» .اسلایدر » خان‌طومان؛ خرمشهر دیگری بود/ سقوط این منطقه، کار را برای جبهه مقاومت سخت می‌کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۱

 کد خبر: 8671

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس:

خان‌طومان؛ خرمشهر دیگری بود/ سقوط این منطقه، کار را برای جبهه مقاومت سخت می‌کرد

گروه سیاست ـ حجت‌الاسلام محمد کاظمی کیاسری با بیان اینکه خان‌طومان یک‌جورهایی خرمشهر محسوب می‌شد، گفت: سقوط خان‌طومان کار را برای جبهه مقاومت سخت می‌کرد. همین تعداد کم، کاری کردند کارستان. از دشمن بیش از ۷۰۰ نفر تلفات گرفتند و ده‌ها تانک و پی‌ام پی را نابود کردند.

خان‌طومان؛ خرمشهر دیگری بود/ سقوط این منطقه، کار را برای جبهه مقاومت سخت می‌کرد

به گزارش آتی‌نیوز، یادواره ۱۳ شهید مدافع حرم خان‌طومان سوریه با حضور خانواده شهید جاویدالاثر محمد وطنی و جمعی از زائران و مجاوران حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) و رزمندگان مدافع حرم، ۱۵ اردیبهشت‌ماه در مسجد دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد کاظمی کیاسری، مشاور عالی فرمانده سپاه قدس و جانباز مدافع حرم در این یادواره با ذکر خاطره‌ای از رزمندگان فاطمیون، گفت: درباره نقش رزمندگان فاطمیون در سوریه باید ساعت‌ها سخن گفت. یادم هست در یکی از شهرهای سوریه گیر افتاده بودیم، خبر که به حاج قاسم سلیمانی رسید گفت اگر بچه‌های فاطمیون هستند من خیالم راحت است  و اگر فرمانده ابوحامد است، قطعاً پیروز هستیم. من به‌عنوان کسی که لباس دین به تن دارد، از بسیاری از این بچه‌های فاطمیون خجالت می‌کشم. یک روز قبل از عملیات خان‌طومان در یک سخنرانی گفتم که شما برادران افغانستانی که مملکت خودتان درگیر جنگ و وهابیت و طالبان هست، چه قدر راحت می‌آیید سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س)، ولی  ما ایرانی‌ها و سرداران جنگمان باید هفت‌خوان رستم را رد کنیم و از حاج قاسم نامه بگیریم که بتوانیم بیایم سوریه. موقع بیرون رفتن از سالن یکی از این رزمنده‌ها جلوی من را گرفت و گفت: من اسمم سلیمان است و سواد خواندن و نوشتن ندارم، اما می‌خواهم از تو انتقاد کنم. من کجا و دفاع از حرم کجا. امروز حضرت زینب (س) مدافع ماست. ما یک کشور شیعه داریم که رهبرش فرزند حضرت زهرا (س) است. امروز حضرت زینب (س) دوباره خودش را حائل کرده و این پاپتی‌های داعشی را نگه ‌داشته که دوباره فرزندان زهرا (س) سیلی نخورند. ما برای این کار آمدیم این‌جا. آری، این کلاس معرفت فاطمیون است.

کاظمی در ادامه و با اشاره  به حدیثی از حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت در دعای روز دوشنبه می‌گویند که اگر دشمن می‌خواهد به سمت شما بیاید از او نترسید. رهبری هم موقع انتخابات به این موضوع اشاره کردند و گفتند که مردم را از جنگ نترسانید و اگر خودتان می‌ترسید، از جانب مردم نترسید. شما مردم ایران و خانواده شهدا در همین سیل اخیر نشان دادید که نمی‌ترسید و اگر همه دنیا دست‌به‌دست هم دهد و نگذارد که کسی به ما امدادرسانی کند، ما خودمان پشت هم هستیم و دیدید که همه برای کمک سیل‌زده‌ها رفتند و غربی‌ها انگشت به دهان ماندند و گفتند که با ایرانی‌ها نمی‌شود درافتاد. این‌ اتفاق درست نمی‌شود جز با بندگی. یعنی همان‌ کاری که حضرت زهرا (س) در مقابل ولایت انجام داد و وقتی که امام علی (ع) را دست‌بسته داشتند می‌بردند برای مذاکره‌ بر سر خلافت غاصبان، ایستادگی کرد و جانش را گذاشت.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس، گریزی هم به حماسه خان‌طومان زد و گفت: خان‌طومان منطقه کوچکی است در سوریه که ما بیشتر از ۶۰ نفر را نمی‌توانستیم در آنجا نگه داریم. درست شبیه کربلا. به هرکسی که می‌گفتیم خسته‌ای و برگرد، قبول نمی‌کرد. فاطمیون می‌گفت مگر ما از ایرانی‌ها کمتریم که آن‌ها باشند و ما برگردیم؛ بچه‌های ایرانی هم دقیقاً همین حرف را می‌زدند که می‌گفتند مگر خون ما از رزمندگان فاطمیون رنگین‌تر است؟ یک روز در همین شهر خان‌طومان داشتم می‌رفتم به خط سرکشی کنم و طرح عملیات را به بچه‌ها بگویم. آنجا دست بچه‌های لشکر ۲۵ کربلا بود و تیپ فاطمیون. پشت بیسیم گفتم که شما خسته هستید و برگردید. شهید محمد وطنی گفت: سلام ما را به حاج قاسم سلیمانی برسانید و بگویید که فاطمیون و لشکر ۲۵ کربلا خط را خالی نمی‌کنیم تا زمانی که تکه تکه شویم و دشمن با چکمه پا روی صورت‌های ما بگذارد. آخر خان‌طومان یک‌جورهایی خرمشهر محسوب می‌شد و سقوطش کار را برای جبهه مقاومت سخت می‌کرد. همین تعداد کم‌ کاری کردند کارستان. از دشمن بیش از ۷۰۰ نفر تلفات گرفتند و ده‌ها تانک و پی‌ام پی را نابود کردند. اما قسمت این بود که همان جا شهید شوند و پیکرهایشان برنگردد.

حجت‌الاسلام کاظمی در ادامه از شهید رحیم کابلی یاد و اظهار کرد: در همان عملیات خان‌طومان شهید کابلی پشت به یسیم گفت که بچه‌ها فردا روز مبعث است و روزه گرفتن در این روز ثواب زیادی دارد. برگشتم به مقر فرماندهی و گفتم حاجی فردا هم هوا گرم است و هم آتش زیاد، بچه‌ها هلاک می‌شوند از تشنگی. حاج رحیم کابلی اول انقلاب با عنایت رهبری شیعه می‌شود و بعد وارد سپاه می‌شود و دست آخر در سوریه شهید. خودِ حاج رحیم و تک پسرش هر دو در سوریه بودند. می‌گفتم همسرت چه گناهی کرده است که هر دو باهم اینجا هستید. برگشت به من گفت: حکومت امام زمان هم بشود می‌گویند پدر یا پسر. این بندگی اگر درست شود، بند به خدا بشویم همه‌چیز درست می‌شود و جیزی غیر از او نمی‌بینیم. اگر پسرم شهید شود، شاید بتوانم گوشه‌ای از مصیبت اباعبدالله را درک کنم و اگر من شهید بشویم، شاید برای او هم گوشه‌ای از صحرای کربلا مجسم شود.

گفت نگویید که بدن ما این‌جا ماند، بلکه بگویید بدن‌های شهدای خان‌طومان در سوریه کاشته شد تا یک روز تکه تکه استخوان‌های ما زمانی که جامعه تشنه است برگردد و روی دست جوانان مملکت احیاگری کند. می‌گفت مبادا جلوی داعشی ها سرخم کنید یا به آن‌ها پول بدهید و جنازه من را بگیرید. این‌ها را وصیت کرده است. پیکر رحیم کابلی هنوز بازنگشته است و در سوریه مانده.

حجت‌الاسلام کاظمی کیاسری با اشاره به خوی وحشی داعش بیان کرد: بارها دست داعش گیر افتادیم و آن قیافه‌های عجیب و غریب را دیده‌ام. سر بریدن و دریدن شکم زن حامله به دست همین آدم‌ها را از نزدیک دیدم. درست چند دقیقه قبل از این‌که ما برسیم به آن روستا، شکم یک زن حامله را دریده و جنین داخل رحمش را به دیوار میخ کرده بودند. بچه‌های سوریه همراه من بودند و منعم کردند که نروم. ولی نمی‌شد نروم چون صدای دوتا بچه از داخل خانه می‌آید. هردو صورت و بدنشان کبود از کتک‌های داعش بود. این دشمن متوحش ترس دارد، ولی فاطمیون و زینبیون و حیدریون و حزب‌الله لبنان و جوانمردان ایرانی را نشناختند. الان دارند دوباره عکس این ملعونان را پخش می‌کنند که هراس در دل‌ها بیندازند. اگر این‌ها می‌خواستند کاری بکنند در همان سوریه می‌کردند. نه تنها آن‌ها که ترامپ و دار و دسته‌‌اش هم نمی‌دانند که با چه کسانی طرف هستند. وگرنه لب به تهدید و تحریم باز نمی‌کردند. آن نیروی روسی می‌داند که گوهر نابی مثل رهبر معظم انقلاب داریم، ولی ما غافلیم. در یکی از عملیات‌ها دیدم نیروی ارتش روسیه روی سینه‌اش نوشته «جانم فدای رهبر» را چسبانده است. پرسیدم منظورت پوتین است. گفت نه! سید علی سید علی. گفتم چرا سید علی؟ جواب داد نمی‌دانم این آدم کیست، قطعاً آدم مهم و قدرتمندی است که پوتین جلوی او مؤدب می‌نشیند. در عملیات بعدی دیدم که همین افسر یا فاطمه زهرا (س) چسبانده است. گفتم چه شد که جانم فدای رهبر به این تبدیل شد؟ جواب داد که بچه‌های شما گفتند این سید علی مادری دارد که او تربیت‌یافته‌اش است و من می‌خواهم مادر سید علی را در قلبم بگذارم.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس با بیان این‌که انقلاب ما امروز نیاز به آدم‌هایی با بصیرت مالک‌ اشتر دارد، گفت: ایام فتنه ۸۸  گروهی خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و یک نفر از آن جمع گفت که من یک تعداد جوان ناب دور خودم جمع کردم و دارم آن‌ها را با بصیرت بار می‌آورم. نگاهشان به لب‌های شماست که ببینند چه می‌گویید. آقا فرمودند این بصیرت نیست. ما بصیرت مالکی لازم داریم که هرچه امام علی(ع) می‌‌خواست، قبل از اینکه امام بگوید، می‌رفت، عمل می‌کرد و انجام می‌داد.

حجت‌الاسلام کاظمی کیاسری با طرح این سؤال که چرا ما امروز در سوریه می‌جنگیم، گفت: زمانی که قرار شد روس‌ها وارد سوریه شوند، یک جلسه کاملاً سری بین طرف ایرانی، سوری و روسی برگزار شود. حاج قاسم امر کرد که من هم حضور داشته باشم و وقتی وارد آن اتاق شدم، ژنرال روس خیلی تعجب کرد و گفت که قرار نبود سه نفر باشید که حاج قاسم گفت این برادرمان آخر صحبت می‌کند. خیلی فکری شده بود که چرا من حضور دارم و اصلاً خیالش راحت نبود. گفتم ژنرال من فقط این‌‌جا هستم که یک سؤال را بپرسم. چرا این‌جا هستید؟ ژنرال روسی قبل از جلسه کلی از خودش تعریف کرده بود که در چه عملیات‌هایی شرکت داشته است و در لیبی چه کرده و… گفتم ژنرال شما با این‌همه سابقه، حیف است که به دست پاپتی‌های داعشی کشته شوید. اگر برای آب آمدید سوریه باید بدانید که از صفین تا الان این آب را بسته‌اند و الان دمشق آب ندارد و در حلب با منبع به مردم آب‌رسانی می‌‌کنیم. اگر برای خاک آمدید، من یک مشت می‌دهم برو. اگر برای شخص بشار هم آمدید، اشتباه کردید. چون این‌جا قانون دارد و او هم بعد از چند سال می‌رود و فرد دیگری می‌آید. گفتم بگذار من بگویم که من، شهید بلباسی و محمود رادمهر که داعش برای سرش جایزه گذاشته بود و از رجزهایش می‌ترسید برای چه آمدید. به او گفتم ما برای دفاع از مظلوم آمدیم. این‌که می‌گویند ما مدافع حرم هستیم، معنی‌اش این نیست که برای حفاظت از گنبد حرم حضرت زینب(س) آمده‌ایم. اگر این‌جوری بود که حرم سامرا را خراب کردند و ما بهتر از قبل رفتیم و ساختیم.

گفتنی است در این مراسم از خانواده‌ شهید جاویدالاثر مدافع حرم محمد وطنی نیز تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار