» .اسلایدر » حوزه علمیه در کلیات مانده است!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۸:۲۹

 کد خبر: 7849

رحیم‌پورازغدی:

حوزه علمیه در کلیات مانده است!

گروه سیاست ـ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب گفت: متأسفانه حوزه هم در کلیات مانده است. وقتی دقیق می‌شوی، می‌بینی افرادی که به سؤالاتت جواب می‌دهند، به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسند.

حوزه علمیه در کلیات مانده است!

به گزارش آتی‌نیوز، نشست «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جوانان در تحقق این اهداف» با حضور حسن رحیم‌پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکشنبه، ۱۸ فروردین‌ماه به‌همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در دانشکده علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

رحیم‌پورازغدی در این نشست با بیان اینکه ۴۰ سال آینده کشور در اختیار شما جوانان است، گفت: گام‌های مثبت ۴۰ ساله را باید درست شناخت و قدر بدانید تا به عقب برنگردید و کلاهتان را برندارند، ضعف‌ها و مسائلی که نتوانستیم درست حل کنیم، باید در گام دوم توسط شما جوانان حل شود.

وی با بیان اینکه ایران بعد از اسلام، بزرگ‌ترین قدرت نظامی و مرکز تولید علم بوده و در دو قرن اخیر تحت سلطه قرار گرفته است، اظهار کرد: در ۴۰ سال گذشته هم که تصمیم گرفتیم به آن شرایط بازگردیم، (البته بازگشت نه به معنای ارتجاع بلکه به معنای بازگشت به ارزش‌ها و آنچه که در قبل بوده است) با انواع کارشکنی‌ها و دشمنی‌ها نگذاشتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» اشاره کرد و افزود: امروز عده‌ای می‌گویند که ما هیچ غلطی نمی‌توانیم بکنیم و آمریکا همه غلط‌ها را می‌کند!

وی با اشاره به مشکل آلودگی هوا، ادامه داد: ۵۰ سال مسئله آلودگی هوا را تکرار کردیم و هنوز نتوانستیم برای جلوگیری از قاچاق کالا در مجلس چیزی را تصویب کنیم. همه کسانی که در دولت و مجلس هستند خروجی‌های دانشگاه و حوزه‌اند و همین شما هستید که در آینده مسئول می‌شوید و ته ته آن می‌شوید این‌ها.

رحیم‌پورازغدی در ادامه بیان کرد: ما مطالبه‌ای را از حوزه داشتیم و برخی آقایان دقت نکردند و گفتند که این حرف‌ها ضد حوزه و ضد روحانیت است. وقتی بگویی این توانمندی‌ها وجود دارد و این‌گونه عمل کنید، یعنی ضد حوزه حرف زدیم! من خودم حوزوی هستم این‌ها زشت است.

وی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال هنوز نتوانستیم مشکل بانکداری را حل کنیم، افزود: برخی می‌گویند ربا نیست و برخی می‌گویند هست. به نظر من اگر طبق قانون عمل کنند، ربا نیست. بنابراین در این سال‌ها طبق قانون عمل نکردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأسف از اینکه «حوزه در کلیات مانده است»، ابراز کرد: وقتی دقیق می‌شوی، می‌بینی افرادی که به سؤالاتت جواب می‌دهند به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسند.

همچنین در این نشست یکی از دانشجویان پرسید: «متأسفانه شما به موضوع جلسه که گام دوم انقلاب بود اشاره‌ای نکردید و تنها وارد مباحث تمدنی شدید. چرا از شرایط سخت اقتصادی موجود حرفی نمی‌زنید؟ چرا از تسخیر لانه جاسوسی و شرایط بعد از آن چیزی نمی‌گویید؟»؛ که رحیم‌پورازغدی پاسخ داد: شما به دنبال مباحث صرفاً سیاسی اینستاگرامی هستید ولی مباحثی که من در جمع شما دانشجویان علوم انسانی بیان کردم، گام دوم انقلاب از منظر علوم انسانی بود که تحمل این مباحث برای شما سخت است. چون من حدود ۱۰ کتاب را خلاصه و اینجا ارائه کردم اما اینکه شما چند ساعت بنشینید و این مباحث تئوری را گوش کنید، برایتان سخت است و همان بحث‌های سفارت آمریکا را دوست دارید که جای آن‌ها اینجا نیست.

*مشروح خبر در لینک زیر:


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه