» .اسلایدر » مبانی نظری حزب‌اللهی‌ترین اقتصاددان‌های ما، ربوی است!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۶:۵۹

 کد خبر: 8035

حسن عباسی در همایش جوان مسلمان و آینده پیش رو:

مبانی نظری حزب‌اللهی‌ترین اقتصاددان‌های ما، ربوی است!

گروه سیاست ـ رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال اندیشکده یقین با بیان اینکه حزب‌اللهی‌ترین اقتصاددانهای مبانی نظریشان از فردی است که مدافع رباست، گفت: رشته اقتصاد از اساس ربوی است و ما دلمان خوش است که در دانشگاه اقتصاد می‌خوانیم.

مبانی نظری حزب‌اللهی‌ترین اقتصاددان‌های ما، ربوی است!

به گزارش آتی نیوز، همایش جوان مسلمان و افق‌های پیش رو، یکشنبه‌، ۲۵ فروردین‌ماه در مسجدالزهرا (س) در خیابان آیت‌الله عبادی مشهد برگزار شد.

در این نشست دکتر حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی­های دکترینال اندیشکده یقین با نقد رشته اقتصاد در دانشگاه‌های کشور، گفت: ما دلمان خوش است که می‌رویم در دانشگاه اقتصاد می‌خوانیم. رشته‌ای که از اساس ربوی است و بر این مبنا پایه‌گذاری شده است. جرمی بنتام فیلسوف فایده‌گرای انگلیسی، به آدام اسمیت، واضع علم اقتصاد فعلی نامه نوشت و گفت اگر می‌خواهی که نظریه‌ات در دنیا به نتیجه برسد باید ربا را شیوع بدهی. کتابی هم دارد به نام در دفاع از ربا. حزب‌اللهی‌ترین اقتصاددان‌ها مبانی نظری‌شان آدام اسمیت رباخوار است. بعد با این علم ربوی می‌خواهی تمدن اسلامی درست کنی!

وی با بیان اینکه دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی ایران، لیونل مسی‌پرور است، اظهار کرد: این رسانه، بدل مسی را دعوت می‌کند تلویزیون در حالی که وی تا اسپانیا می‌رود ولی حتی مسی از ماشین پیاده نمی‌شود که با او یک عکس بگیرد. اما باز تلویزیون ما همین فرد را دعوت می‌کند.

عباسی با بیان اینکه ما اگر می‌خواهیم جامعه طراز اسلامی داشته باشیم، باید جوانانمان را از علوم انسانی که در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود دور نگه ‌داریم، افزود: رهبری گفته‌اند مبنای علوم انسانی، علوم غیر توحیدی است، در قرآن هم آمده که به تثلیث نزدیک نشوید و آن را کنار بگذارید و به زبان نیاورید. آن وقت ۸۰ هزار استاد دانشگاه و دانشجوی ما دارند علومی را می‌خوانند که اساسش تثلیث است. برای همین است که مسئول جمهوری اسلامی که از فلان دانشگاه غرب فارغ‌التحصیل شده است و علوم تثلیثی خوانده است، در فهم بعضی مسائل گیر می‌کند و خلاف اسلام و قرآن عمل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه باید بت سیاستمداران و هنرمندان و ورزشکاران بی‌خاصیت شکسته شود، اظهار کرد: ۴۵ سال پیش مرحوم کافی در مورد این‌که در مشهد امام رضا(ع) کاباره باز شود یا این‌که فیلمی روی پرده سینما بیاید که وهن حضرت باشد سخنرانی می‌کرد و ما تعجب می‌کردیم که در مشهد چنین اتفاقی افتاده باشد. آن‌وقت بعد از انقلاب یک نفر پیدا می‌شود در لباس روحانیت، ۲۵ سال است که به درجه اجتهاد رسیده و در مجلس خبرگان رهبری حضور دارد، رئیس جمهور می‌شود و وقتی که می‌خواهد رأی جمع کند، یک مشت سلبریتی و خواننده دور خودش جمع می‌کند که مثلاً به بعضی‌ها دهن‌کجی کند و بگوید که من در مشهد هم می‌توانم کنسرت برگزار کنم و به من رأی بدهید.

رئیس مرکز بررسی­های دکترینال اندیشکده یقین در ادامه عملکرد حوزه علمیه را نیز مورد نقد قرار داد و اظهار کرد: شما فکر نکنید در حوزه علمیه هم درس توحیدی ارائه می‌شود. حوزه علمیه ما هنوز از دست ارسطو نجات پیدا نکرده است. سال‌هاست که آیت‌الله مصباح یزدی فریاد می‌زنند که حد وسط ارسطویی اعتدال درنمی‌آید، اما کسی گوشش بدهکار نیست. تمدن نوین اسلامی با ظرفیت فعلی حوزه علمیه که هنوز در زمینه فقه حکومتی نظریه‌ای داده نشده، امکان‌پذیر نخواهد بود.

عباسی راه حل برخورد با انحرافات و آمادگی برای تمدن­سازی را شکستن بت آدم­های بی­خاصیت دانست و افزود: سلبریتی‌های فوتبال مانعی بر سر راه تمدن نوین اسلامی هستند؛ ما بی‌رحمانه بت آن‌ها را خواهیم شکست. ملت در تحریم باید از گلوی خودش بزند که می‌خواهند دلار و یورو بدهند به کارلوس کی‌روش که به این‌ها فوتبال یاد بدهد. این‌ها الگوی انسانی نیستند بلکه الگوی انسانی شهدا هستند.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها :
ارسال دیدگاه