» .اسلایدر » سبزوار | هنر و همدلی؛ مزایده‌ کیک برای کمک به سیل‌زدگان کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۸

 کد خبر: 8356

سبزوار | هنر و همدلی؛ مزایده‌ کیک برای کمک به سیل‌زدگان کشور

گروه فرهنگ و هنر ـ در جشنواره کیک تولدی برای امام زمان (عج) در سبزوار، با مزایده گذاشتن کیک‌، تقریباً ۱۵ میلیون تومان به نفع سیل‌زدگان جمع‌آوری گردید.

سبزوار | هنر و همدلی؛ مزایده‌ کیک برای کمک به سیل‌زدگان کشور

به گزارش آتی نیوز، جشنواره کیک تولدی برای امام زمان (عج) در سبزوار، به همت موسسه قرآن و عترت خورشید رضوان، با حضور رضا شجاعی مقدم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر کوشکی، رئیس دفتر امام جمعه و آقای جباری، رئیس هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

در این جشنواره، بانوان سبزواری با پخت کیک، آن‌ها را به مزایده گذاشتن و به فروش رساندند.

رئیس فرهنگ و ارشاد سبزوار در رابطه با هدف این جشنواره گفت: با فروش کیک‌ها تقریباً ۱۵ میلیون تومان برای کمک به سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری‌شده و امیدواریم که بتوانیم کمک‌های بیشتری را جمع‌آوری کنیم.

شجاعی در ادامه به برنامه‌های این شهرستان برای جمع‎آوری کمک به سیل‌زدگان گفت: در روز چهارم ماه شعبان که مصادف بود با فرخنده میلاد امام سجاد علیه‌السلام، جشنی در پارک بانوان به همت هنرمندان گروه سنتی داروک برگزار شد و مبلغ ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جمع‌آوری گردید. در هفته گذشته، گروه سه‌تارنوازان داروگ به مدت سه شب در پارک بانوان اجرا داشتند و تقریباً مبلغ ۱۱ میلیون تومان دیگر نیز توسط مردم دلسوز سبزوار و خیرین جمع‌آوری شد. برنامه‌های بعدی ما بحث فروش آثار هنری از چند نفر از هنرمندان است که درآمد آن را به هموطنان عزیز در مناطق سیل‌زده تقدیم خواهیم کرد.

خانم محسنی، مدیر موسسه قرآن و عترت خورشید رضوان نیز در ارتباط با برگزاری این مراسم گفت: سال متفاوتی را همه ما ایرانیان گذراندیم و این ایام عید کام تمام هم‌وطنان ما، مخصوصاً استان‌هایی که سیل‌زده بود تلخ شد و جشن میلاد حضرت منجی، انگیزه‌ای شد برای ما بانوان سبزواری که از هنرمان با نام کیک تولدی برای امام زمانم استفاده کنیم تا کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری شود. در راستای همین برنامه، جشنواره غذا را هم قرار است برگزار کنیم که انشاء‌الله مورد استقبال قرار گیرد و بتوانیم به هموطنان عزیزمان در مناطق سیل‌زده کمک کنیم.

در این مراسم دو بانوی نوازنده دف نیز اجرایی در محیط باز داشتند و در حاشیه جشنواره، کتاب‌هایی برای فروش توزیع شد که عواید آن برای کمک به سیل‌زدگان و خود کتاب‌ها هم برای بچه‌های سیل‌زده ارسال گردید.

انتهای پیام/ بینایی


برچسب ها :
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار