» .اسلایدر » خرسندم که مسئولان در اختتامیه جشنواره بهار حضور ندارند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۴:۱۲

 کد خبر: 7971

داور جشنواره بهار:

خرسندم که مسئولان در اختتامیه جشنواره بهار حضور ندارند!

گروه فرهنگ و هنر ـ عبدالله برجسته با انتقاد از حضور مسئولان در مراسم اختتامیه جشنواره بهار، گفت: بسیار خرسندم که در این مراسم مسئولان حضور ندارند چون آنان قطعاً کار واجب‌تری دارند.

خرسندم که مسئولان در اختتامیه جشنواره بهار حضور ندارند!

به گزارش آتی‌نیوز، مراسم اختتامیه دومین جشنواره بهار، ۲۲ فروردین‌ماه در حالی در تالار شهر مشهد برگزار شد که داوران این جشنواره از عدم حضور مسئولان در این مراسم انتقاد کردند.

در آغاز این مراسم، علوی دبیر دومین جشنواره بهار با بیان اینکه چنین جشنواره‌ای یک اتفاق جدید است، ابراز کرد: قبلاً بسیاری از مرزها در خصوص تئاتری‌ها برداشته شده بود و بی‌احترامی‌های زیادی شد که نمی‌خواهم در این رابطه صحبت کنم، اگر همراهی هنرمندان نبود قطعاً چنین جشنواره‌ای برگزار نمی‌شد. در دومین جشنواره بهار اتفاقات خوبی افتاد و حدود ۷۰ درصد از بلیط سالن‌های ما به فروش رسید، جشنواره ما یک جشنواره شفاف است درست مانند شیشه؛ شما از جلو به آن نگاه کنید و ما از پشت و فاصله‌ای نیست؛ هرچه ما می‌بینیم شما هم می‌بینید، همانطور که ما آرای بازبینی را منتشر کردیم امروز بعد از اهدای جوایز حساب مالی و آراء داوران با امضای خودشان را به نمایش می‌گذاریم تا بدانید این جشنواره چگونه برگزار شد و این اتفاق زیبایی است که توسط همه جشنواره‌ها انجام شود.

وی تشریح کرد: در اختتامیه جشنواره سال گذشته با افتخار عنوان کردم که تفاوتی بین جنسیت‌ها و ملیت‌ها وجود نداشت و در جشنواره سال جاری با افتخار می‌گویم تفاوتی بین افراد سالم، توان‌یابان و معلولین وجود ندارد، دبیرخانه جشنواره بهار از سال جاری تا سال آینده فعال خواهد بود و قرار نیست این جشنواره مانند جشنواره‌های دیگر در یک بازه زمانی خاص اتفاق بیفتد، ما به همت هنرمندان نیاز داریم تا روی دو گروه بانوان حاشیه شهر و توان‌یابان سرمایه‌گذاری کنیم و به‌صورت رایگان به آنان تئاتر آموزش دهیم تا وارد جشنواره‌ها شوند. این کار یک اتفاق جدید در مشهد خواهد بود که امیدوارم از مشهد فراتر رود.

جشنی: جای مسئولان در این مراسم برای اهمیت دادن به رشته تئاتر و تشویق برگزیدگان خالی است.

در ادامه کریم جشنی، داور دومین جشنواره بهار در بخش نمایشنامه‌خوانی ضمن بیان اینکه جای مسئولان در این مراسم برای اهمیت دادن به رشته تئاتر و تشویق برگزیدگان خالی است، بیانیه هیئت داوران دومین جشنواره بهار را قرائت کرد: «هرگاه هنری را ارائه می‌دهیم تصور می‌کنیم، زیرا هنر در ذهن متولد می‌شود و آگاهی‌بخش انسان در فرآیند زیستن او و هنرمند همواره در تلاش و کوشش برای ظهور و بروز آنچه در دیده خلق او است. جشنواره بهار و آنچه که در زمان‌های مختلف در هنر با این نام خوانده شده، فرصتی برای تثبیت تصورات هنرمندان است و خرسندیم که هنرمندانه به خلق آثارتان پرداختید، اما برای بهتر شدن نیاز است به چند نکته توجه کنید: اول اینکه هنرمندان باید بهتر و بیشتر از متون بومی که می‌تواند با توجه به پتانسیل استان و شهر مشهد کمک شایان به معرفی متون نمایشی داشته باشد استفاده کنند. دوم رسیدن و اهمیت به بحث خوانش به‌عنوان شیوه‌ای برای درست ارائه شدن و معرفی متون نمایشی، استفاده و بهره‌گیری از تجربیات اساتید در کنار هنرمندان جوان و سوم شناخت و معرفی آثار کمتر معرفی شده و شاخص خارجی که می‌تواند در جهت معرفی آثار بسیار کمک کند.

عبدالله برجسته: برخلاف کریم جشنی بسیار خرسندم که در این مراسم مسئولان حضور ندارند چون آنان قطعاً کار واجب‌تری دارند و اینکه تئاتر هنری است که به تماشاگر و هنرمند اختصاص دارد ولا غیر.

در بخش دیگر مراسم اختتامیه جشنواره بهار عبدالله برجسته، داور جشنواره بهار در بخش تئاتر کوتاه، تشریح کرد: برخلاف کریم جشنی بسیار خرسندم که در این مراسم مسئولان حضور ندارند چون آنان قطعاً کار واجب‌تری دارند و اینکه تئاتر هنری است که به تماشاگر و هنرمند اختصاص دارد ولا غیر! از من خواستند تا بیانیه بخوانم اما به نظرم این کار دیگر قدیمی شده است و تنها در یک جمله می‌گویم بیانیه تئاتر، احترام به هنر تئاتر است و احترام یعنی پرورش و تلاش یعنی سفر کردن در سرزمین ناشناخته‌ها و مسخ افیون جادوی صحنه شدن است.

در پایان این مراسم از بهترین بازیگر زن و مرد، بهترین کارگردانی، بهترین نویسندگی و … با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد. انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه