» .اسلایدر » مدیریت ضعیف خیابان غذای مشهد/ از غرفه‌های خالی تا نمایش‌های منشوری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۳

 کد خبر: 7711

آتی نیوز گزارش می‌دهد؛

مدیریت ضعیف خیابان غذای مشهد/ از غرفه‌های خالی تا نمایش‌های منشوری

گروه فرهنگ و هنر ـ دومین جشنواره خیابان غذای مشهد در حالی این روزها میزبان مردم است که مدیریت ضعیف در غرفه‌های خالی، عدم تنوع در غذاهای ارائه شده، ازدحام جمعیت در فضای کوچک و اجرای نمایش‌های منشوری به چشم می‌خورد.

مدیریت ضعیف خیابان غذای مشهد/ از غرفه‌های خالی تا نمایش‌های منشوری

به گزارش آتی نیوز، ششمین روز از دومین جشنواره خیابان غذای مشهد، ۷ فروردین‌ماه برگزار شد. این جشنواره از ۲ لغایت ۱۶ فروردین هرشب از ساعت ۱۸ الی ۲۴ در انتهای بلوار هفت تیر مشهد برگزار می‌شود.

در کنار جشنواره غذا، در مکان برگزاری این جشنواره، مراسمی تحت عنوان تماشاخانه بهار با حضور گروه های نمایشی از سراسر کشور اجرا می‌شود که شب گذشته این مراسم با ۴۵ دقیقه تاخیر به علت اجرای همزمان عده‌ای از هنرمندان در پارک کوهسنگی آغاز شد.

در مراسم شب گذشته که همزمان با روز جهانی تئاتر بود، گلاب آدینه بازیگر سینما و تلویزیون حضور داشت. مراسم با اجرای ایمان شهابی آغاز شد. وی سه ترانه از جمله بشنو ای دل و یکی از آثارش که هنوز منتشر نشده است را برای جمع اجرا کرد. سپس مجری مراسم در تمجید خواننده‌های حاضر در مراسم بیان کرد که «خراسان ما بعد از شجریان خواننده‌های خوب بسیاری داشته است». تاجیک خواننده دوم مراسم کار خود را با دکلمه ای با موضوع شکر خدا و تسلیت به تمام سیل زدگان کشور شروع کرد.

وی بیان کرد: وظیفه اخلاقی همه ماست به یاد افرادی باشیم که این لحظات شاید بچه‌هایشان سردشان باشد و پایشان خیس از سیل و سیلاب؛ اما ما ایرانی هستیم، همیشه ایستاده و سربلند در کنار یکدیگر خواهیم بود. بیایید برا سلامتی همه آن عزیزان و برای شادی روح تمام هموطنانی که در سیل از دست دادیم، دعا کنیم و بگوییم که به یادشان هستیم.

تاجیک نیز سه ترانه خواند که ترانه دوم خود را به همسرش که در جمع نیز حضور داشت، تقدیم کرد. همچنین در اجرای سوم خود با کمک و همخوانی حضار تصنیف این نه منم را به صورت زنده اجرا کرد. در ادامه گروه بازی‌های سنتی دل شیدا همزمان با نواختن دهل و سورنا، رقص محلی شمال و جنوب خراسان را به صورت تلفیقی اجرا کردند. سپس استاد حسین سلامی سرپرست گروه بازی‌های سنتی و گروه موسیقی مقامی سنتی دل شیدا سه ترانه صیاد، لیلا در واکن و بهار را به صورت زنده برای مردم اجرا کرد.

در انتهای مراسم نیز شاهد اجرای تئاتر عروسکی با یک گل بهار می‌شود، توسط محمد یعقوبی و محمد اسدی‌نژاد، فرزند ماشالله اسدی نژاد، به عنوان عروسک‌گردان و خیمه‌شب‌باز و خانم آقایی به عنوان مجری صحنه این تئاتر که به صورت طنز و موزیکال بودیم. این تئاتر ماجرای دل باختن مبارک به یک دختر و مسیرش برای رسیدن به او بود که با شوخی‌هایی نامناسب برای کودکان و بدآموزی برای آن‌ها همراه بود.

اگرچه برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری مشهد بیشتر شده است اما اگر این مجموعه در نظردارد برنامه‌هایی برای خانواده‌ها برگزار کند، نیاز است تا با نظارت و پیگیری بیشتر، برنامه‌های باکیفیت‌تری برای تمامی سنین برگزار کند.

در حاشیه خیابان غذا نیز شاهد سیاه‌بازی همراه با حرکات موزون، نواختن آکاردئون و دایره زنگی هنرمندان با گریم‌های رباتی،  پخش موسیقی و زمین بازی نورانی برای کودکان نیز بودیم.

این مراسم با استقبال قابل قبولی نیز روبرو شده اما متأسفانه کمبود رستوران‌های شناخته شده و غرفه‌های خالی زیاد در آن به چشم می‌خورد.

معظمی، یکی از غرفه‌داران در گفتگو با آتی نیوز با بیان اینکه سال گذشته در خیابان باهنر فروش بهتری داشتند، گفت: امسال به خاطر وضعیت معیشتی مردم، ۹۹ درصد جمعیت حاضر فقط نگاه می‌کنند و هیچ خریدی انجام نمی‌دهند.

وی قصد خود را از حضور، بیشتر فرهنگی و غیر تجاری معرفی کرد.

البته این وضعیت برای تمام غرفه‌ها یکسان نبود و چند غرفه بودند که با فروش بسیار خوبی شب خود را سپری کردند؛ به طوری که برای دریافت سفارش خود بین ۳۰ الی ۴۵ دقیقه باید معطل می‌شدید.

همچنین مریم هنری، از بازدیدکنندگان حاضر در این مراسم به خبرنگار ما گفت: جمعیت زیادی در این خیابان حضور یافته‌اند و همین امر و البته عرض کم خیابان غذا باعث شده که ما در رفت و آمد در این محدوده با مشکل مواجه باشیم.

وی به درنظر نگرفتن پارکینگ توسط مسئولان برگزاری در این محدوده اشاره کرد و ادامه داد: شلوغی خیابان غذا، نبودن فضایی برای نشستن و دیر آماده شدن غذا از جمله مواردی بود که باعث شد بدون استفاده از غذای این خیابان، برگردیم!

این بازدیدکننده ادامه داد: غرفه‌های خالی در این خیابان نیز زیاد به چشم می‌خورد که مسئولان می‌توانستند این غرفه‌ها را با تعبیه صندلی پر کنند تا همه مردم بتوانند از این جشنواره استفاده کنند.

در سایر گفتگوهایی که ما با بازدیدکنندگان داشتیم اکثر آنها از برنامه‌های نمایشی و کیفیت غذاهای موجود رضایت داشتند اما از کمبود جا برای نشستن، نبود تنوع در رستوران ها و همچنین عدم رعایت کامل موارد بهداشتی در برخی غرفه ها گلایه داشتند.

همچنین دانشور، نماینده سرمایه‌گذار و مجری طرح نیز ضمن ابراز رضایت از میزان استقبال به سال پیش، عملکرد جشنواره را بسیار خوب ارزیابی کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه