» .اسلایدر » گلایه مردم از هجوم موش‌ها به خیابان امام رضا (ع) مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۳:۴۹

 کد خبر: 7707

گزارش میدانی

گلایه مردم از هجوم موش‌ها به خیابان امام رضا (ع) مشهد

گروه جامعه ـ یک نانوا در خیابان امام رضا (ع) گفت: وجود موش‌ها در این محدوده مربوط به دو، سه سال اخیر می‌شود و تعداد آن‌ها به حدی است که می‌توان گفت در این محدوده رژه می‌روند؛ این موش‌ها در جوی حاشیه خیابان زندگی می‌کنند و شب‌ها داخل مغازه‌ها می‌آیند.

گلایه مردم از هجوم موش‌ها به خیابان امام رضا (ع) مشهد

به گزارش آتی نیوز، خیابان  امام رضا(ع) که ابتدای آن حرم رضوی و انتهای آن پایانه مسافربری قرار دارد، یکی از پرترددترین مناطق مشهد به شمار می‌رود که بخش عمده عبور و مرور در آن، مربوط به زائران حرم مطهر رضوی می‌شود.

بر اساس گزارش مردمی، مدتی است بوی نامطبوع و وجود موش در محدوده امام رضای ۷۰ و ۷۲، مشکلاتی را برای کسبه و زائران به وجود آورده ‌است؛ به همین منظور به میان کسبه رفتیم تا نظرات آن‌ها را جویا شویم.

امیر غلامی اصل، از کسبه خیابان امام رضا(ع) در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: موش‌ها شب‌ها در این منطقه پرسه می‌زنند که این موضوع در ورودی شهر جلوه خوبی ندارد.

وی که دارای مغازه پوشاک در این محدوده است، حضور موش‌ها را موجب نارضایتی زائران عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکل به شهرداری منطقه ۸، سیدی و سازمان خدمات شهری مراجعه و پیگیری کردم اما تاکنون پاسخی نداده‌اند.

وحید جامی که در این محدوده مکانیکی دارد، به خبرنگار آتی نیوز گفت: موش‌ها برای پیدا کردن غذا از جوی‌ها خارج شده و به پیاده‌روها و مغازه‌های اطراف می‌روند که آزاردهنده است.

وی افزود: زمانی که این موضوع را به رفتگرهای محل اطلاع دادیم، گفتند پیگیری می‌کنیم اما خبری نشده‌ است و من نمی‌دانستم از کجا باید پیگیری کنم. البته با ۱۳۷ هم تماس گرفتم ولی به دلیل اینکه مدت زمان زیادی پشت خط منتظر بودم، بیخیال پیگیری شدم.

جامی در ادامه بیان کرد: یک بار خواستیم از تور برای مهار موش‌ها استفاده کنیم اما رفتگرها مانع این کار شدند و گفتند که با نصب تور، راه جوی را می‌بندید و بعد خودشان تور را جمع کردند.

وی با اشاره به بوی بد جوی در این منطقه، اظهار کرد: روی جوی‌ها در این منطقه بسته بوده و  گرمی هوا نیز مزید بر علت است تا بوی بدی در این محوطه استشمام شود؛ البته به نظر می‌رسد جوی‌های این منطقه شستشو نمی‌شود.

همچنین مسیح کاربین، صاحب یک کتاب‌فروشی در خیابان امام رضا(ع) در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه محل زندگی موش ها در جوی‌های سرپوشیده است، اظهار کرد: وجود موش‌ها محدود به جوی‌ها نمی‌شود و در پیاده‌رو نیز قابل مشاهده است.

سید جواد اتابکی شریعتی که ۲۲ سال است در خیابان امام ‌رضا(ع) نانوایی دارد نیز با گلایه از از زیاد بودن تعداد موش‌ها در این محدوده گفت: وجود موش‌ها در این محدوده مربوط به دو، سه سال اخیر می‌شود و تعداد آن‌ها به حدی است که می‌توان گفت در این محدوده رژه می‌روند.

وی با بیان اینکه اندازه موش‌ها خیلی بزرگ است، آن‌ها را هم‌اندازه بچه‌گربه‌ تشبیه کرد و افزود: این موش‌ها در جوی حاشیه خیابان زندگی می‌کنند و شب‌ها داخل مغازه‌ها می‌آیند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۶


برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه