» .اسلایدر » گفت‌وگوی تمدن‌ها و برجام، جایی در افق چشم‌انداز تمدن ایران ندارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۰

 کد خبر: 8011

حسن عباسی:

گفت‌وگوی تمدن‌ها و برجام، جایی در افق چشم‌انداز تمدن ایران ندارد

گروه سیاست ـ رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال اندیشکده یقین گفت: در افق چشم‌انداز تمدنی ایران نه کسی می‌تواند از گفت‌وگوی تمدن‌ها حرف بزند و نه از برجام.

گفت‌وگوی تمدن‌ها و برجام، جایی در افق چشم‌انداز تمدن ایران ندارد

به گزارش آتی نیوز، همایش «گام دوم ایران ۱۴۱۴ در افق جهان ۱۴۱۴» با حضور دکتر حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال اندیشکده یقین، یکشنبه، ۲۵ فروردین‌ماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد.

حسن عباسی در جمع دانشجویان گفت: همه از کاخ سفید و اوباما گرفته تا هاشمی رفسنجانی و احمدی‌نژاد می‌گفتند که بشار اسد باید برود و سوریه تجزیه می‌شود اما یک نفر گفت سوریه باید یکپارچه و بشار اسد هم باید بماند و آن یک نفر حرفش را به کرسی نشاند.

وی با بیان اینکه اگر ناکارآمدی وجود دارد ربطی به انقلاب اسلامی ندارد، گفت: برخی ممکن است شما را به پراید حواله بدهند که نمی‌توانید حتی آن را درست کنید. بله مشکلات هست ولی برای آن است که این بخش کشور دست لیبرال‌ها بوده است، اگر دست دوستان قاسم سلیمانی مثل شهید حسن تهرانی مقدم بود، این‌گونه نمی‌ماند.

عباسی با اشاره به اینکه امروز در افق چشم‌انداز تمدنی ایران نه کسی می‌تواند از گفت‌وگوی تمدن‌ها حرف بزند و و نه از برجام، اظهار کرد: شکست برجام، شکست حقوق و علوم سیاسی در دانشکده‌های علوم سیاسی تهران و شهید بهشتی و تئوریسین‌های مشخص آن‌ها بود و بزرگان این رشته افرادی مانند محمود سریع‌القلم و جواد طباطبایی هستند.

وی با بیان اینکه امروز سیاست‌های ما در علم بین‌الملل و سیاست‌های خارجی مبتنی بر آنچه از دانشگاه‌های ما درآمده، شکست خورده است، افزود: آقای محمود سریع‌القلم که از بیت‌المال حقوق گرفته و سردبیر مجله تشخیص مصلحت نظام بوده است، باید پاسخ دهد و تنها وجود یک دموکراسی را در دنیا به ما نشان دهد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال اندیشکده یقین در ادامه با اشاره به فعالیت‌های سبریتی‌ها و سیاسیون، ابراز کرد: امروز سلبریتی‌ها و سیاسیون حدود الهی را درنوردیدند و آن را تغییر می‌دهند، چون می‌خواهند رأی بیاورند. تعریف آن‌ها از آزادی از منشأ «ولش کن» است، در صورتی که عقل و شرع می‌گوید که یک جایی باید برای آزادی خود حد بزنی.

وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد و جریان بهار، فقر مطلق تئوریک دارد، اظهار کرد: این تخیل که احمدی‌نژاد با نهضت بهار بازمی‌گردد هم درست نیست زیرا هر کسی رفت و خواست برگردد مانند هاشمی و میرحسین موسوی دیدید که نشد.

عباسی در ادامه بیان کرد: من در نهضت بهار تئوریسین نمی‌بینم چون نهضت برای خودش تعریف دارد. این‌ها یک عده مدیر اجرایی و مهندس هستند. وقتی از جریان اصلاحات سخن می‌گوییم تئوریسین‌ها، مختصات فکری و عملکردشان مشخص است در مورد جریان اعتدال و روحانی هم همین‌طور است اما نهضت بهار یعنی احمدی‌نژاد، مشایی، بقایی و جوان فکر. مدل احمدی‌نژاد بساز و جلو برو بود، پرکاری خوبی بود اما این‌ها باید مبتنی بر متروپلیتن باشد. لذا این‌ها جریان و نهضت نیستند و تنها موج هستند. کسی که جریان سازی می‌کند باید اعضایش مشخص باشد. این‌ها هشت سال کشور دستشان بود مشکل معیشت را حل کردند؟

وی با اشاره به سیل اخیر، ابراز کرد: تغییرات گسترده آب و هوایی را داشتیم و البته جاسوس‌های محیط‌زیست هم محاسبات مسئولین ما را بر هم زدند.

عباسی با طرح این سؤال که آیا واقعا نمایندگان فعلی مجلس مایه افتخار نظام اسلامی هستند، در خصوص وضعیت مجلس آینده، گفت: پیشنهاد می‌کنم در مجلس سال آینده قانونی تصویب شود که مدیرانی که فرزندانشان در خارج کشور هستند حق ندارند مسئولیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه شاید لازم باشد ما به شورای نگهبان سواد ایدئولوژیکی قوی بدهیم، افزود: باید کسی که کاندیدا می‌شود حزب، کار و افکارش برای جامعه روشن شود اما امروز به دلیل ضعف‌هایی که وجود دارد، برخی از انتخاب‌ها از سوی شورای نگهبان دردسرساز شده است.

این فعال سیاسی در خصوص جابجایی دولت فعلی نیز اظهار کرد: دولت، پیر و خسته است و مدلی ندارد و تمام چهارچوب‌های خود را در برجام بست و به نتیجه نرسید لذا با جابجایی دولت مشکل حل نمی‌شود.

وی در خصوص علت زندان رفتن خود، بیان کرد: در برنامه تلویزیونی زاویه گفتم که رهبری سال ۹۳ مبنای علوم انسانی غربی را، غیر الهی دانستند و لذا این علوم نمی‌تواند انسان خوب تربیت کند. اساتید علوم انسانی و رئیس‌جمهور نظر دیگری داشتند. من در روز وحدت حوزه و دانشگاه در سخنرانی خود گفتم که رهبری و رئیس‌جمهور با هم در این موضوع اختلاف مبنایی دارند که ریاست جمهوری از من به جهت نشر اکاذیب و توهین شکایت کرد. من هم به دادگاه رفتم. متن صحبت رهبری و رئیس‌جمهور را ارائه کردم و از بخش اتهام نشر اکاذیب تبرئه شدم ولی قاضی بیان این مطلب که رهبری و رئیس‌جمهور با هم اختلاف دارند را توهین قلمداد کرد. البته حرف من توهین نبود و این اختلاف وجود دارد، روحانی با رهبری ۳۴ اختلاف ایدئولوژیکی دارد اما دادگاه حرف من را متوجه نمی‌شد.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه