیکستان با غذایی به نام قورتاب، کشور گینه با غذایی به نام حمزه و ورینسل، کشور اندونزی با غذایی به نام تیدسانگاایجا حضور داشتند.

لازم به ذکر است که اکثر غرفه‌داران این مراسم خانم‌ها بودند، غیر از دو غرفه کشور پاکستان و تاجیکتان که توسط آقایان اداره می‌شد.

در دقایق پایانی مراسم و حدود ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه شرکت‌کنندگان در این جشنواره غذاهای خود را به مردم عرضه کرده که با استقبال مردم روبرو شد.

انتهای پیام/ ۱۰۱۰


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار