» .اسلایدر » اصلی‌ترین دغدغه استاندار،‌ حل مشکلات سهام‌داران پدیده و کاسپین است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۴

 کد خبر: 7951

مدیرکل حوزه ریاست استانداری خراسان رضوی:

اصلی‌ترین دغدغه استاندار،‌ حل مشکلات سهام‌داران پدیده و کاسپین است

گروه جامعه ـ مدیرکل حوزه ریاست استانداری خراسان رضوی در تجمع اعتراضی سهامداران پدیده، گفت: استاندار که 3 ماه است به این مقام منصوب شده، اصلی‌ترین دغدغه خود را حل مشکلات سهامداران پدیده و کاسپین می‌داند.

اصلی‌ترین دغدغه استاندار،‌ حل مشکلات سهام‌داران پدیده و کاسپین است

به گزارش آتی نیوز، جمعی از سهامداران معترض پدیده روز گذشته، ۲۲ فرودین با حضور در مقابل استانداری، نسبت به احقاق حقوق خود تجمع کردند.

این تجمع درحالی برگزار شد که این افراد روز دوشنبه، ۱۹ فروردین هم مقابل دادسرای شهر مشهد دست به تجمع زده بودند. تجمع روز گذشته سهامداران پدیده، از ساعت ۱۲ شروع و در ساعت ۱۶ پس از سخنرانی صالحی، مدیرکل حوزه استاندار به کار پایان داد.

در ابتدای تجمع حدود ۱۰ شرکت‌کننده حضور داشتند اما در ادامه با اضافه شدن بر تعداد تجمع‌کنندگان، اعتراضات آغاز شد. در این اعتراضات، پلاکاردهایی با مضامینی همچون «۵ سال وعده شنیدیم، به پولمون نرسیدیم»، «استاندار خراسان، خسته شدیم به قرآن»، «صدا و سیمای ما، ننگت باد شرمت باد»، «قاتلین صداقت، مرگ بر این وقاحت»، «پدیده رو چه کردند، لاشخورها دوره کردند» و «تعهدنامه داران: فقط با مفاد متن تعهدنامه، نقد نقد» و هم چنین بنرهایی با مضامین «مطالبات ما پس از ۴ سال فقط و فقط پرداخت کل مبلغ تعهدنامه‌ها با جبران ضرر و زیان و پرداخت سود طبق مفاد تعهدنامه، پرداخت و تسویه سهامداران با قیمت تعهد شده ۱۲۰۷۲ تومان با تخصیص ۴ نوبت جوایز»، «هرچه سریع‌تر پدیده را بفروشید، جانمان به لبمان رسیده تعلل بس است/ بلاتکلیفان پدیده» و «بنا به فرمایش مقام معظم رهبری پیگیری مطالبات مردم از اعتراضات و اغتشاشات خیابانی جدا می‌باشد» بر دستان مردم بود.

از جمله مشکلاتی که می‌تو‌ان در مورد سهام داران پدیده اشاره کردُ بی‌اطلاعی و بی خبری اکثر این افراد از چرایی وضع موجود، عدم آشنایی کامل به قوانین، اعتماد به شایعه‌ها و آشنا نبودن با مسیر حل مشکلشان است. البته باید ذکر کرد که این افراد از قشرهای مختلف جامعه هستند و پنج سال است که به دنبال حق و حقوق خود هستند و نسبت به این توضیحات کمی بی‌حوصله‌اند.

یکی از معترضان کارگری به نام سید است که به‌گفته خودش، کارگر ساختمانی است و سرمایه‌اش را در پدیده از دست داده و مشکلات خانوادگی بسیاری هم در رابطه خود و همسرش و هم در سر راه ازدواج دخترانش برایش به وجود آمده؛ سید که از مشکلات قلبی هم رنج می‌برد، در ساعت میانی تجمع از حال رفت. البته به علت حضور آمبولانس در مکان خطر رفع شد. او که پرچم ایران را به گردنش بسته بود، می‌گفت: به‌خاطر پرچم ایران گول خوردم، فکر نمی‌کردم کسی زیر این پرچم که الله دارد، دروغ بگوید.

از دیگر معترضان می‌توان به خانمی اشاره کرد که به گفه خودش، سه معلول در خانه دارد و تنهایی باید هزینه‌های آن‌ها را بدهد. همچنین بیماری در کنار مشکلات مالی، فصل مشترک اکثر این معترضین بود.

محمدحسین صالحی: در مورد زمان دقیق حل مشکلات نمی‌توانم قولی بدهم اما امید دارم به زودی اخبار خوبی خواهیم شنید.

محمدحسین صالحی، مدیرکل حوزه ریاست استانداری خراسان رضوی در توضیحاتی که در حضور معترضان ارائه داد، گفت: استاندار که از برج ۱۰ سال گذشته، یعنی ۳ ماه است به این مقام منصوب شده، اصلی ترین دغدغه خود را سهام داران پدیده و کاسپین می‌داند و از آن زمان تاکنون حدودا ۷ جلسه با مسئولان مربوطه چه در تهران و چه در استان داشته است. در مورد حل مشکلات شما هم من ادعایی ندارم وضع زندگی من مثل وضع شماست اما من شما را می‌فهمم حق را هم به شما می‌دهم حتی اگر نسبت به من تندی کنید، من چیزی نمی‌گویم چون می‌دانم این مشکل از سوز دلتان است نه کینه نسبت به من، اما قصد ندارم دروغ بگویم و یا شعار بدهم بنابراین زمان دقیقی اعلام نمی‌کنم اما حل مشکلات شما از نظر اداری که یک مسئله کشوری است، توسط سران سه قوه و در جلسه بین این افراد بررسی می‌شود و از نظر قضایی هم به صورت استانی و در دادگستری مشهد که هر دو اینها به مراحل خوبی دست یافتند و استاندار هم مدام در حال پیگیری است؛ برای مثال رییس جمهور که برای مسئله سیل با استانداران مختلف تماس می‌گرفت ما هم دغدغه سیل داشتیم اما ایشان ۳ دقیقه در مورد سیل و ۲۰ دقیقه در مورد مسئله سهامداران پدیده و مشکلاتشان با استاندار صحبت کرد. من به شما اطمینان می‌دهم با تمام توان پیگیر مشکلاتتان هستیم اما در مورد زمان دقیق حل مشکلات نمی‌توانم قولی بدهم. امید دارم به زودی خبرهای خوبی بشنویم.

از خواسته های اصلی افراد حاضر در این تجمع اصلی ترین خواسته این بود که قبل از رسیدگی به پرونده و در اسرع وقت حقوق افرادی که در اعتراض‌ها شرکت می‌کنند، پرداخت شود. در این رابطه یکی از نمایندگان معترضین به طور مستقیم به صالحی گفت: اگر استانداری همین ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر را از کف خیابان جمع نکند، خیلی بی لیاقت است. وی ادعا داشت که از سال گذشته افرادی را که در تجمع ها حضور داشتند لیست کرده و جمعیت این افراد به ۴۰۰ نفر هم نمی‌رسد و اکثر معترضین حاضر در تجمع تکراری هستند.

صالحی نیز ضمن ابراز موافقت شخصی با این نظر که بهتر است اول همین ۴۰۰ نفر که دارای مشکلات زیادی هستند، حقوقشان پرداخت شود و بعد به ادامه مراحل قانونی پرداخته شود، گفت: من در این زمینه تصمیم‌گیر نیستم اما نماینده سهامداران تا هفته آینده این لیست را به من برساند. من این طرح را با استاندار مطرح کرده و خبر نهایی را به شما اعلام می‌کنیم. خواسته دوم معترضان نیز برکناری انتظاری مسئول فعلی پدیده بود.

در حاشیه این مراسم لیست حاضران با مشخصات کامل سهامداری آن‌ها تکمیل شد تا هم از حضور افراد سودجو جلوگیری شود و هم به صالحی ارائه شود. همچنین نامه‌ای با موضوع درخواست برکناری انتظاری، مدیر فعلی شهر رویایی پدیده از طرف سهامداران امضاء شد.

گفتنی است، علی رغم حمله معترضان به در آهنی استانداری و حضور در میانه خیابان، درگیری و برخورد فیزیکی از جانب هیچ یک از ماموران انتظامی مشاهده نشد. همچنین حضور به موقع آمبولانس برای فردی که از حال رفته بود  و بررسی به موقع وضعیت سلامت وی و افرادی که در جمع معترضان نسبت به دیگران سالخورده تر بودند، از دیگر نکات مثبت برخورد استانداری است.

برخورد صالحی و صبر و شکیبایی وی در پاسخگویی به معترضان نیز از دیگر نکات مثبتی است که بهتر است به آن اشاره کرد چرا که حتی یکی از معترضین در میانه سخنرانی به سمت ایشان رفت و در حالی که فریادکشان از وی فاصله می‌گرفت، بطری آبی را به سمت وی پرتاب کرد ولی هیچ واکنشی از سمت ماموران انتظامی حاضر در محل و صالحی متوجه فرد نشد.

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه