» .اسلایدر » بسیاری از مساجد و هیئات مذهبی مشهد رابطه خوبی با یکدیگر ندارند/ منیت‌ها را کنار بگذاریم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۷:۴۱

 کد خبر: 7975

در نشست مسئولان شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی مطرح شد:

بسیاری از مساجد و هیئات مذهبی مشهد رابطه خوبی با یکدیگر ندارند/ منیت‌ها را کنار بگذاریم

گروه جامعه ـ در نشست مسئولان شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی از اینکه بسیاری از مساجد و هیئات مذهبی مشهد رابطه خوبی با یکدیگر ندارند گفته شد، همچنین تأکید شد که باید منیت‌ها را کناری بگذاریم.

بسیاری از مساجد و هیئات مذهبی مشهد رابطه خوبی با یکدیگر ندارند/ منیت‌ها را کنار بگذاریم

به گزارش آتی نیوز، نشست مسئولان شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی، شب گذشته، ۲۳ فروردین‌ماه در جامعه الحسین (ع) مشهد برگزار شد.

در ابتدای این همایش سیدمهدی طباطبایی، مسئول شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی با بیان اینکه هیئت نباید از مسجد جدا باشد، گفت: هیئت و مسجد در کنار هم معنا پیدا می‌کنند، ولی متأسفانه بسیاری از مساجد در شهر مشهد رابطه خوبی با هیئت‌های مذهبی ندارند و هیئات هم به همین دلیل حضور پررنگی در مسجدهای شهر ندارند.

طباطبایی با اشاره به برگزاری اجتماع منتظران ظهور در نیمه شعبان در مشهد، بیان کرد: این اجتماع میلیونی از شهر مشهد به دیگر شهرها هم صادر شده و هم‌اکنون در بیش از ۱۵۰ شهر و روستای ایران و برخی از کشورهای جهان در حال برگزاری است.

همچنین حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست با بیان اینکه بچه هیئتیها باید حواسشان باشد تا در هر لباس، مقام و منصبی قرار میگیرند، خودشان را گم نکنند، اظهار کرد: هیئتی‌های باید بدانند نوکری اهل بیت (ع)، رسالت آن‌هاست و لازمه این نوکری هم این است که نگذاریم کسی از نوکران و عاشقان اهل بیت (ع) زمین بخورد.

وی جای هیئات مذهبی را داخل مسجد دانست و گفت: این هیئت‌ها باید داخل مسجد باشند، ولی منیت‌ها را باید کنار گذاشت و اهل هیئت و مسجد با هم بنشینند و صحبت کنند.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی با اشاره به سیل اخیر در کشور و ضرورت استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی، ابراز کرد: چه قدر خوب است که هیئات بسیج شوند و مثل زمان جنگ با ماشین راه بیفتند در کوچه پس کوچه‌ها و کمک‌های مردمی را برای کمک به سیل‌زده‌ها جمع کنند.

گفتنی است، در پایان این جلسه هیئت‌های مذهبی مشهد مقدس در گلریزان کمک به هموطنان سیل‌زده شرکت کردند.

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه