» .اسلایدر » تجمع ۱۰۰ نفری مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی + متن بیانیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۸

 کد خبر: 8563

تجمع ۱۰۰ نفری مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی + متن بیانیه

گروه جامعه ـ حدود ۱۰۰ نفر، امروز ۱۲ اردیبهشت‌ ماه ۹۸، مصادف با شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تجمع کردند.

تجمع ۱۰۰ نفری مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی + متن بیانیه

به گزارش آتی نیوز، این تجمع از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ ادامه داشت و یکی از تجمع‌کنندگان به نام آقای لعل محمدی که خود را معلم علوم اجتماعی معرفی می‌کند، گفت: رئیس جمهور سال ۹۸ در زمان تقدیم بودجه در مجلس اعلام می‌کند که آموزش و پروش باید به بخش خصوصی واگذار بشود. به نظر من، آموزش و پروش و تعلیم و تربیت وقتی پولی و کالایی شود، بازار سوداگری راه می‌افتد.

در ادامه، معترضان با بیان اینکه تفکر و نگاه ما یک نگاه صنفی است و نه سیاسی، بیان کردند: در فضای مجازی بارها اعلام کردیم که یک عمر است توانایی انجام ساده‌ترین مسائل زندگی را نداریم، ولی تنها راه حل ما کف خیابان است. ما چیزی برای از دست دادن نداریم. خیلی از همکاران ما می‌ترسند، اما باید از منافع صنفی دفاع کرد. به منافع صنفی هم در این کشور فقط در کف خیابان پاسخ می‌دهند وگرنه می‌گویند نماینده تعیین کنید، آخر چه نماینده‌ای؟

یکی از تجمع‌کنندگان نیز بیان داشت: ما مشکل معیشت داریم؛ معیشت یعنی اینکه توانایی گذران زندگی ۳ نفره را با این حقوق نداریم.

قربانعلی عربی، مدیر گروه کامپیوتر استان که در این تجمع حضور داشت، گفت: مدیر آموزش و پرورش استان اعلام کرد که علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به من زنگ زده که حقوق حق تدریس را واریز می‌کنند. آن زمان ۲۵ بهمن‌ماه ۹۷ بود، اما هنوز حق ما را نداند؛ اگر حق ما را نمی‌خواهید بدهید، چرا دروغ می‌گویید؟

در پایان تجمع، بیانه‌ای خوانده شد که در ادامه آورده شده است:

۱. اصلاح ساختار دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم با تأکید بر رویکرد نوین آموزشی و توقف جذب نیروهای آموزشی با نگاه کالایی

۲. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محترم با شاغلین

۳. پرداخت به‌موقع حق‌الزحمه نیروهای قراردادی و اضافه‌کار نیروهای رسمی و پاداش پایان خدمت فرهنگیان، به‌صورت یکجا

۴. افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغل، به بالای خط فقر

۵. اجرای ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری

۶. اصلاح وضعیت ناهنجار و ناکارآمد بیمه خدمات درمانی فرهنگیان و داشتن بیمه‌ای کامل و مؤثر

۷. رفع موانع قانونی ناشی از اعمال سلیقه‌های شخصی مسئولان و اعمال نظر غیر مسئولانه

۸. توقف کامل طرح برون‌سپاری مدارس

۹. لغو مجوزهای خصوصی‌سازی آموزش و پرورش

وی ادامه داد: در پایان ضمن ابراز همدردی با مردم سیل‌زده، از دولت و نهادهای حاکمیتی می‌خواهیم نسبت به بازسازی این مناطق، هر چه سریع‌تر اقدام نموده و بازسازی و ایمن‌سازی مدارس را در اولویت قرار دهند و به وضعیت دانش آموزان و فرهنگیان آسیب‌دیده رسیدگی ویژه نمایند.

در پایان این تجمع همچنین اعلام شد که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران تأکید می‌کند، در صورتی که مطالبات فرهنگیان، مورد توجه نهادهای مرتبط قرار نگیرد، حق اعتراض برای فرهنگیان محفوظ است و شورا در راستای تحقق مطالبات کاملاً قانونی و طبیعی، به تجمع و تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار