» .اسلایدر » حراج آثار هنری در نگارخانه‌‌های مشهد/ تقاضای خرید کم است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۷:۴۹

 کد خبر: 7836

مدیرگالری روند عنوان کرد

حراج آثار هنری در نگارخانه‌‌های مشهد/ تقاضای خرید کم است

گروه فرهنگ و هنر ـ محمد عباس‌زاده گفت: حراج آثار هنری، طی چهار یا پنج سال پیش صورت گرفته است، ولی نه به شکل حراج بین‌المللی یا حراج تهران که موفق و قابل کارکرد باشد.

حراج آثار هنری در نگارخانه‌‌های مشهد/ تقاضای خرید کم است

محمد عباس‌زاده، مدیر گالری روند، درباره قیمت‌گذاری آثار هنری در نمایشگاه‌ها و نگارخانه‌های سطح شهر مشهد با آتی نیوز به گفت‌وگو نشست.

وی با بیان اینکه برای ایجاد نمایشگاه، نیازی برای دریافت مجوز رسمی نیست و اختیار آن در دست مدیر نگارخانه است، گفت: اساس‌نامه‌هایی در هر نمایشگاهی وجود دارد که مدیر نگارخانه باید آن را در نظر داشته باشد و نیازی برای دریافت مجوز رسمی برای هر نمایشگاه از طرف مدیریت نگارخانه نیست.

عباس‌زاده با اشاره به چگونگی رزرو گالری برای برپایی نمایشگاه بیان کرد: ابتدا با هنرمند مربوطه برای زمان مناسب برپایی نمایشگاه صحبت می‌کنیم و اگر احتمالاً هنرمند شناخته ‌شده نباشد، باید نمونه کار خود را تحویل داده تا بررسی کنیم که آیا می‌توانیم همکاری داشته باشیم و برای ایشان گالری بزنیم یا خیر.

وی تصریح کرد: انتخاب آثار هنری توسط مدیر نگارخانه، تیم معتمد نگارخانه، مشاوران نگارخانه و همچنین معیارهای استاندارد آن صورت می‌گیرد.

مدیر گالری روند با اشاره به مخاطبان بازدیدکننده از نمایشگاه‌ها گفت: بیشتر مردم عادی از آثار بازدید می‌کنند و از این طریق می‌توان فرهنگی را ترویج داد تا مردم و علاقه مندان به آثار هنری، علاقه بیشتری پیدا کنند و هنرمندان نیز از این طریق آثار هنری خود را به فروش بگذارند.

عباس‌زاده با اشاره به حراج آثار هنری در مشهد گفت: حراج آثار هنری، طی چهار یا پنج سال پیش صورت گرفته است، ولی نه به شکل حراج بین‌المللی یا حراج تهران که موفق و قابل کارکرد باشد. البته خیلی به‌صورت محدود این برنامه در یک ساعت و روز مشخص اجرا می‌شود؛ در حراجی، هنگامی که نمایشگاه دایر می‌شود، پلاکاردهایی (تیکت) در کنار آثار مربوطه نصب می‌شود و آثار را با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسانیم.

وی با بیان معیار‌های قیمت‌گذاری آثار هنری، گفت: برای قیمت‌گذاری تعداد زیادی فاکتور وجود دارد که یکی از این فاکتورها نظر شخص هنرمند هست که اعلام می‌کند زیر این قیمت حاضر به فروش اثر خود هست یا خیر. ولی می‌توانیم قیمت مورد نظر را بالاتر از آن ببریم. فاکتورهای دیگر، شامل سطح شهرت هنرمند، سابقه کاری وی که چه مقدار نمایشگاه و گالری برگزار کرده و اثر مربوطه چه مقدار مخاطب دارد، می‌شود.

مدیر گالری روند همچنین تصریح کرد: تقاضا برای آثار هنری کم است و شرایط خاصی را ایجاد کرده؛ به‌عنوان‌مثال، در سطح شهر مشهد افرادی هستند که کارشان درجه ‌یک است، اما به دلیل نبود بازار فروش، قیمت آثار مورد نظر کاهش می‌یابد.

عباس‌زاده در پایان، برنامه آتی گالری روند را تشریح کرد و گفت: نمایشگاه‌ها این نگارخانه، در دو هفته اول اردیبهشت شروع می‌شود و بعد از ماه رمضان که اواسط خرداد ماه است، به اتمام می‌رسد؛ از همین ‌الان برنامه‌ریزی‌های لازم برای چهار نمایشگاه انجام‌ شده است.

محمد عباس زاده
مدیر گالری روند
کارشناس طراحی صنعتی
متولد سال ۱۳۶۳

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه