» .اسلایدر » سبزوار | اجرای کنسرت موسیقی، به نفع سیل‌زدگان کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۷

 کد خبر: 7983

سبزوار | اجرای کنسرت موسیقی، به نفع سیل‌زدگان کشور

گروه شهرستان‌ها ـ کنسرت «سین هشتم» در پارک بانوان سبزوار، با حضور جمعیت انبوه مردم این شهرستان برگزار شد.

سبزوار |  اجرای کنسرت موسیقی، به نفع سیل‌زدگان کشور

به گزارش آتی نیوز، کنسرت «سین هشتم» توسط آموزشگاه داروگ سبزوار و با همکاری اداره ارشاد سبزوار و هلال‌احمر این شهرستان به نفع سیل‌زدگان کشور برگزار شد.

این مراسم، بر خلاف دیگر مراسم مرسوم، بدون خواندن سرود ملی و تلاوت قرآن، توسط مجری آغاز شد.

اجرای اول کنسرت «سین هشتم» مربوط به کودکان و نوجوانان آموزشگاه داروگ سبزوار بود که با سنتور نوازی ۵ پسر و ۶ دختر گه از شاگردان حمیدرضا سیدنیا، سرپرست گروه موسیقی داروگ، بودند، آغاز شد. در ادامه قطعه‌ای زیبا با خوانندگی سید علی علوی، نوجوان ۱۲ ساله سبزواری اجرا شد.

اجرای دوم این کنسرت متعلق به گروه نینوا، به سرپرستی عباسعلی باقری از شهرستان بردسکن بود و قطعه‌ای از موسیقی محلی بهاری را با خوانندگی محمد عباسی اجرا کردند.

قطعه سوم این کنسرت، اجرای ورزش زورخانه‌ای و باستانی به سرپرستی یک ورزشکار بین‌المللی گلستانی که از برترین‌های کشوری نیز در این رشته هستند همراه شد و حرکات ورزشی جوانان بر روی سن برای مردم سبزوار به نمایش گذاشته شد.

رضا شجاع، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، در حاشیه این مراسم با بیان اینکه
کنسرت «سین هشتم» با همکاری هلال‌احمر سبزوار و برای حمایت از هم‌وطنان عزیزمان در استان‌های آسیب‌دیده از سیل به اجرا درآمد به خبرنگار آتی نیوز گفت: تمام کمک‌های نقدی به دست از آمده در این مراسم مستقیماً توسط هلال‌احمر شهرستان برای سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری و ارسال می‌گردد.

وی افزود: در اوایل اردیبهشت سال جاری نیز سه شب متوالی در تالار کاشفی، گروه پرنیان به سرپرستی آقای سعادت فر برای کمک به سیل‌زدگان کشور اجرا خواهند داشت.

شجاع با اشاره به مجوز گروه‌های موسیقی در این شهرستان خاطر نشان کرد: گروه‌های موسیقی در سبزوار مجوز ثابت برای کار ندارند و برای هر اجرا باید مجوز بگیرند و اینکه، هر گروهی که بخواهد فعالیت کند باید در قالب موسسه فرهنگی به اداره ارشاد شهرستان درخواست بدهد.

در پایان مراسم، ۹۰ میلیون ریال با کمک مردم ولایت مدار سبزوار برای سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/ ملکی


برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه