» .اسلایدر » دیپلماسی ضعیف وزارت خارجه در بحث مهاجران افغان/ ماندن در ایران برای اتباع نمی‌صرفد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۳

 کد خبر: 8797

مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف:

دیپلماسی ضعیف وزارت خارجه در بحث مهاجران افغان/ ماندن در ایران برای اتباع نمی‌صرفد

گروه سیاست ـ علی‌اکبر رائفی‌پور با اشاره به صحبت‌های اخیر عراقچی در خصوص مهاجران افغان، گفت: وزارت خارجه استاد دیپلماتیک حرف زدن است اما نمی‌دانم چرا در این زمینه کم‌کاری کردند. آن مسئولی که تهدید به بیرون کردن افغانستانی‌ها از ایران و فرستادنشان به اروپا را می‌کند، اگر واقعا به این موضوع علاقه دارد، می‌تواند در امر کشف قاچاقچیان آدم دخالت نکند و جلوی قاچاق آن‌ها به سمت مرزهای اروپا را نگیرد.

دیپلماسی ضعیف وزارت خارجه در بحث مهاجران افغان/ ماندن در ایران برای اتباع نمی‌صرفد

به گزارش آتی نیوز، دومین نشست جنود عقل و جهل که با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌پور، مؤسس جنبش فرهنگی مصاف همراه بود، یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه، در مجتمع فرهنگی امیرالمؤمنین مشهد برگزار شد.

رائفی‌پور در این نشست با بیان اینکه دشمنان ما به‌خوبی می‌دانند که اگر جنگ آغاز شود آن‌ها با ایران تنها نمی‌جنگند بلکه تا مدیترانه در جنگ خواهند بود، اظهار کرد: از همین رو، بعد از حضور حشدالشعبی در خوزستان و کمک به مردم ایران، به این گروه هجمه وارد کردند، بعد هم نوبت به رزمندگان و مظلوم فاطمیون رسید.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر عراقچی در خصوص مهاجران افغان، بیان کرد: وزارت خارجه استاد دیپلماتیک حرف زدن است اما نمی‌دانم چرا در این زمینه کم‌کاری کردند. آن مسئولی که تهدید به بیرون کردن افغانستانی‌ها از ایران و فرستادنشان به اروپا را می‌کند، اگر واقعا به این موضوع علاقه دارد، می‌تواند در امر کشف قاچاقچیان آدم دخالت نکند و جلوی قاچاق آن‌ها به سمت مرزهای اروپا را نگیرد.

عراقچی هفته گذشته در یک گفتگوی تلویزیونی گفته بود: «اگر تحریم‌ها اثر کند، ممکن است ایران نتواند از عهده این هزینه‌ها بربیاید و نمی‌تواند به این شکل از برادران و خواهران افغانستانی پذیرایی کند»؛ البته وی بعد از واکنش‌هایی که به این سخنان شد، مطرح کرد: «من چنین چیزی نگفته‌ام که اگر تحریم‌ها فشار آورد با خواهران و برادران افغانی خود خداحافظی می‌کنیم. این تعبیر من نیست و چنین برنامه‌ای نداریم. .. مسئله ما این است که دیگرانی که خود سبب ایجاد مشکلات در افغانستان از جمله آوارگی مردم این کشور شده‌اند باید به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کنند. روی صحبت ما با افغانستان و افغانی‌های مقیم ایران نبود. روی صحبت ما با غربی‌هاست».

رائفی‌پور در ادامه خطاب به مسئولان، بیان کرد: با گندی که سر پول ملی زدید و خائنانه ارزش آن را پایین آوردید، کاری کردید که دیگر کار کردن در ایران برای افغانستانی‌ها نمی‌صرفد و خیلی از آن‌ها زودتر از بقیه راهی ترکیه شدند.

وی با بیان اینکه برخی که همیشه به منتقدان برجام می‌گویند کاسبان تحریم ـ که خوب است شما نیز آن‌ها بگویید کاسبان تسلیم ـ باید بدانند که بین ایران و آمریکا جنگ نمی‌شود، گفت: آن‌ها ما را می‌ترسانند چون می‌خواهند همان‌گونه که برخی افراد هسته‌ای را دادند، موشکی را هم تقدیم کنند و دستمان خالی بماند و آن موقع بگویند حالا با چه بجنگیم.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار