» .اسلایدر » سبزوار | همجنس‌بازان و بهایی‌ها، سوژه‌های حقوق بشر غربی در ایران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۵:۳۹

 کد خبر: 8030

حسن رحیم‌پور ازغدی مطرح کرد

سبزوار | همجنس‌بازان و بهایی‌ها، سوژه‌های حقوق بشر غربی در ایران

گروه سیاست ـ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در سخنرانی با موضوع «جوانان و گام دوم انقلاب» در تالار شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ما هر چقدر با عقل و منطق و استدلال با غربی‌ها بحث کردیم و درباره حقوق بشر حرف زدیم، فقط همین دو موضوع حقوق همجنس‌بازان و بهایی‌ها را خواستارند و گویی کس دیگری ارزش ندارد.

سبزوار | همجنس‌بازان و بهایی‌ها، سوژه‌های حقوق بشر غربی در ایران

به گزارش آتی نیوز، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در تالار شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری در موضوع، جوانان و گام دوم انقلاب ایراد سخنرانی کرد.

رحیم‌پور ازغدی در این جلسه که با حضور دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه، مسئول بسیج اساتید شهرستان، معاون فرهنگی دانشگاه حکیم سبزواری، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و تعدادی دیگر از اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان برگزار شده بود، با بیان اینکه برای اقتصاد تولیدی در کشور ۲ مانع اصلی بر سر راه داریم، گفت: یک مشکل درونی است که باید فرهنگ کار و مدیریت در کشور اصلاح شود و دوم، مانع بیرونی و خارج از کشور نظیر امپریالیسم سرمایه‌داری است که هدفش اگر بتواند، غارت و استعمار همه ملت‌ها است و اگر نتواند، تحریم و حذف اقتصادها است.

وی با اشاره به اینکه ایران در سه دوره مختلف، در اوایل دهه ۷۰ و اواخر آن، به همراه سال‌هایی که در آن هستیم، در مقابل غرب عقب‌نشینی کرد، گفت: در این سه دوره، آن‌ها بیشتر جلو آمدند و بیشترین تحریم‌ها را در این ۴۰ سال انجام دادند و بیشترین توهین‌ها را کردند. بعد از چهار دهه انقلاب به یک فرمول تجربی می‌رسیم که وقتی در مقابل استعمار و غرب با قدرت ایستادگی کنید، دست و پایشان را جمع می‌کنند و هر وقت شما ضعف نشان بدهید آن‌ها قوی‌تر و جلادانه تر، جلوتر می‌آیند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه غرب در مباحث حقوق بشری فقط حقوق همجنس بازان و بهایی‌ها را خواستارند و گویی کس دیگری ارزش ندارد، افزود: ما هر چقدر با عقل و منطق و استدلال بحث کردیم و درباره حقوق بشر حرف زدیم، فقط همین دو موضوع را خواستارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اظهار اینکه سبک زندگی و سبک کار کردن ما در جامعه باید اصلاح شود، ابراز کرد: ملت‌هایی که در دنیا قوی‌تر هستند، یکی از دلایلش غارت بقیه ملت‌ها و دلیل دیگر، تلاش و کوشش و استفاده از عقل و برنامه‌ریزی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما در اسلام آیات و روایات زیادی بر ضد فقر داریم گفت: خیلی از مشکلات در جامعه ضعف عقل دانشگاهی و ضعف عقل حوزوی و مدیریتی است.

رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه حکیم سبزواری با تأکید بر اینکه یک گرم عقل، کار سه تن را انجام می‌دهد، تصریح کرد: باید برای قرار دادن افراد در رأس کار، افراد صالحی را انتخاب کنیم و در جامعه به غیر از یک جناح که آن هم به دستورات اسلام عمل کند و به کار ببندد، نداریم.

وی با تأکید بر اینکه هر کس در هر مقام و مسئولیتی که هست باید با تمام قوا و تلاشش به‌درستی کار کند، اضافه کرد: برخی از مدیران، پلی برای غارت دوستان در جامعه هستند.

ازغدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که ۴۰ سال دوام آورده و به دنبال سرنگونی آن هستند، اظهار کرد: در مصر انقلاب شد و زندان حسنی مبارک با مرسی عوض شد، تونس و لیبی درگیر جنگ داخلی شدند و اگر در سوریه و عراق کمک ایران نبود تا حالا از دست رفته بود.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه، پول عراق و سوریه را نجات نداد و اگر پول نجات‌دهنده بود باید ۷ تریلیون دلار آمریکا گره‌گشا می‌بود و رئیس‌جمهور آمریکا شبانه با چراغ خاموش به عراق نمی‌رفت، افزود: آنچه سوریه و عراق را نجات داد خون شهدایی مانند شهید حججی و سبک جنگیدن ما در جبهه‌ها بود.

وی با تأکید بر اینکه به اسم تجارت جهانی خواستار لغو تمام قوانین گمرکی کشورها هستند، اضافه کرد: در گمرک خودشان این کار را انجام نمی‌دهند و آن‌ها در کشورهای دیگر به دنبال اصلاح قوانین گمرکی نیستند، بلکه هدفشان واردات و نابودی تولید داخلی است.

رحیم‌پور ازغدی در پایان با اشاره به اینکه بیکاری در اکثر جوامع پائینی، معلول پرکاری و پرخوری در طبقات خاص و در چند کشور خاص است، بیان کرد: با سرمایه‌گذاری مشروط در کشورها، به‌مرور مشاغل حساس را در جامعه قبضه می‌کنند و بعد تولیدات محلی را عقیم و ضربه می‌زنند وقتی بازار تولیدات داخلی از بین رفت، کل کارخانه تعطیل و بیکاری در جامعه گسترش می‌یابد.

انتهای پیام/ ملکی


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه