» .اسلایدر » فقر فرهنگی، دلیل بی‌میلی مردم به هنر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۴

 کد خبر: 7924

مدیر آموزشگاه نقاشی آرنگ مطرح کرد

فقر فرهنگی، دلیل بی‌میلی مردم به هنر

فرهنگ و هنر ـ یگانه قدیریان گفت: قطعاً استقبال مردم از هنر می‌تواند بهتر شود؛ جامعه فقر فرهنگی دارد و باید رشد کنند و به‌موازات آن، ما هم رشد خواهیم کرد. هنر در صورتی اوج می‌گیرد که رفاه باشد و از طرف دولت، حمایت صورت بگیرد.

فقر فرهنگی، دلیل بی‌میلی مردم به هنر

یگانه قدیریان، مدیر آموزشگاه نقاشی آرنگ در گفت‌وگو با آتی نیوز گفت: آموزشگاه نقاشی آرنگ در سال ۱۳۸۵، با مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شده است و به‌صورت تخصصی در این آموزشگاه، نقاشی و طراحی کودکانه آموزش می‌دهیم؛ همچنین، در دانشگاه‌های مراکز عالی، مبانی، طراحی و هنر و ادبیات کودک تدریس می‌کنم.

وی با اشاره به تأثیرات آموزش نقاشی بیان داشت: نقاشی کودکان هدف نیست، وسیله است و با این کار بچه‌ها را از لحاظ ذهنی رشد می‌دهیم که منجر به بالا رفتن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. در بزرگسالان نیز، کلاس‌ نقاشی ویژه سالمندان را داریم که جهت حفظ سلامت فکر و رسیدن به آرامش در این افراد است.

قدیریان در ادامه با اشاره به مخاطبین این سبک آموزش گفت: اکثر مخاطبین ما دختران ۵ تا ۱۲ سال هستند و برخی هم که از سن ۱۲ سال عبور می‌کنند، این سبک نقاشی را ادامه می‌دهند؛ البته باید گفت که این سبک، در بزرگسالان به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود.

مدیر آموزشگاه نقاشی آرنگ با بیان اینکه امسال در خیابان هنر مشهد غرفه‌ای داشتیم، ابراز کرد: این غرفه بیشتر تبلیغاتی بود و تاکنون بیش از ۵۰ نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت کردم. بیش از ۱۰ نمایشگاه کودک نیز از طریق موسسه داشته‌ایم؛ همچنین در تلاش هستیم که یک نمایشگاه از آثار را در کشورهای دیگر برگزار نماییم.

وی همچنین افزود: از معروف‌ترین آثار ما، کار روی چرم با رنگ طبیعی است. این رنگ‌ها را از افراد سنتی، مثلاً در اصفهان تهیه می‌کنیم؛ تفاوت رنگ‌های طبیعی با دیگر رنگ‌ها این است که رنگ طبیعی در دل چرم می‌رود، اما رنگ‌های دیگر فقط روی سطح هستند.

قدیریان در ادامه، با اشاره به گرانی‌ها و تأثیر آن بر جامعه، درباره جو فرهنگی مشهد گفت: گرانی رنگ‌ها، قیمت‌ها را بالا برده است و متعاقباً فروش کمتر شده است. البته، کسی که از هنر شناخت داشته باشد، باز هم سراغ آثار ما می‌آید؛ بیشتر مردم اما، به دلیل عدم شناخت از هنر، برای تزئینات منزل، تابلو فرش که یک کار کپی است را خریداری می‌کنند و از آثار تولیدی و جدید نقاشان و هنرمندان غافل می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: قطعاً استقبال مردم از هنر می‌تواند بهتر شود؛ جامعه فقر فرهنگی دارد و باید رشد کنند و به‌موازات آن، ما هم رشد خواهیم کرد. هنر در صورتی اوج می‌گیرد که رفاه باشد و از طرف دولت حمایت صورت بگیرد، اما در جامعه ما، به‌خاطر نیازهای دیگر مردم، این اتفاق نمی‌افتد؛ مردم در تلاش برای رفع نیازهای اولیه زندگی خود هستند.

یگانه قدیریان
کارشناس ارشد نقاشی
مدیر آموزشگاه نقاشی آرنگ
دارای سرتیفیکیت از آرت رزیدنسی سانسکریتی کندرا دهلی
اساتید: دکتر جواد حمیدی، ابراهیم جعفری، دکتر آیت الهی، دکتر احمد وکیلی

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه